Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Római Katolikus eskövőm volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Római Katolikus eskövőm volt régen, elváltam, most szeretnénk a párommal reformátusi esküvőt, hogy lehetne?

Figyelt kérdés

Kérem a segítségeteket, hogyan lehet ezt kivitelezni? Milyen papírok ill mi minden szükséges a szeptemberre tervezett esküvőhöz?

Előre is köszönünk minden segítséget!


2011. jan. 1. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Menj be a református parókiára,ott minden felvilágosítást magkapsz. Tapasztalatom szerint,ők eléggé toleránsak.
2011. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A reformátusok sokkal rugalmasabbak, mint a katólikusok. Szerintem nyugodtan beszéld meg a pappal, hogy mi a teendőd ilyenkor?
2011. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs református házqsságkötés. Amit ezen a néven hívunk, az valójában a polgári házasságkötésre egy egyházi áldás. a polgári házasságkötést ismerik el valós házasságkötésnek. Éppen ezért nincs olyan, ami katolikusáknál előfordul, hogy ugyanaznap előbb van az egyházi, aztán a polgári.


keress fel egy református lelkészt, ő konkrét felvilágosítást tud adni, de szerintem lehetséges.

2011. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Hivatalosan nem köthetsz, csak egy egyházi esküvőd lehet. De ma már bárhol találsz olyan papot, aki pénz ellenében (ha szerencséd van, anélkül is), megcsinálja.
2011. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Na, nézzük.

A katolikus esküvőt csak pápai úton lehet érvényteleníteni.

Más vallás tényleg rugalmasabb ilyen tekintetben, de azért érdemes átgondolni hogy mennyire fontosak valóban az egyházi értékek, ha az egyházi esküvőt válás követ, aztán egy új templomban másik vallásban lesz az új frigy.

Lehet hogy kivitelezni lehet külsőségekben, de vajon fontosat jelent ez a "belső dolgok" szintjén is...?!

2011. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Katolikusoknál a házasság egy szentség, a reformátusoknál nem. (Ott csak két szentség van: a keresztség és az úrvacsora.)
2011. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ősszel volt templomi esküvőnk.

Katolikusat szerettünk volna, de mivel én már voltam házas nem engedélyezték, így elmentünk református templomba és ott volt a ceremónia.

Az nem esküvő, hanem "csak" egy áldás a polgári frigyre, de nekünk úgysem a hivatalos része számít és gyönyörű volt.

A lelkész még keresztlevelet sem kért, csupán elmentünk pár alkalommal hitvesoktatásra.

2011. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!