Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan aki gazdag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan aki gazdag családba ment férjhez/nősült bele?

Figyelt kérdés

Na engem ez a veszély nem fenyeget,mivel nem vet fel a pénz sem engem, sem a páromat, csak az érdekelne, hogy aki "szegényebb" családból, került be gazdag családba, hogyan kezelte a helyzetet?

Nem-e voltak kínosak az egymás családjával való találkozások, stb...

Volt-e belőle konliktus, vita-akár párok közt is!

Mert úgye ez a helyzet lehet pozitív is, de gyorsan veszekedésekhez vezethet!


2011. jan. 21. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos, engem az anyám nevelt fel egyedül, nem voltunk szegények, mindig megvoltak a szükséges dolgok, de azért voltak anyagi problémáink. Én ugyan még nem vagyok házas, de a barátom családja gazdagabb, mint a miénk. Ugye neki ott van anyja, apja, akiknek jó munkájuk van, felépítették a nagy házat, kocsi a gyereknek stb. Nekem ezt az anyám nem tudta megadni, de én ettől függetlenül büszke vagyok rá, mert 43 évesen doktorált le és egy értelmes, tanult nő. Eleinte voltak félelmeim, hogy úristen, mit fognak szólni a barátom szülei, hogy nekünk nincs 300 nm-es házunk, meg nem kaptam autót 17 évesen stb. De semmi hátrányom nem származott ebből, mert szerencsére az anyám egy intelligens embert nevelt belőlem, így nincs szégyenkeznivalóm. Közben ugye én is egyetemre járok, építésznek tanulok, ha lediplomázom, remélem, hogy egy megfelelő egzisztenciát építek magam köré.

23/L

2011. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
42%
A "gazdagabb" csalad mindig erzekeltetetni fogja a "szegeny" ujonnan jottel, hogy a nivo az alacsonyabb, "ok allitotak talpra", stb. Meg a masik par is, ha vita kozben erre kerul a sor. Erre mondjak, hogy ne kapaszkodj felfele, mert lehete hogy visszaesel.
2011. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%
Én soha nem is akartam pénzes családba bekerülni, mert engem nagyon zavart volna az anyagi különbség. Szerintem ez sok konfliktus forrása lehet, még ha az elején nem is, de ha valamikor megromlana a viszony, akkor ez lenne az első, ami miatt megkapnád, hogy nem lennél itt, ha ő akkor nem veszi ezt vagy azt, nem ad erre pénzt stb. Szóval szerintem mindenki keressen a maga szintjén párt, ez anyagilag is igaz.
2011. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben is csak gond volt ebből. Egy barátnőm most két gyerekkel válik, mindkettejüknek jól fizető állása van, de eleinte apósék, mostmeg már a férj is folyamatosan azt mondja, hogy mit vitt ő ebbe a kapcsolatba? Nem bírta tovább, elköltözött a két gyerekkel, most meg van nyugodva és sokkal boldogabb,mint valaha.

Én sokkal jobb körülmények között éltem, mint a férjem, de egyikünk sem kapott pénzt otthonról. Mindent a két kezünkkel kapartunk össze, most jól élünk, és ebben bizony benne van az is, hogy nem kaptunk még egy lyukas fotelt sem egyik részről sem. Nem is téma közöttünk, hogy ki honnan jött. Mert a mi életünk független. Csak az a kapcsolat tud boldog lenni, amit nem agyon a tiéd-enyém kérdés.

2011. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

A férjemmel Monacóban élünk, azt hiszem, ezzel mindent elmondtam... Egykeként nőtt fel, és lazán megtehetné, hogy New Yorkban reggelizzen, ebédeljen Londonban, és vacsorázzon Pekingben.

Családjával találkozni eszméletlenül kínos volt. Akkor voltam először külföldön, tehát minden újdonság volt. Az álomszép tengerpart, a csillogó-villogó paloták... Igyekeztem diszkréten rácsodálkozni mindenre :)

Természetesen, szülői ebédre voltunk hivatalosak. Kezdetben elmondhatatlanul feszengtem a kiskosztümömben, magas sarkú cipővel [világ életemben farmer-póló-edzőcipő pári voltam/vagyok]. Aztán, amikor kezdtem feloldódni (annak ellenére, hogy angolul, oroszul és németül beszéltem, míg a szülők csak franciául...), következett az ebéd. Franciák lévén, mindenféle tengeri herkentyű, csiga... Náluk illetlenség, ha valaki nem eszik, ezért megkóstoltam, de elárulom, hogy éhgyomorral jöttem ki. Ezt is megszólták, illetve azt is, hogy nem tudtam ügyesen kikanalazni a kagylót... :DD


Férjem barátai megint katasztrofálisak voltak. Mindenki azt kérdezgette tőle, hogy hol szedte fel a luxusprostiját, azaz engem. Bár tény, hogy mellesleg meg vagyok áldva, és mindig is nagyon ügyeltem az alakomra, de rettenetesen rosszul esett. Szerencsétlenségemre, a haverjaival angolul beszél...

Férjemmel sosem veszekedtünk a pénzen [én veszekedtem, ő csendben figyelt, majd amikor végeztem, közölte az ő álláspontját, ami szögegyenest ellentéte az enyémnek], illemmel sem volt sosem problémám, és amikor lediplomáztam gépészmérnök szakon, akkor anyósom odajött, és azt súgta a fülembe, hogy 'Welcome in my family, darling'.

Tehát, úgy két évig nagyon szenvedtem a családdal, haverokkal, de kibírtam. És megérte. 6 éve vagyunk házasok, 10 éve ismerem a férjem, a lányom 3 éves, a fiam 6 hós.

28/N

2011. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
74%
És milyen autótok van? Bocs, de olyan autób_uzi vagyok. (Ezt a Mote Carlo-stól kérdezem) Remélem van Porsche a családban. Imádom.
2011. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
97%

De! Kellemetlen! Mármint a férjemnek legalább is! Bár ők sem szegények, középosztálynak mondanám! A szüleim viszont nagyon jól állnak! Kaptam kocsit, építettek nekünk egy nagy házat, még mindig drága ajándékokat kapunk stb. Az elején ő ezt nagyon nehezen dolgozta fel. Megértettem, nekem sem lett volna könnyű! Aztán anyuék is mondogatták neki,hogy ne érezze rosszul magát, mert azért adják, mert szeretnek bennünket és kinek adná az ember, ha nem a gyerekének. A legjobb mondat az volt, ami kicsit meggyőzte, amit apu mondott. A házépítést tervezgettük és mondtam apukámnak,hogy bízzon bennem, jó lesz a ház, nem toljuk el (csak úgy ment bele apu, hogy ha mindent mi magunk intézünk)! Kérdeztem,hogy nem bízol bennem. Erre azt mondta,hogy benned nem annyira, de a párodban igen!:) Ez nagyon jól esett a férjemnek. Továbbá, mivel világ életében be tudta osztani a pénzt, elég sok spórolt pénze jött össze, szóval 2 millióval be tudott szállni. Ez is megnyugtatta egy kicsit. De szerintem világ életében zavarni fogja valamennyire! Főleg,ha apuék beállítanak valami drágasággal. Bár már szóltam neki,hogy álljanak le, meg ez a férjem családjának is rosszul esik. Erre mindig azzal jönnek,hogy ezt ők nem azért adják, hogy a másik családnak is ennyit kellene. Nyilván intelligens emberek, megértik,hogy nem mindenki áll úgy, ahogy ők, viszont mi meg azt fogadjuk el,hogy a gyerekük vagyok és amit tudnak és megtehetnek, mindent megakarnak adni! Én is nyilván ezt fogom egyszer tenni!

Bár az unoka kérdés még csak most jön!:) Idén szeretnénk nekiállni a baba tervezésnek, és hát a férjem már előre fél,hogy mennyire el lesz kapatva. Hát ettől én is félek, de azért majd próbáljuk koordinálni az őseimet!:)

2011. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
akartam mondani kontrollálni :)
2011. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat az offért, de válaszolok a hozzám feltett kérdésre...

Pont Porsche Cayenne van a férjemnek, ő is él-hal értük.

Nekem sokáig egy Seat Leon volt, de miután frontálisan belém jöttek, és majdnem meghaltam, a kedves férjem a "biztonságom érdekében" címszóval meglepett egy Audi A6tal. Ha valahova közösen megyünk, akkor a Q7essel, ami "a gyerekeké".

Tehát, monacói viszonylatban nincsenek zseniális autóink :)

2011. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Bár, saját tapasztalatból nem tudok beszélni, mert én is egész életemben nyomorogtam, meg a Párom is, tehát most együtt nyomorgunk:-), de a véleményem erről a témáról megvan. Az lenne az ideális, ami a 13:26-os válaszoló családjában van. Elfogadták a lányuk választottját, nem kényszerítették hasonló anyagi helyzetű emberhez. És az ajándékozást is maximálisan megértem. Ha gazdag családból származnék vagy megfognám az Isten lábát és nyernék vagy keresnék egy halom pénzt, akkor természetesen én is a szeretteimet segíteném, támogatnám belőle és nem várnám el, hogy viszonozzák! Viszont fordított esetben, ha a Párom családja lenne gazdag és mindig kapnánk Tőlük anyagi segítséget, az tutira frusztrálna. Ezt sokszor ismételt beszélgetésekkel meg lehet azért értetni a "szegényebb" féllel, hogy ez valóban csak jó szándékból történik, de azért biztosan folyton törekednék rá, hogy ez ideiglenes állapot legyen és viszonozni tudjam a sok segítséget.
2011. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!