Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van ilyen, hogy kinek illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ilyen, hogy kinek illik fizetni az esküvői vacsorát/ebédet? Úgy értem, szokás például, hogy a mennyasszony szülei állják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bár lehet rosszul és ahány ház annyi szokás, de az esküvői ceremóniát felesbe állják a pár szülei.Én legalábbis így tudom.
2011. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg az esküvő költségeit a menyasszony szülei állják, és a gyűrű, a ruha, a csokor a és a saját cuccai a vőlegény költsége. Az más kérdés, hogy a mai világban ha csak nem nagyon jómóduak a szülők, nekem alap lenne hogy a pár állja az esküvőt, főleg ha nagy lagzit akar.
2011. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Hát erre van rengeteg variáció! A "hagyomány" szerint régen a menyasszony szülei állták. Na szerintem ez nagy baromság!

Akkor van olyan verzió is,hogy mindenki fizeti a saját vendégei után a költségeket, a közös dolgokat,mint zenekar, vőfély stb. azt közösen. És van a felesben megoldás.

Mi így fizettük. Felesben, pedig tőlem voltak kb. barátokkal együtt 30-an a 120-ből! De nem érdekelt, úgy voltunk vele, hogy az ajándékokat is közösen kapjuk, akkor miért ne állnánk közösen!

2011. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, kinek mennyi pénze van. Legjobb szerintem vendégarányosan, ki mekkora násznépet hív. Ha kb. fele-fele, akkor felesben illik.
2011. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen,egyik hülye szokás.hogy a lány szülei állják a lagzit,plussz "hozományt" adnak a lány mellé...

másik hogy a szülők felesbe állják


részemről én nem vagyok hajlandó egyikőjüket se ilyennel terhelni,mi esküvőnk,mi lagzink,fizetjük mi

(nem kell 18 évesen meló nélkül a semibe házasodni,és nem kell a szülőkön élősködni...sokkal jobban értékeli a lagziját esküvőjét aki meg is dolgozott az áráért)

2011. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Erre felé mindig felesben csinálják. Mienken is így volt 2 és fél éve, anyuék és anyósom állták, viszont anyuék többet fizettek mert részemről több vendég volt, férjem részéről nem sok. Azért ezt is nézni kell, mert hogy néz ki hogy mondjuk a menyasszony feléről van 160 vendég, a vőlegény részéről meg 30 és mégis felesben fizetik, azt nem úgy kell.
2011. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Én csak azért tartom butaságnak,hogy mindenki fizesse a sajátjait, mert utána az ajándékoknál is így osztozkodnak? Én írtam,hogy tőlünk kb 30-an voltak és mégis felesben álltuk. Pénzt kaptunk szinte mindenkitől ajándékba. Most osztogattuk volna reggel, hogy oké ez a pénz nagy része a férjemé, mert az ő rokonai többen voltak és így többet is adtak? Hát szép lett volna. Elvileg a házasság a KÖZÖS élet kezdetéről szól! Nem akartuk volna már az elején így kezdeni,hogy ez az enyém, az meg a tiéd!
2011. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk eleve nem a szülők fizették, hanem mi.

Manapság már nincsenek ilyen szabályok, minden megegyezés kérdése.

Aki már elég felnőtt a házasodáshoz, az talán már meg is tudja magának teremteni rá a pénzt, persze akkora lagzit kell rendezni amekkorát bír a pár. Természetesen ha s zülők ajándékba adják pl. ruhát, az oké, de így hogy a pár eleve arra bazíroz hogy na majd vajon melyik szülőpáros fogja nekik fizetni a lagzit, az furcsa...

2011. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!