Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvő napján melyik kézen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvő napján melyik kézen szokás hordani az eljegyzési gyűrűt?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a karika a jobbra megy,de az eljegyzésivel ilyenkor mi a helyzet? Marad az "eredeti" helyén a balon?Mi a szokás?:)

máj. 22. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ahol jól esik. Feleségem bal kezén én a jobbon hordom. Ugyan így vélekedtünk esküvő elött.


Más véleménye (hogy kellene/illik) nem érdekelt minket.

máj. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Anyakönyvvezető vagyok, az eljegyzés időszakában és az esküvő napján a szertartás előtt a bal kézen, de az esküvőn gyűrűhúzáskor a jobb kézre szokás húzni és házasként már a jobb kézen viseljük mi, magyarok. Európában a franciák hordják végig a bal kezükön. Legalábbis szokás szerint.


A gyakorlatban vannak, akiknek a méret a másik kezükre jó, vagy a másik kezükön esik jól hordani és olyanok is, akik nem is hordják.

máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Jegygyűrűm a balon van, a karika a jobb kezemen. Ahol egy gyűrű van a lánykérés után balon, esküvőn az kerül át a jobb kézre.
máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
78%

#3


A jegygyűrű más szóval kifejezve karikagyűrű.

A másik gyűrűt kísérő gyűrűnek hívjuk.

máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Erre én is kíváncsi lennék. :D Én a köves eljegyzési/kísérőgyűrűt továbbra is a bal kezemen hordom, mert a jobbra a karikagyűrű került a szertartáson. Olyat is láttam már, hogy mindkét gyűrűt a jobb gyűrűsujján hordja a feleség az esküvő után.

(Amikor csak egyetlen gyűrű van, ott nyilván a balról kerül át a jobbra).

máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

4-esnek igaza van


yxp7gwFTVfFBjg8btDhGQYEmO7PYBgHMKLm_Wce48wGjRLYSq0ptbI6zMB-lgtUI0VPiZbYaX9aYmoZ-0iY9AJfDoG6V3Z6adnYhXs_duOcxCtcspPm-qviW6Gucj5dEOB6ExkKRm-d3M67ZDSDXEBRY2TAi0do38GRVwHPusiYRjw3D5BMijdeeC3FQYROS8lxLC8qj-0JdyapCNcDZs3b9nL_IT4H_TsMiCVtwHsbsRO-lZRMGVbnLW6cCaUxns&udm=2&prmd=ivn&sa=X&ved=2ahUKEwiL-JaFvqOGAxW4h_0HHdWcB18QtKgLegQIFRAB&biw=2019&bih=1149&dpr=0.8


[link]

máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Mi a balon hordjuk a jegygyurut, en a jobbon az eljegyzesi gyurut. Az ismerosi koromben a nok tobbsege egy ujjon hordjak mindket gyurujuket.
máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!