Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kell-e fizetni a csak hivatalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e fizetni a csak hivatalos esküvöért?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok a nem pontos kifejezésért, de én nem vok ebbe a témában otthon.Szoval csak anyakőnyvvezetönél lesz a házasság és még nem jutottam el odáig h elmegyek érdeklődni, azért szeretném kérdeni aki esetleg tudja ezt témát, hogy kell-e valakinek fizetni,stb... és hogy hogyan zajlanak a dolgok?
2010. nov. 9. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
A házasságkötés ingyenes. Csak az extrák kerülnek pénzbe, mint a virágok, dekoráció, zene stb.
2010. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

A polgári is pénzbe kerül, nálunk pl mindennek van külön ára, a pezsgőnek, a gyertyagyújtásnak, a versnek stb.

Itt csekket kapnak a házasulandó felek, azt kell befizetni esküvő előtt.

2010. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzata válogatja, van ahol terembérletet is kell fizetni, vagy van egy alapdíj (párezer csak) amibe mondjuk beletartozik egy üveg pezsgő is. De ha igényetek van rá pl:zene, díszítés, konfetti akkor arról érdemes az adott helyen tájékozódni erőle.
2010. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőnek van igaza. Csak akkor kell fizetni,ha egyebet is akarsz.
2010. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
elvileg nem, gyakorlatilag valamilyen címszóval (terembérlet, pezsgő, anyakönyvvezető vigyora, más szöveg, blabla) szinte minden önkormányzat lehúu valamennyi pénzzel
2010. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3.200.-Ft-ot kellet fizetni.Ebben nem volt benne semmi,a pezsgőt is nekünk kellett bevinni.Ha verset is szerettünk volna hallani és a zene nem cd-ről szól hanem szintin játszák akkor 5.600.-Ft a tarifa és a pezsgőt akkor is neked kell vinni.
2010. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát akkor ha jol értelmezem a lényeg az h, fűgg h hol meik hivatalban van az eskűvő, de ált. az alap csak ősszeadás az ingyenes, igaz? kőszi a válaszokat! :)
2010. nov. 9. 21:10
 8/16 anonim ***** válasza:

86%-os utolsó vagyok

Nekünk a sima összeadásért kellett fizetni a 3.200.-FT-ot (+zsebbe még egy kicsit) de hallottam olyat is hogy az anyakönyvvezető egy tortát kér.

2010. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez városonként változik.

Miskolcon pl. ( tudom, mert mi is most kérdeztük ), ha sima 5 perces esküvőt akarsz az ingyenes, de ebbe se zene, se pezsgő, semmi nincs benne, csak a "száraz tények", aláírás és kész.

Ha van zene, pezsgő, szülőköszöntő, bármi ezek közül, az már 6000 Ft.

De azt is mondta az anyakönyvvezető, ha vannak vendégek is, akkor nincs választási lehetőség, csak a 6ezres ünnepi szertartást rendelhetjük meg.

2010. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi épp tegnap voltunk bejelentkezni. Kaptunk egy csekket 17.000 Ft-ról. Azt hittem ez általános, de most olvasom, hogy ez iszonyú drága.:( Ebben benne van a pezsgő 5 főre, egy versmondó aki két verset szaval és kész. A zenét mi visszük cd-n, igaz ők játszák le. A pappal ma beszéltünk, ott 10.000 Ft lesz az orgonistával együtt, és a templomot is kicsit gazdagabban díszitik majd. Ez nem tudom mit takar.
2010. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!