Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor/mitől születik meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor/mitől születik meg a döntés valakiben, hogy megházasoddjon? Férfi, nő egyaránt

Figyelt kérdés

a következőkön kívül:

1. hogy megfogjam a másikat (a pasik hajlamosak ezzel bizonygatni,hogy szeretik a nőt, amikor az már a kapcs. végén gondolkodik; a nők gyakran ezt gyerekvállalással teszik)

2. szerelem (ezt mindig érezzük a másik mellett, ez nem döntési alap)

3. amikor már korban van valaki és pánikol

4. társadalmi megfeleltség (már mindenki házas körülötte)

5. ha már kiélte magát (előtte volt már elég kapcsolata, hogy tudja milyen szempontok alapján felel meg neki a másik)ez kötődik a 3-as ponthoz

6. anyagi okokból


Szóval ha az egot félretesszük. Vagy ez nem félretehető ilyenkor?


Várok nagyon indokokat is, ki miért kérte meg a másikat/ment hozzá a másikhoz!


2010. nov. 20. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én saját családot és biztonságot szerettem volna,a férjem ugyszintén.Jó érezni,hogy ez nem csak egy együttélés hanem sokkal több annál.Jó tartozni valakihez,lehorgonyozni mellette,ez biztonsággal tölt el az életben.
2010. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ

úgy látszik a többiek csak a felsorolt pontokat tudják elképzelni a döntéshez

2010. nov. 21. 00:24
 3/12 A kérdező kommentje:

el i gondolkodtató, amit írtál

szóval a házasság szorosan kapcsolódik a gyerekvállalással

akkor ezért vannak el olyan kényelmesen a férfiak házasság nélkül egy kapcsolatban akár évtizedekig, mert tulajdonképpen gyereket nem akarnak, ami a nőkben belső ösztön, tahát szeretnének/álmodoznak az esküvőről

2010. nov. 21. 00:44
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Én kapásból két olyan nőt is ismerek a környezetemben, akik azért akartak házasodni, mert vágytak egy romantikus esküvőre. Maga a házasság nem sokat változtatott az életükön, mert kár korábban is évek óta együtt éltek a pasijukkal, ráadásul közös lakásuk is volt már.
2010. nov. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen függ össze azonnal a gyerekvállalással.

Van hogy gyerek csak sok év múlva születik.

Nehéz ezt megfogalmazni,mert ez egy érzés,ami boldogsággal tölt el.Jó azt mondani,hogy a férjem,a barátom helyett és jó hogy mindenki előtt vállajuk azt,hogy mi összetartozunk,papiron is.

A kapcsolatunkat emeljük egy magasabb szintre a házassággal,nagy lépés ez és sokan nem merik megtenni.

Lehet érzelgős vagyok,de nekem ez egy nagyon jó,mármint a házasság,és mi a férjemmel nagyon komolyan vesszük,nem ugy állunk hozzá,hogy na ha nem jön össze akkor elválunk.Összefoglalva,érztük egy idő után,hogy ezt meg kell tennünk,mert ez tesz igazán boldoggá minket,ha kimondjuk az igent.

Abban igazad van,hogy sokan a felsorolt indokok valamelyikébe estek.

De várd meg a holnapot fognak még irni.:)

2010. nov. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7 éve éltünk együtt a párommal, voltak jobb és rosszabb idők is, de nagyjából jól megvoltunk. Aztán kiderült hogy közel fél éve különálló életet él, csalt egy nővel, és mégtöbbel is, bulizott munkaidőban és helyett stb. Amikor kiderült különköltöztünk, de akkora volt az űr egymás nélkül és annyira szerettük egymást hogy végül kibékültünk, aztán újra belesett a csapdába, vagy én az övébe nem tudom, de újra feltűnt egy nő. Kidobtam ismét. Aztán újra összekerültünk, valahogy az a 7 év túl sok emléket cipelt már. És egyszercsak többéves várakozás után terhes lettem. Azóta minden rendben van, úgy látszik hogy ez hiányzott a mi kapcsolatunkból. Na mindegy a lényeg az hogy én ezek után vártam volna el hogy elvegyen. Mert azzal úgy éreztem volna hogy bizonyitja hogy most már tényleg én vagyok az egyetlen, és ezt fel is vállalja, és mert úgy éreztem hogy ennyi minden után megérdemlem. De nem tette, mert nem olyan tipus, mert nem fontos számára ez az esküvő ás házasság dolog. Megjegyzem nekem sem, de ezek után úgy éreztem hogy ezen a ponton jól esett volna. És lett volna értelmi értelme.
2010. nov. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Mi 6 éve voltunk együtt, igaz eljegyzés volt, esküvőt mint később kiderült a következő nyárra tervezte a párom.

Csak közbe szólt az élet, várandós lettem( tervezetten). Ekkor azt mondta a párom, hogy ha már egy család leszünk legyen hivatalos is a dolog.

Persze , ekkor rögtön mondtam hogy csak a gyerek miatt ne vegyen el,ekkor bökte ki hogy nyáron amúgy is el akart venni.

-mi mindig kis esküvőt terveztünk,2en 2tanúval+szülők, szóval nagy szervezést nem igényelt a dolog:)

2010. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha marciusban nem estem volna teherbe mar reg megkerte volna a kezem, es mar reg hazasok lennenk :) (lassan 10 honapja vagyunk egyutt... s 37 hetes allapotos vagyok...)

Am a mi kapcsolatunk kacifantos...


Amikor eloszor feljott nalunk ez a tema 10 napja voltunk egyutt. Szamosparton ultunk valentin-nap ejjelen, sorosuveggel a kezunkben, enekeltunk nepdalokat, es akkor mondta, hogy szeretne, ha en lennek a felesege... en pedig szeretnem, hogy o legyen a ferjem...

Igy biztos gyerekesnek tunik az egesz, de a "vicc" mogott tenyleg komoly szavak voltak ezek. Mai naig ez a hozzaallasunk. Ami kesik nem mulik.

2010. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

tényleg eléggé kesze-kuszának tűnik sok esetben a motiváció

az szépen hangzott, hogy a kapcsolat magasabb szintre emelése

és ez két félben leginkább belülről jön, hogy úgy érzik vele mindig

csak mert én elég komoly dolgok előtt állok, és bennem inkább az ijedelem van, csak azt látom, hogy jobb esetben(ha nem lesz válás)végülis ebből nincs visszaút és mást nem. és nem tudom miért érzem ezt, vagy miért nem érzek mást is.

megnyugtató, hogy nem mindig a gyerekvállalás a lényeg (mert azt sem akarom igazán)

engem leginkább a 3-as pont érint (30N)de nem hagyom, hogy ez befolyásoljon

más meg semmit nem érzek. jó együtt ennyi.

vagy nem vagyok normális? semmi belső hang, hogy akarom.

2010. nov. 21. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:
én a férjemről évekig álmodoztam azt hittem reménytelen szerelem. aztan öszekerültünk egyszerre össze is költöztünk.majd 2 honap együttélés utan olyan természetes volt hogy összehazasodunk de mi elmultunk már 30ak egyebkent. előtte volt vőlégyem de mindig féltem és huztam a házasságot, de a férjemnél egyből tudtam hogy igen ő az akivel leakarom élni az életem. szerintem akkor kell meghazasodni ha az emberben benne van az a vagy hogy igen vele akarom leélni az életem és semmi kétség vagy félelem nincs benned.
2010. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!