Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn milyen költségeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn milyen költségeket szoktak a szülők "átvállani", és/vagy hány forint nászajándékot szoktak adni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 07:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez az esküvő nagyságától függ és a szülők anyagi helyzetétől,és attól,hogy akarnak-e hozzájárulni?Erre nincs általános szabály! Ahány család és esküvő,annyi féle.
2009. szept. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom.

Pici esküvő lesz.Mindennel együtt max.4-500 ezer lesz a vége.

Azért kérdeztem mert nem szeretnék sokkal kevesebbet adni a gyerekekenek, mint az "anyósék"

2009. szept. 18. 07:20
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezz rá az anyóséknál.
2009. szept. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztelek benneteket, hogy ezt el tudjam kerülni.

olyan válszra vártam pl. hogy a lány szülei veszik ezt, a fiú szülei meg azt.

vagy a költség x %-át szokták a szülők összedobni

2009. szept. 18. 07:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nemrég volt az esküvőnk. Mindkettőnk szülei jó körülmények között élnek,de mégse akartuk,hogy mindent ők áljanak. Ezért úgy csináltuk,hogy étkezésre és italra kiszámoltuk főre pontosan,hogy mennyi. A szülők a saját rokonságukat fizették,mi meg a barátainkat. A többi költséget,mint terem+zene+virág+dekoráció+borravaló a pincéreknek elosztottuk 3 felé és mindenki ugyan annyit fizetett. A menyasszonyi ruhát és a gyűrűket természetesen csak mi fizettük. Megkérdezhetem,hogy nálatok hány fős lagzi lesz?
2009. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
Annyit adj, amennyit jónak látsz. Ne attól függjön, hogy a másik szülő mennyit ad.
2009. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

köszi ezzel a válasszal sokat segítettél :)

Még nem tudom pontosan. Eredetileg úgy tervezték, hogy csak Ők meg két tanú, de már van habos-babos ruha, fotós, és lesz vacsora is :)

Szerintem max 20 fő

2009. szept. 18. 07:53
 8/28 A kérdező kommentje:

7:51-es ebben van igazság, de ....

mégiscsak hasonlóan akarom kivenni a részem ebből az egészből mint a másik fél

2009. szept. 18. 07:57
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban úgy volt, hogy mindenki a saját hozzátartozójának a kajáját fizette. Az italt, a dekorációt, terembérlet ilyesmi, szóval ami nem kötődik a saját rokonához, ismerőséhez azt felezték. Menyasszonyi ruhát is mindenki a saját gyerekének.
2009. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik félhez hasonlóan akarsz hozzájárulni,a akkor az alábbiakat teheted:

- megkérdezed az anyóst, mert ő tudja, hogy ők mennyivel járulnak hozzá.

- megkérdezed a gyerekedet, mert ő is tudja.

- annyit adsz, amennyi a te gyereked ruhájára, a terem, fényképész, zenész, satöbbi felére és a ti vendégeitek, rokonaitok etetésére megy el.

Lehet, hogy anyósnak kétszer annyi rokona lesz, akkor ne annyit akarj adni, mint ő. Az is lehet, hogy nekik lesz feleannyi. Ne hozzá viszonyíts, hanem a te gyereked költségeihez. Ha bírod anyagilag, akkor azt fedezd.


Nálunk pl. mi gyerekek álltuk az összes költséget (végül anyu kifizette a kaját is teljesen...), mert megbeszéltük, hogy ők a nászutat állják. Mindegyik szülő a saját gyerek nászútját adta ajándékba. Mi ezt így szerettük volna, így a szülők nem szólhattak bele a szervezésbe...


Úgyhogy igazából ezt a gyerekekkel kell megbeszélni, hogy ők mit szeretnének, mihez járulj hozzá (esküvő, nászajándék, nászút).

2009. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!