Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eljegyzésre szoktak ajándékot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésre szoktak ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Tesóméknak lesz ma este az eljegyzése. Mi úgy tudjuk, hogy semmit sem szoktatk ilyenkor vinni, inkább a lakodalomra ugyebár. igaz,elég nagy létszám lesz, de amikor pl. a mi eljegyzésünk volt, a tesómtól semmit sem kaptam, most igaz már vettünk egy csokor virágot. Ennél többet hülyeség nem ???
2011. jan. 15. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk mindenki hozott az eljegyzésre is ajándékot, de csak kisebb dolgokat, olyanokat amik később jól jöttek a háztartásba. Pl. kaptam egy süteményes készletet, evőeszközöket, mérleget ilyesmit.
2011. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
pl rendelhettél volna egy tortát. Főleg mert a testvéred.
2011. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk alap, hogy egy ilyen rendezvényre ajándékot vigyünk, nem is kicsi értékben. De ahány ház, annyi szokás.

Ha csak elmegyek bárhova látogatóba, még akkor is viszek valami édességet, vagy italt. Gyerekes családhoz sem mennék soha üres kézzel, még akkor sem, ha csak 5 percre ugranék be.

2011. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Mi családunkban szűk családi körben (szülők, nagyszülők, testvérek, keresztszülők és családjuk) szokott lenni a lányos háznál vacsora vagy ebéd tartva és semmi ajándék, max saját készítésű süti, vagy segítség a főzésben, stb...

Erre nemrég nézem az egyik ismerősöm eljegyzési képeit iwiwen (kb. 200-at kirakott egy albumba!!) valami nagy teremben, nem hiszem, hogy családi háznál volt...és kb. 100 át képen ajándékot bontogattak, kenyérpirítón, kenyérsütőn, ágyneműn, étkészleten keresztül minden félét, pedig ők is kb. 20-an lehettek, mint nálunk eljegyzésen szoktak. Nekem ez nagyon furcsa. Eljegyzésre ajándékot???

Hogy a Ti családotokba mi a szokás, azt neked kell tudni, vagy kérdezd meg anyukádat pl., de én nem vinnék eljegyzésre ajándékot tudtommal nem szokás.

2011. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
ÍMegnéztem két illemtan-könyvet, egy régebbi és egy újabb kiadást is. Midkettő egyértelműen azt írja, illik ajándékot vinni eljegyzésre is, sőt esküvőnél még az is bele van írva, hogy minimum milyen értékben illik adni.
2011. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ti eljegyzésre kaptatok valakitől valamit?

Ez az előző válaszok alapján család függő...

Gondolom már jelen vagytok az eljegyzésen, így nem sokat ér a válaszom, DE

Az eljegyzést nálunk nem keverik össze a lakodalommal! A mi családunkban a viszonylag nagy (100fős) igazi falusi lagzi a szokás, az eljegyzést viszont szűk családi körben (kb. mint ballagást) szülők, nagyszülők, testvérek és azok férjük, feleségük, gyerekük részvételével szokták megejteni. A lányos háznál szokott vacsorát adni a lány anyja, apja, a vőlegény szokott virágcsokrot hozni a háziasszonynak (anyósának) és a menyasszonynak ahány éves annyi virágból készült csokrot, kosarat. A vendégeknek nem szokás ajándékot vinni, max egy üveg italt pl. pezsgőt, vagy egy tál pogácsát, de semmi több, segítséget szokás felajánlani a háziasszonynak a sütés-főzés-terítésben, a fiataloknak sok boldogságot kívánni, nagyjából ennyi.

2011. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes.. Ez az én kérdésem volt, a fent említett példán elcsodálkozva tettem fel a kérdést nemrég.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

Itt a többség azt írja, hogy nem.


De nagyon megosztott a "nép", mindenkinél mások a szokások.

2011. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ott még csak 50 kép volt :) azóta tettek még fel az eseményről a csomagolás minden egyes mozzanatát bemutatva nehogy lemaradjon valaki...:)
2011. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Végül is egy csokor virág és egy üveg díszszobozos Finlandia lett belőle. Nem szoktunk mi sem ajándékozni. De a mi családunk a csokor virágot azért odaadta. A baj akkor volt, amikor a csaj szülei már semmit sem adtak. Tudtommal az egészet a tesóm fizette, de ez már tulajdonképpen nem az én dolgom

Igazándiból már felteszem a kérdést eljegyzéskor illik - egyántalán kihagyni, hogy a menyasszony kezére nem húzom fel a családok előtt a jegygyűrűt??? Mert itt ez történt.

2011. jan. 16. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem húzták egymás ujjára a gyűrűt??? Hát nem nem illik, elvileg ezért jönnek össze a családok, a mi falunkban például régiesen "gyűrűzésnek" hívják (pl. nagymamám is még így mondja az eljegyzést), ez olyan mint a keresztelés keresztelő nélkül.

A vőlegény feláll(jelképesen persze) feleségül kéri a lányt az apjától aki igent mond aztán a lánytól is megkérdezi aki szintén igent mond, aztán egymás újára húzzák a gyűrűket (bal gyűrűs ujjra) aztán jön a kajálás. De eleve ott kezdődik a dolog, hogy eljegyzést a lányos szülők tartják, ők állják...a vőlegény virágot (nyilván saját ktg-en) hozz csak meg a gyűrűket (amit már manapság közösen fizetnek).

2011. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!