Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőhöz meg kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőhöz meg kell keresztelkedni?

Figyelt kérdés

A párommal mostanában egyre többször szóba hozzuk az esküvő témát és ő templomban szeretne házasodni. Nekem se lenne ellenemre, de ezt lehetne anélkül is hogy meg lennék keresztelve? Vagy hogy megy ez?

És mellékesként a polgári esküvőt nem lehet összevonni a templomival?


2011. jan. 11. 17:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy meg kell-e keresztelkedned, kérdezzetek rá, mert nem biztos. Az egyik házasulandónak viszont olyan vallásra kell, hogy megkeresztelve legyen, amilyen templomban akartok esküdni.

Viszont most októberben volt az esküvőnk, katolikus templomban. Én katolikus vagyok, a párom viszont református. Én csak keresztelve vagyok, semmi első áldozás, bérmálás. De erre rá sem kérdeztek, nem hogy kellett volna csinálni ilyesmit, úgyhogy azok tévednek, akik azt írták, hogy kell.


Annyi volt a teendő, hogy alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy katolikusnak kereszteljük a gyerekeinket. Persze ennek igazából nincs jelentősége, senki nem fog ránk pirítani, ha ez nem így lesz, csak formaság.

A páromnak az égegyadta világon semmit nem kellett csinálnia, csak megadni az adatait a megbeszélésen, aztán kellett egy próbára menni. (Halkan írom, a jegyesoktatást is megúsztuk, pedig az kellene három alkalommal).

2011. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Összevonni viszont nem lehet, nekünk rögtön egymás után volt a polgári és a templomi.
2011. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

17:44 vagyok


Aki azt írta, hogy egy év, jesszusom! Ne ijesztgesd a jónépet! :D Egy hónappal esküvő előtt jelentkeztünk be és vagy két héttel az esküvő előtt beszéltünk a diakónussal (az adott össze minket, nem pap), semmi első áldozás, meg ilyesmi nem kellett! Katolikus templomban!

Tényleg attól függ, hogy aki összeadja őket mennyire veszi szigorúan a hagyományokat.

2011. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
ez szerintem papfüggő. nálunk évekig el volt húzva még a bérmálás dolog is.
2011. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már kicsit tisztábban látok. :)
2011. jan. 17. 08:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Javítom azt, aki azt írja, hogy katolikusnál kizárt. Ez nem így van már egy ideje. A kat. egyház a katolikus fél érdekeit nézi, minden katolikus embernek kötelessége (elméletileg) templomban esküdni. (Ez nem saját vélemény, csak az egyház álláspontját ismertetem.) Éppen ezért összeadja a katolikus felet egy meg nem keresztelttel (ateistával, zsidóval, muszlimmal stb.). Valami engedély kell ugyan hozzá, de meg kell adni. [link] --> tehát önmagában, engedély nélkül valóban nem érvényes, de engedély nélkül oké.


Nem kell megkeresztelkednie a nem hívő félnek. Nyilván látja ezt az egyház is, neki sem érdeke, hogy képmutatásból csatlakozzon hozzájuk bárki is.


Az ellenben szerintem jogos, hogy a katolikus fél érdekeit nézik, és lehetővé akarják tenni számára is a szentségi házasságot annak ellenére, hogy nincs megkeresztelve a párja.


Az eskün meg, asszem, a meg nem keresztelt fél a saját becsületére esküszik (?), ennyi a különbség. Ez nem tuti infó, csak olvastam valahol.

2011. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szia mi is idén nyáron szeretnénk összeházasodni,templomban-de én se vagyok megkeresztelkedve, de a pap azt mondta, ha a párom megvan, akkor egyházi engedéllyel esküdhetünk templomban. Abszolut nem kötekedett, tiszta ügy. De lehet ez paptol függ. Azt tanácsolom-amit én is tettem-hogy menj be a parokiára, kérdezd meg a paptol. És amit ő mondd az tuti. Sok sikert Milla
2011. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!