Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvőn szokás lejátsz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőn szokás lejátszani/ elénekelni a himnuszt? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon szeretné, de persze nem erőszakolja ránk. Szerintünk nem igazán passzol a képbe, meg valljuk be, elég gyászos is a himnuszunk, mi pedig elég vidám esküvőt szeretnénk. De igaz, magyarok vagyunk, és egy magyar szertartáson talán mégis ott a helye. Mit gondoltok erről?
2011. ápr. 9. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Én még ilyenre nem láttam példát.

Mondjuk szerintem nem is való oda, ez nem nemzeti ünnep, hanem személyes :)

2011. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
91%
Ne haragudj, de szerintem nagyon hülyén nézne ki. Gyönyörű himnuszunk van, de az a magyar népért könyörög nem egy nászért. Bocs nem akartalak megsérteni.
2011. ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Sehol nem szokás sem a templomi,sem a polgári szertartás alatt a Himnuszt énekelni.

Egyes vidékeken szokás a lakodalomban az első fogás feltálalása előtt énekelni a Himnuszt.

2011. ápr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem teljesen mindegy, hogy éneklitek-e vagy sem. A lényeg az ország, és az abban élö Magyarok nemzeti identitásán mulik. Persze egy szimbólum, mint a Himnusz, erősítheti bennünk ezt az érzést, és hát két ember olyan kapcsolata amelyet esküvővel "erősítenek" meg, tulajdonképp közvetve szintén ezt a célt szolgálhatja: értelmes, és (vér-)tiszta emberekkel, gyarapítani a Magyar Nemzetet. Valószínűleg Apukád is hasonlóan gondolkozik, amikor a lányát (gondolom az vagy) úgymond "odaadja"

(-lásd: lánykérő stb...). Azaz ez a kérése jelentheti a bizalmát/szeretetét a Magyarsággal szemben csakúgy, mint a benne élő Magyar gyermekével, ill. annak jövőével kapcsolatban. Ha ez a bizalom/ szeretet, a te részedről is megvan az irányába, (márpedig úgy érzem) akkor Őiránti tiszteleted jeleképpen énekeljétek el a Himnuszt. Én talán még el is mondanám ott mindenki előtt, hogy "édesapám iránt érzett tiszteletem jeleképpen, amiért Magyarként felnevelt, énekeljük el a Himnuszt" Bár ezt a mondatot így visszaolvasva... hm... lehet hogy egy kissé az első válaszolót igazolja :S

De az is lehet, hogy csak szokatlan; - végül is egy esküvő, az egy állampolgári esemény (jó esetben), tehát kapcsolódhat hozzá.

2011. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem szokás, ilyenről még soha nem hallottam.
2011. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

A Himnusz sem való egy esküvői szertartásra,de ha még magyarkodsz is hozzá,nevetséges leszel mindenki előtt.

Egyetértek az elsővel,hogy ez nem nemzeti ünnep,hanem az ifjú pár ünnepe.

2011. ápr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
fel sem merül ilyen egy anyakönyvvezetőben... a választható zenék között sincs a Himnusz. Elég furcsa ötlet.
2011. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem! És szerintem sem illene bele. Mi a lagzin a vacsora előtt énekeltük el!
2011. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell! De ha igazi hazafi vagy akkor csak rajta csnàlj hjèt magadbòl
2011. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyomtam is a zöld kezeket, kivéve az utolsónak, aki nyilván nem vette a fáradságot, hogy elolvassa végig a kérdésemet.

Én megértem, Anyukám miért szeretné a Himnuszt- azért a magyar nemzet ünnepe is, ha két magyar házasságot köt. Egyébként azt szomorúnak találom, ha felmerül egy ilyen kérdés, akkor "magyarkodásról" szólnak egyesek. Mert még ha mondjuk a Székely himnusz lenne, vagy Kárpátiára akarnánk bevonulni, meg is érteném. :D Na mindegy. Ettől függetlenül nem tetszik nekünk sem az ötlet, de szerettem volna tudni, másoknál, máshol ez mennyire jellemző.

Egyébként nekem a lagzin, vacsora előtt még furcsábbnak hat, mint a szertartáson. De ez már minket nem is érint, mert nem lesz lagzink, csak egy vacsora. :)

2011. ápr. 9. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!