Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a párom katolikus én pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom katolikus én pedig református vagyok, akkor milyen templomba kellene esküdnünk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a katolikus papok elég szigorúak, át kell keresztelkedni, ahhoz, hogy összeadjanak minket. Meg első áldozónak kell lenni, meg bérmálkozni. Mivel egyikőnk sem bigott vallásos, de szeretnénk templomi esküvőt nem tudom, hogy mit lehetne tenni egy ilyen helyzetben? Hogy működik ez? Akinek van tapasztalata,kérem írjon!
2011. jan. 18. 20:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Oké. Először is hadd tisztázzak egy számomra nagyon zavaró, helytelen szóhasználatot, éspedig: ÁTKERESZTELKEDÉS. Ilyen nincs! Ha egy református katolikus akar lenni, ill. fordítva, megteheti, de nem kell ÁTKERESZTELKEDNI. Mindkét egyház elfogadja a másik keresztségét, egy keresztség van, azt csak egyszer lehet. (Vannak kivételek, pl. az unitárius keresztséget nem fogadja el a kat. egyház, mert ők nem vallják a Szentháromságot.)


Tehát aki felekezetet akar váltani, az annyit tesz, hogy elkezd járni a másik fél miséjére/istentiszteletére, nyilván beszél a pappal, elsőáldozó lesz/úrvacsorát vesz, bérmálkozik/konfirmál. Ennyi. Én róm. kat. vagyok, a katolikus oldalt ismerem. Ismertem én is olyan református nőt, aki katolizált. Annyi volt, hogy elsőáldozó lett és megbérmálták. Nem keresztelkedett újra, nyilván.


Na és hogy visszatérjek a témához. Kérdező, írtad, hogy "egy pap untig elég". Ez nem így van abban az esetben, ha ökumenikus esküvőt akartok (márpedig az lenne sztem a legcélszerűbb, ha más felekezethez tartoztok, és azt szeretnétek, hogy mindkettőtök házassága érvényes legyen a saját vallása szerint). Mert a te katolikus párodnak, ha ref. szertartás szerint esküdne, nem lenne érvényes a házassága, neked hiába igen. Ez a katolikus álláspont, a reformátust nem ismerem. Szóval szerintem válasszátok az ökumenikus esküvőt, az mindkettőtöknek jó, lehet katolikus vagy ref. templomban, ez mindegy, csak az a lényeg, hogy tényleg két pap van ott, egy ref. lelkész meg egy katolikus pap.


Továbbá még annyit tennék hozzá, hogy szerintem nem kéne beszólogatni azoknak, akik szeretnének egyházi esküvőt, bár nem olyan bigottan vallásosak. Most nem azokról beszélek, akik SEMMIT nem tudnak a vallásról, és csak azért mennének templomba, mert az olyan szép. Nagyon sok olyan ember van, aki vallásos ugyan, bár ritkán jár templomba. Attól még lehet neki fontos, hogy templomi esküvője legyen. Mi ezzel a gond?


Én sem vagyok egy nagy templomjáró, régebben jobban eljártam, mostanság nem túl gyakran, de hiszek Istenben. Szeretnék egyházi esküvőt. Most akkor álszent vagyok?


Kérdező, sok boldogságot!


26/N

2011. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még valami (picit off). Írta valaki, hogy fú, a katolikus pap férjes asszonyokat tart szeretőnek stb. Hát ez bizony tényleg gáz, de az a pap dolga, majd elszámol ő a lelkiismeretével. Ne felejtsétek már el, hogy az egyházat is emberek alkotják, az ember pedig messze nem tökéletes!!! És ez egy eset, nem kéne általánosítani. Én ismerek jó fej, tiszta életet élő katolikus papokat, szerzeteseket is.


Igen, van ilyen pap is, meg olyan pap is. Az is elég szégyen, hogy ennyit olvasni a pedofil papokról, ami szintén gáz, ez tény, csak szerintem az a baj, hogy egyes eseteket ennyire kiragadnak és ezekből általánosítanak. :(

2011. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szintén előző. Ami pedig a templomban politizáló papokat illeti: hát ezt én is k*rvára utálom, de ettől még nem kezdem el szidni az egész egyházat. Sajnos ez tényleg jellemző egyes papokra, de próbálok úgy tekinteni erre, hogy ők is emberek.
2011. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!