Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyet vegyek? (jegygyűrű)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyet vegyek? (jegygyűrű)

Figyelt kérdés
Most szeretném megvenni a jegygyűrűnket, és nagyon vacilálok azon, hogy egy ezüst karikagyűrű alkalmas lesz arra hogy egy életen át szép maradjon!? Az ezüst elkopik? Vagy mi vele a probléma, mert elég kevés jegygyűrűt látok ezüstből. De én is és a párom is az ezüstöt szeretjük. Szerintetek?
2010. nov. 25. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egy életen át viselni ezüstöt nem lehet...az meg olyan nemistudommilyen mikor újat kell venni...annak nem lesz varázsa. Elnézve a 3 éve kapott karikagyűrűmet (ezüst) olyan mintha 1o éve hordanám... (nekem ez nem az eljegyzési gyűrűm, csak kaptam...)

szerintem ha nem akartok sárga aranyat legyen fehérarany, az is szép:)

2010. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Mi a fene ez az ezüst karikagyűrű mánia. Ócska bazárral akarjátok egymást eljegyezni? Jó oké, szépek az ezüst gyűrűk, de nem eljegyzésre.
2010. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Olyan borzasztó nehéz lenne nem kispórolni az ly-t a milyet szóból???


Az ezüst puhább, mint az arany, könnyebben deformálódik, karcolódik, és bizonyos anyagok oldják vagy elszínezhetik (pl egyes termálvizek).

2010. nov. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Én 5 éve kaptam szüleimtől karácsonyra egy ezüstgyűrűt. Nem a legvékonyabb fazon az igaz, de nem kopik olyan vészesen mint azt előttem írták, nem tudom más mit csinál benne, de én szinte soha nem veszem le. Mosogatok benne meg minden és nem is látszik rajta semmi, pedig állandóan hordom amióta megkaptam. Néha fémtisztítóval megtakarítom, de ennyi. Ha ti ezüstöt szeretnétek, mert azt szeretitek nem az aranyat, akkor ez ne tartson vissza. Igenis tartós.

Amúgy inkább kelljen venni 30 év múlva egy új pár jegygyűrűt, mert nem aranyat vettetek, hanem ezüstöt és elkopott, minthogy 5 év múlva elváljatok és funkcióját veszítse a gyűrű.

2010. nov. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem szeretjük az aranyat. Ezüst karikagyűrűnk van 3 éve, gyönyörű szép, vigyázunk is rá.

Nem érdekel, hogy ki, mit szól hozzá. Nem kopik, nem színeződik.

Egyébként egy házasság, az összetartozás jelképe a KARIKA gyűrű, ami a végtelenséget, a folytonosságot jelképezi. Hogy miből van, max. hagyomány kérdése. Egy házasság mlyenségét végképp nem határozza meg.

A miénk ezüstbordás bemetszésekkel. Nyugodtan vegyetek ezüstöt!

2010. nov. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ezüsttel az a "probléma",hogy a sznobok szerint nem menő!

Van aki azért vesz ezüstöt,mert nincs pénze aranyra,van aki pedig azért,mert szereti az ezüstöt.

Nekem sok ezüst ékszerem van,de még egyetlen gyűrűm sem kopott el.

Viszont az arany kísérő gyűrüm 20 év után lekellett tennem,mert elvékonyodott teljesen. Pedig nem volt vékony. De van egy vastag aranyláncom,rajta medál szintén 20 éve. Nemrég a medál leesett a láncról,mert eltört a "karikája".

Az arany éppúgy kopik,mint az ezüst,és mindkettőt időnként tisztítani kell.

Ha nektek az ezüst tetszik,akkor vegyetek azt,ne a kritizálókkal törődjetek. Sok boldogságot egyébként.,

2010. nov. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem jó az ezüst is. A lényege, hogy a lány gyűrűjében elvileg egy kőnek kell lenni. Neten olvastam, hogy így van az eljegyzési gyűrűknél.

Sok boldogságot!

2010. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ezüst semmivel sem kopik gyorsabban szerintem mint az arany. Nekünk ezüst van, és ha már 7 éve házasok leszünk veszünk aranyat. Én továbbra is ezüstöt fogok hordani, a férjem aranyat, mert a nő a hold fémet a férfi a nap fémet viseli. Nem kötelező ezt a koncepciót senkinek elfogadni, főleg nem követni, nálunk ennek jelentősége van.
2010. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szép az ezüst gyűrű, nekem öt éve van egy ezüst karikagyűrűm és még egyáltalán nem kopott meg egy kicsit se. :)
2010. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10 éve vagyok házas és 10 éve szép az ezüst gyűrűm! Aki azt írta, hogy ócska vacak, annak azt írnám, hogy nem a gyűrűm értéke határozza meg a házasságom és nekem nem kell sem fehér arany , sem arany! Én ragaszkodtam az ezüsthöz de ha akkor egy műanyag vacakot kaptam volna akkor is boldog lettem volna!
2010. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!