Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mik azok amikkel költségeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok amikkel költségeket lehet megtakarítani egy esküvőn?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok amiket meg tudok csinálni én is, vagy mik azok amikre figyeljek oda egy éttermi ajánlatnál... stb
2009. jan. 18. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ne említsd meg sehol, hogy esküvőre lesz az, amit kérsz. Saját tapasztalatom, hogy amint az egyes kereskedők vagy vendéglátósok meghallják, hogy "esküvő", máris az eredeti ár kétszeresét mondják. Így van ez a virágnál, egyéb díszítésnél, ruhánál, tortánál, nászútnál...

A meghívókat pl. elkészíthetitek magatok is, csak egy kis kézügyesség és kreativitás kell hozzá.

Ugyanígy lehet saját asztali és fali díszeket kreálni, de aki ügyes, az megvarrhatja maga a ruháját is. Ehhez mondjuk már nagyon ügyesnek kell lenni, de pl. varrónő anyukám harmadannyiból kihozta a saját esküvői ruháját otthon, mintha szalonból lett volna (nagyanyám ugyanígy).

Sokat segít, ha lemondtok a sallangokról, pl. rózsaszín galambok röptetése, limuzin, hintó, tűzijáték, satöbbi. Nagyon meg kell nézni az étteremárakat is. Nagy segítség, ha az étterembe be lehet vinni otthoni süteményt és szeszes italt. Ezt kérdezzétek meg a tulajtól! Jobb éttermeknek általában van esküvői menükínálata, érdemes ebből választani, mintsem saját menüt összeállítani (ezért általában felárat számítanak fel).

A fotóssal, videóssal nagyon kell vigyázni, könnyen átverhetnek titeket. Érdemes több fotóstól is ajánlatot kérni, és még jó előre tisztázzátok a részleteket! Barátnőmék tavalyi esküvőjén a fotós alaposan kibabrált a T. Násznéppel, mert az elkészült képeket a DVD-re nagyon pici felbontásban rakta fel, pusztán csak azért, hogy ne lehessen otthon élvezhető minőségben másolgatni, hanem csak nála, a fotósnál lehessen rendelni a képekből busás összegért. Holott csak a fotózásért elkért 150 000 forintot! Azért ez nem volt gyenge... A mi őszi esküvőnkön nem is volt fotós, pont emiatt. Lett kép így is annyi, hogy két teljes napig tartott átnézni és szelektálni őket... :)

Ha mentek nászútra, az utazási irodában semmiképpen se említsétek, hogy nászút lesz, mert rögtön a legdrágább utakat, hoteleket fogják ajánlani. Ez nem vicc, sajnos. Úgy vannak vele, hogy a legtöbb ifjú pár igenis kifizeti a megemelt összeget is, hiszen "ilyen alkalom egyszer van az életben".

Sajnos nagyon sok a buktató, de ennek ellenére nagyon boldog készülődést kívánok neked! :)

2009. jan. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy kisvárosban volt a lakodalom. Nem volt borsos az ára sem a videósnak, se fotósnak, se a vőfélynek. Az étteremben a fogyasztás 4000 Ft/fő lett, igaz 2 éve.

Amin tudtunk spórolni: addig keresgéltem ruhát, amíg találtam olcsón szépet. De ha valakitől tudsz átvenni "egyszerhasznált" ruhát, az is olcsóbban jön ki, mintha kölcsönöznéd. A menyecske ruhát megvettem, 15 ezerért, mert azt abroncs nélkül is fel lehet venni egy olyan alkalomra. Az öltönyt is olcsón találtunk.

Cipőból nem kell drága, csak kényelmes legyen. Valószínűleg úgy jársz, mint én, hogy lekopik az orra, így már nem lehet többet használni. Viszont egy tanács: ha igazi, hajnalig tartó buli lesz, akkor több (nekem a kínaiból volt még 2) cipővel készülj, mert egy idő után kényelmetlen lesz.

Sütit sütöttek a rokonok rengeteget, így a cukrásznak már nem sokat kellett. (Felajánlották, hogy sütnek, és nem kellett hozzá alapanyag sem.)Az étterembe ezen kívül vihettünk: házi pálinkát, és házi csigatésztát.

A meghívót én csináltam, így sokkal olcsóbban jött ki.

A fényképek utánrendelését nem a fotósnál intéztük, mert a negatívokat meg lehetett venni; és a dvd-t is mi sokszorosítottuk.

2009. jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A meghívókat megcsinálhatjátok ti, én legtöbb esküvőn, ahol voltam, a pár maga készítette a meghívót, maguk írták, maguk tervezték meg, milyen legyen, olcsóbb volt, és személyesebb, mint ha vették volna. Én is így fogom csinálni.
2009. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Énekesnő vagyok,egy "belsős" szemszögéből:100%-ig egyet értek előttem írókkal +:

1.A zenekart minél hamarabb lefoglaljátok,annál nagyobb kínálatból,és olcsóbban kapjátok meg.A mi 2009-2010-es szilveszterünk az egyik 5*-os szálloda jóvoltából már 2008 novemberében lekötésre került,mert jóval olcsóbban kaptak meg bennünket,mint mondjuk szilveszter előtt 4 hónappal.Persze ezen felül már a 3/4 nyarunk tele van rendezvényekkel,mert ilyenkor mi is adunk kedvezményt,ha már januárban,vagy még előbb lefoglalnak,de a többi zenekarnál is így van.

2.A dekorosokkal ugyanez a helyzet,ha már év elején szerződést kötsz velük,olcsóbban jönnek majd a nagy napon díszíteni(bár én megoldanám a díszítést a barátokkal egy jó kis tivornya közben magam,mint ahogy ez vidéken hagyomány)

3.A meghívót,ha van egy számítógéped,és nyomtatód(de ki lehet nyomtatni nyomdában,vagy bárhol is),meg tudod magad is csinálni egy kreativitással.

4.Igaz az is,hogy nem kell említeni,hogy esküvőre lesz az ital,étel,virág,utazás,mert akkor többet kérnek,sajna én is ezt tapasztalom.

5.Az éttermek esküvői menüire alapozz,mert ezek mint írták is előttem,olcsóbbak,mint az étlapról válogatás,és az sem mindegy,hogy bevihető-e az alkohol és a sütemény.

6.Végül:A rendezvényszervezők által megszerveztetett lagzi mindig többe kerül,pedig volt már itt ex-rendezvényszervező,aki ezt tagadta,ugyanis:Mindenkinek van egy ára,amit a munkájáért szeretne megkapni.MI,zenekarként a managereknek ugyanazt az árat ajánljuk,mint amit,ha Te személyesen megkeresel,Neked is ajánlanánk,de mivel a manager sem ingyen dolgozik,ráteszi a jutalékát,és ezzel együtt ad el bennünket a megrendelőnek,ami legkevesebb 15%-al megemeli a tiszteletdíjunkat,mintha közvetlen bennünket kérnél fel.

A többiekkel ugyanez a helyzet,aki tagadja,az nem mondd igazat,a szolgáltatásért fizetni kell,ingyen senki sem dolgozik,egy virág nem fog ugyanannyiba kerülni,olcsóbb lesz akkor,ha közvetlen a boltba veszed,mert a rendezvényszervező ráteszi a hasznát,hisz ő is pénzből él.Viszont,ha szervezőre bízod az esküvődet,akkor nincsen semmire sem gondod,viszont valamivel többe kerül.

Sok boldogságot!

2009. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,én is most készülök az esküvőnkre és mi spóroltunk: meghívó, ültetőkártya saját kezüleg, ruhát vidéken keress ne a belvárosban(kb.a fele) olyan helyet kell telálni ahol nincs bérleti díj vagy ha van is csak hajnaltól,italt lehessen bevinni zenésznek pedig ne 5 tagút válassz díszletet is megtudjátok csinálni egy kis kreativitással.

Sok sikert!:)

2009. jan. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Figyleni fogok, ügyeskedek!

2009. jan. 19. 08:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 150-200 fős lagzit kihoztuk 700.000ből "tokkal-vonóval". A lényeg, hoyg csak arra költsetek, ami szívetek ügye.

-mi vettük az alkalmi ruhákat (Garay téren hihetetlen szép ruhák vannak, olcsón), menyasszonyit varrattam, most épp átalakítja a varrónő, így estélyiként hordhatom máskor is-így került 70e-be

-tortát olcsó helyről, 1 fehér, szép, a többi normál torta volt

-mi hidegtálat rendeltünk (viszont abból bőségesen), és a nyári melegben jobban is esett, mintha telekajáltuk volna magunkat zsíros kajákkal.

-zene nálunk számítógépről volt, így előre össze tudtuk állítani, hogy mire akarunk táncolni

-meghívót mi készítettük

-polgári szűk családdal volt, nem kellett fizetni terembérleti díjat


Viszont amiből nem engedtünk: gyönyörű termet béreltünk ki, és minden barátot, rokont meghívtunk.

2009. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Az én esküvőm idén nyáron lesz és mi a következőkkel próbálunk spórolni:

Ha élő zenét szeretnél nézz körül hogy valami ismeretség útján nem e tudsz olcsóbban hozzájutni egy zenekarhoz. Szerintem max. 2 fős!

Nálunk háznál lesz a lagzi így összeszedtük a rokonságból a szakácsnőket vagy a főzni tudókat. A 4 fogásos vacsora 200 főre 120.000 Ft-ra jött ki. És persze ebben benne van az összes sütemény. Biztosan van a te családodban is legalább 10 olyan ember aki ért a sütéshez. A sütiket már lagzi előtt egy héttel el kell kezdeni sütni de mégis csak legalább 200.000-et spórolsz. Mivel nálunk igazi falusi lagzi lesz, ezért mi a húsért sem megyünk a boltba, hanem veszünk egy egész disznót 50.000-ért amiból ha hiszed ha nem, pont 200 ember jól lakik. (ami a vacsinak a husis részét illeti) Már ezzel is spóroltam 50.000-et. A tyukból ami ugya a leveshez kell meg a mártások mellé azokat is megvesszük egészbe 300Ft-ért és mégsem 1500Ft darabja ha készen veszed. Mi mindenkinek ki osztottuk h kinek mi lesz a feladata a rokonságból. A ruhát nem érdemes kölcsönözni ugyanis 50.000-80.000ig bármelyik menyasszonyi ruha készítő elkészíti. Nálunk fehér sátras buli lesz amit precízen hozzá értő emberek készítenek el így akár később bérbe is adhatjuk és persze annyiból meg lehet csinálni amennyiért máshonnan kibérelheted. Mi vőfélyt sem béreltünk hanem a baráti társaság legviccesebb emberét kértük fel. Amúgy 100.000 lett volna. De még sok sok dolgon spóroltunk ha kíváncsi vagy még valamire írj nyugodtan.

2009. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Minden válasszal 100%-ig egyet értek,az itt válaszoló zenekar énekesnője voltam,de az utolsóhoz annyit hozzátennék,hogy 200 főre max.2 fős zenekart,ahogy írtad,ne hívj,mert nem rendelkeznek a megfelelő hangi feltételekkel(itt a hangerőre gondolok),és nem lesz élvezhető a zene,ez tapasztalat.3 tagú zenekart,mint mi is vagyunk,olyan 250 főig lehet hívni,de a 250 fő már elbír 4 tagot is simán,a 2 tagút max.de az már nagyon max.100 főig,arról nem is beszélve,hogy kérjetek ár ajánlatot,mert mi 3 taggal annyiért megyünk el fellépni pl.,mint mások 2 taggal(a jobbak közül persze),és ráadásul a színpadkép,a hangzás,és a színvonal is nagyban eltér egy duóhoz képest,mert nagyon sokan a megélhetésért csinálják,és unott arccal zenélik végig az estét,mi hobbiból csináljuk,mert imádjuk,amit csinálunk,és ez nagy különbség.A duók rendszerint nagyon kis teljesítményű hangrendszerrel járnak,ahol úgy jár a vendég,hogy akik 10 méterre ülnek tőlük,még hallják,a többiek meg kiabálnak,hogy :"nem halljuk",mert még a vőfélynek,mikor síri csend van,sem elég a hangerő 200 embernél.Persze én csak a férjem után szabadon "kardoskodom" itt,ő a hangmérnök,diplomával,ezt ő pontosabban le tudná írni.De a Ti döntésetek,de jó eséllyel fürdötök be velük,hacsak nem aláfestő-zenét szeretnétek az egész lagzi alá buli nélkül.70 emberre tökéletes,de 200-ra kevés a 2 fő.

A számítógépes megoldás sem rossz,anyukám 50.szülinapján tavaly júniusban 60 embernél egy órát számítógépről mentek a család által kedvelt,de általunk nem játszott mulatós-slágerek,majd jöttünk mi a Retro-zenénkkel,és iszonyat jó buli volt.:)

Az előbbieket pedig jó tanácsként írtam le,minden rendezvényt szervező honfitársamnak,mert ezek is fontos dolgok.A hangulatot nem a teríték,vagy a menyasszonyi-ruha határozza meg,hanem a helyesen megválogatott szórakoztató zene.:)


Sok boldogságot Mindenkinek!

2009. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!