Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Két tanú + szülők, hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két tanú + szülők, hogy lehet megoldani, hogy tényleg csak ők legyenek?

Figyelt kérdés

Nekem kifejezetten nagy családom van, a páromnak közepes. A mi családunkban szokás nagy összejöveteleket tartani az ilyen eseményekkor, mindenki jön, mindenkit hívnak, mindenki segít, örül stb. Épp ezért eleve elég nehezen barátkoztam meg azzal a gondolattal, hogy már pedig mi nem tudunk nagy esküvőt tartani. Sőt igazából kicsit sem. Egyszerűen a nagyon SZŰK család, akik nagyon közel állnak hozzánk lenne minimum 23 ember. Na most akkor nekik kaja, meg akkor már ruha is kellene meg torta stb. Egyszerűen nincs rá sehogy sem.


Ezért eldöntöttük, hogy jó akkor lesz két tanús esküvő, szülőkkel és kész. Viszont. A párom családja helybeli. És ha a szülők jönnek, jön a tesója aki persze hozza a pasiját, akkor jön a nagymama is, mert hát ott lakik a velük, még jó hogy jön. Meg másik is, mert az meg két utcával arrébb lakik, meg akkor már jön a keresztanyja meg a unokatesója mert azok is két utcányira laknak és a szülei úgyis összecsődítenek mindenkit, hogy na gyeretek megyünk esküvő van.


Nekem meg senkim? Akkor már egyből úgy vagyok vele, hogy na és akkor az enyémek miért maradnak ki?


Hogy lehet meg mondani nekik, hogy ez így fair, eldöntöttük, hogy nincs pénz nagy családra és akkor SZÜLŐK és csók? Vagy nyeljem be, hogy az ő famíliája összetrombitál mindenkit, nekem meg csak anyámék jönnek, mert "nincs pénz" alapon nem hívtunk vendégeket, ahhoz képest meg neki ott lesz egy csomó mindenki?


2011. ápr. 19. 00:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és a ne küldj meghívót nem működik, nem tanultak semmi illemet. Halál komoly, volt már ilyen. :(
2011. ápr. 19. 00:18
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
mondjátok meg, hogy nem kértek ajándékot, de lesz menyasszonytánc,lehet fizetni. Vissza szokott jönni a kölség, mindenki többet dob be,mint amennyibe a kajája került.
2011. ápr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
mondd meg nekik hogy vagy ne jöjjenek tőlük, vagy te is hívod a rokonságot, és közösen fizetitek..
2011. ápr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Legjobb barátnőméknek tényleg így volt. Két tanu + a 4 szülő meg ők. Testvérek sem voltak ott, nem lett sértődés, mindenki megértette a miértjét.


Viszont két héttel később tartottak egy kerti szalonnasütős partyt, ahol ott volt mindenki.. :) Esetleg egy ilyesmi nektek?

2011. ápr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

En nagyon megsertodtem volna, ha a sajat egy szem testverem nem hivott volna meg es nem a lagzi a lenyeg, hanem a gesztus, hogy osztozni akartok az oromben, boven eleg ha a ceremoniara mehetnek. Ez nektek nulla plusz koltseg foleg, hogy helybeliek.


Szerintem az a megoldas, hogy menjenek nyugodtan a polgarmesteri hivatalba meg ha lesz templomi, akkor a templomba. Utana nem kell "fogadast" tartani, de magan a ceremonian miert ne vehetnenek reszt? Ilyet megtiltani kozvetlen rokonoknak nagy sziven utes. Nagyon sokan, akiknek nagy csaladja van, ezt csinaljak. Tehat vannak olyan vendegek, akiket csak a ceremoniara hivnak. A rokonok biztos, hogy megertik, hogy nincs penzetek lagzira, de nem ertem, hogy miert ne lehetnenek ott magan az eskuvon. Nagyon csunya dolog lenne ezt megtiltanod foleg, hogy ennyire kozeli rokonokrol van szo, mint testver, nagymama stb. Gondold vegig, elhivni oket nem kerul semmibe. Tisztaban vannak az anyagi helyzetetekkel. Amiatt meg ne aggodj, hogy ez nem jol zajlana le, mert ha nem szolnatok es csak ugy megtartanatok az eskuvot, abbol biztos, hogy sokkal nagyobb sertodes lenne.

2011. ápr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"mondjátok meg, hogy nem kértek ajándékot, de lesz menyasszonytánc,lehet fizetni. Vissza szokott jönni a kölség, mindenki többet dob be,mint amennyibe a kajája került."


Nem szeretnék pénzt kérni, tudom, hogy az a szokás manapság meg milyen jó, de egy részt, jobban szeretném 20 év múlva elővenni az ünnepi készletet és tudni, hogy ezt xy nénikém adta, mint, hogy hé, mennyit is dobott be az öreglány? Á mindegy, azt se tudom mire ment el. Nálunk az ajándék szokás én így szoktam meg azt szeretem, de ha még pénzt is kérnénk, akkor sem lehet úgy esküvőt tartani, hogy nincs rá, de hátha visszajön. o.O


Egyébként lakást veszünk, ezért is hagynánk ki a dolgot, mert akkor belegondol az ember, basszus párszázzal több hitelt kell felvenni és az azért sok.


A szalonna sütés jó ötlet, csak hát most úgy szedjem össze a családomat 400 kilométerekről, hogy ugorjatok már át szalonnát sütni. Később szeretnénk "rendes" esküvőt, mikor templomi lesz, de nem szeretnénk nincs pénz kifogással évekig halogatni az egészet.

2011. ápr. 19. 00:30
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen ez az, hogy én ezt értem milyen csúnya dolog meg stb. De ha az ő családja ott van, akkor tök szar, hogy nekem meg ne jöjjön senkim? Mert ha már akkor csak ugyanazok eljönnek, jaj hát az nulla költség felkiáltással akkor ott vagyunk, bazki itt van 20+ ember és akkor most mondjuk nekik, hogy irány surány, lehet hazamenni, ennyi volt az esküvő kaja-pia nincs?
2011. ápr. 19. 00:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha később szeretnétek egy templomit és lakodalmat, akkor semmi gond,elszaladtok most az anyakönyvvezetőhöz 2 tanuval és aláírjátok a papírokat.

Ilyet nagyon sokan csinálnak (hitel miatt,lakásmiatt, gyerek miatt),és később lesz a "nagy" esküvőtök.akkor ezt meg se kell mondani senkinek.

(tesómék munkából szaladtak el esküdni, csak a 2 tanu volt ott, se ruha, se virág, semmi. Aztán 1 évmúlva volt a "rendes" esküvő)

2011. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem tudjak, hogy lakasra gyujtotok es normalis ember ezt megerti. Viszont azt en nem tudnam megerteni, hogy a testverem nem hiv meg a ceremoniara. En tuti, hogy vinnek nekik ajandekot meg probalnam oket segiteni, maga az, hogy latom a testveremet, gyerekemet meghazasodni a lenyeg, nem az eskuvo. Es en nagyon boldog vagyok, hogy ott voltam tesom eskuvojen es nekem nem is a lagzi resz maradt meg, hanem maga a ceremoniak. En is szulo vagyok, abszolut nem erdekelne, ha ilyen anyagi helyzetben lennenk az egesz csaladdal, hogy a gyerekem nem tud lagzit kiallitani, mert az a lenyeg, hogy ezek a kozeli rokonok csak latni akarjak a boldogsagotokat, mikor kimondjatok az igent. Nagyon szegyelnem magam, nem is tudom, hogy hogy tudnek a szuleim szemebe nezni, hogyha nem mondtam volna nekik el az eskuvot elore meg ha nem is lenne ebben rossz szandekot. Szerintem ugy fair es a szulo megerdemli, hogy lassa a gyereket az oltarnal. Kit erdekel a lagzi? Viszont az eskuvo pillanata soha az eletben nem jon vissza, olyan egyszeri alkalom, ami mindenkinek kellemes emlek, aki szeret titeket es meglatod, hogy az eskuvod napjara sok-sok ev mulva is vissza fognak emlekezni, nem csak ti! Senkit nem a lagzi erdekel. Jol teszitek, hogy lakasra gyujtotok.
2011. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
meghazasodni a lenyeg, nem a lagzi *
2011. ápr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!