Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Leírom részletesen, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leírom részletesen, mit szeretnék, hogy szeretném, véleményeket kérnék, meg lehet-e valósítani annyiból, amennyiből én gondolom, és kihagytam-e valamit?

Figyelt kérdés

nah szóval még diákok vagyunk, 21 évesek leszünk. jövő május-augusztus körül szeretnénk az esküvőt, mert utána kimennénk angliába. ezért is lenne nagyon fontos, hogy mindent a legolcsóbban hozhassak ki. 100-120 fő lenne, ebben maximum 10 barát van benne (koszorúslányaimmal együtt), a többi a család. Párom apukájának 5 testvére van, ott is család, gyerek, én apum is 3 gyerekes családból származik, nagynénik, nagybácsik, keresztszülők. és kész is a 100-120 fő.

a szakközépiskolánkban szeretnénk tartani a lagzit, idevalósiak vagyunk mindketten.


nah és akkor részletesen:

Polgári szertartás: nem tudom, kell-e fizetni?

Templomi:nem tudom, kell-e fizetni?

Terembérlés: maximum 50.000

Szakácsok-felszolgálók, fejenként 5000

Kaja: előtte disznóvágás, szóval alapanyagért nem kell fizetni, olyan 200.000re saccolnám, nagyon maximum

Pia: 150.000-bor, pálinka mindkét örömapának van, a többi bizományiban lenne( elhozunk X darabot, de ha ennek a negyedét visszavisszük, akkor csak az elfogyasztottat kell kifizetnünk)

Virágok: csokorral együtt 50.000

Menyasszonyi ruhám: 40.000

Menyecskeruha: max 5.000

Fotós: ismerős, kb 30.000(lehet, hogy nem is lesz, hanem a családból valaki)

Videós: családtag, ingyen

Díszítés: mindent én csinálok, max 10.000

Meghívók(+ültetőkártyák): én csinálom, max 3-4000

Zene: ismerős, 50.000körül maximum


Lesz hintóm, egy régi kedves Barátomnak van két gyönyörű fehér lova és hintója, ő hajt majd, cserébe hivatalos az esküvőre (amúgy is az lenne:) )


szóval úgy számolom, hogy 6-700.000ből kijönne.

mit hagyhattam ki? mi a drágább?


kb 400.000et tudunk kézben tartani, a többi bejönne menyasszonytáncból? lehet erre számítani? vagy a meghívón fog burkoltan szerepelni, hogy ne gondolkozzanak ajándékon, csak egy borítékot kérünk, vagy szájhagyomány, és el lesz terjesztve


szerintetek?


2011. febr. 13. 00:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
A szakácsnak, és a felszolgálónak, min. 20 ezer ft a bére egész éjszakára. Úgy gondolod, hogy 3.400 ezer bejön? Nagyon tévedsz. Lesz aki csak 2 ezer ft.-t fog adni.
2011. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

az iskolánkban ennyiért jönnek el a szakácsok, megkérdeztem.

igen, van aki csak 2000-et tud adni, de azzal is tisztában vagyok, hogy lesznek olyanok is, akik 50.000-et

2011. febr. 13. 00:35
 3/29 anonim ***** válasza:
22%

Mért nem ér rá az esküvő az után hogy már jártatok külföldön talán több pénz is lenne rá amúgy elég képlékeny a terv.

Boritékot kértek szép de nem hiszem hogy megeröltenék magukat a népek, menyaszonytánc dettó.

2011. febr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
egész egyszerűen nem szeretnék kimenni, csak ha megházasodtunk
2011. febr. 13. 08:43
 5/29 anonim ***** válasza:
50%
ne aggodj ,mert szerintem összejön annyi a menyasszonytáncbol ,nekünk is összejött,mert azért kb.5000 -10000 ft között mindenki ad akiben van egy kis jó érzés,mert sztem az emberek java tisztában van az árakkal.ha elmész étterembe ott is fizetsz 2-3ezret egy vacsiért és ha gondolnak arra ,hogy megajándékoznak akkor még adni fognak legalább egy annyit. sok boldogságot nektek
2011. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. febr. 13. 15:44
 7/29 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz a végösszeg 1m ft-is, viszont azt valószínűnek tartom, hogy 300-400e ft vissza fog jönni. :-)
2011. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Figyelj, azt neked kell tudnod, hogy a rokonok/család/barátok mennyire "adakozóak", ha már régen nem volt lagzi a családban, akkor általában nagyon hálás szokott lenni a násznép egy ilyen örömünnepért, amit együtt ünnepelhetnek meg a szeretett rokonaikkal. (Nálunk ez volt, és teljes extázisban volt az egész rokonság, hogy végre esküvő, és nem csak mindig temetés, és tényleg megható volt, hogy milyen sok "ajándékot" kaptunk tőlük, mi is belecsempésztük finoman a meghívóba, hogy ajándék képpen igazából "bankjegyet" szeretnénk. Nálunk így a költségvetés úgy nézett ki, hogy 125 főre kb 1,500,000 Ft volt az összes költség (ebben gyűrűk, fotós, ruhák, minden de minden benne van) és több mint 1 millió Ft visszajött, a többit mi fizettük a párommal, igaz mi pár éve már dolgozunk, ki tudtuk gazdálkodni.

Az éttermet csak a lagzi hajnalán kell fizetni általában, mert akkor szoktak elszámolni. A szakács/felszolgáló kérdésben szerintem ne törd a fejed, inkább egy éttermet kérjetek fel, hogy csinálja meg a cateringet - magyarul hogy vigye oda az ételeket, eszközöket, tányérokat, poharakat, terítsenek meg, személyzetet, mindent. Ha van egy főnök, akkor nem lehet baj. Ha viszont egyesével viszel oda pincéreket, akkor nagy kalamajka lehet, ne kockáztassatok! Ha kérsz árajánlatot egy étteremtől, már okosabb leszel az árak tekintetében. Ne kapkodjatok.

Még egy megjegyzés: szerintem a disznóvágásos, szakiskolában tartott lagzihoz sehogyan sem illik a hintó, de ti tudjátok! Hintóval inkább egy nyári kúriába, teraszos csárdába, étterembe érkeznék inkább.

2011. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, szerintem amit kihagytál:


- polgáriért kell fizetni ha van "terembér", ez szokott lenni.

- templomiért is van ahol kell fizetni, szintén valamilyen "egyházi adomány" formájában. - ezeket érdeklődd meg helyben.

- torta + sütemények! Kb 40-50 ezer szerintem.

- gyűrűk

- cipők

- ruhádhoz kiegészítők (fülbevaló, nyaklánc, fátyol, stb)

- fordász, sminkes

- díszítést nem úszod meg 10 ezerből, miből szeretnéd csinálni?

- meghívó, ültető kártya alapanyag is drága ám, ha valami szebb papírból szeretnéd csinálni. Nézz ezeknek is utána.

(nekem a meghívó 15 ezer lett, pedig én csináltam de mindhez vettem szép borítékot, szalagot)

Ha nagykerben tudsz venni szalagokat, papírokat, textileket, mécseseket akkor jössz ki a legjobban.

2011. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

süti családi biznisz lesz, vagyis mindenki hoz vmit.

igen, a gyűrűket tudom, de az még az eljegyzéshez tartozik, sztem, ezért nem írtam

cipőm van

terembérlésre azért 10-15öt számoltam mindkét helynél.

a sulinkba, ahol lesz, gyakran van ilyen-olyan esemény, onnan a díszítést megkapom, és meg tudom csinálni.


meghívónak papír Erdélyből lesz hozva merített papír, az sem lesz vészes.


azt hiszem mást nem írtál:)

2011. febr. 14. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!