Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 20 évesen esküvő? (a kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 évesen esküvő? (a kérdésed túl rövid bla bla bla)

Figyelt kérdés

Mi a véleménye erről a mai világnak? :))

-ha mind a 2fél 20éves, és 4éve van komoly kapcsolat-

:))


2011. máj. 26. 00:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%
Amíg nem éltek együtt pár évet, addig szerintem nem tanácsos, mint ahogy az sem, hogy összeházasodj azzal, akivel 16 évesen jöttél össze. Nem lebeszélni akarlak róla, de ezeknek a jóformán gyerekfejjel kötött házasságoknak általában válás a vége.
2011. máj. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%
20 évesen gyorsan elintézted a fiatalkorod egy házassággal. 30 éves korodra már bánni fogod, hogy nem élted ki magad.
2011. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha teljes a boldogság és úgy értik rátaláltak egymásban az igazira akkor meg lehet próbálni. Ezt nekik kell érezni. Én személy szerint nem házasodnék 20 évesen,szerintem nagyon korai. Még élvezzék az életet,házasság nélkül is lehetnek boldogok és ha rájönnek hogy mégis külön akarnak lenni akkor nem kell válniuk.

Ezt úgy mondom hogy nemrég lett vége egy 3 éves kapcsolatomnak és a volt pasim fél éve megkérdezte hogy mit szólnék ha a ballagásomon megkérné a kezem..hát én elutasítottam (de nem emiatt szakítottunk).

18/L

2011. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

Alapelvem legalább 3 év együtt lakás és élés!

A kor csak másodlagos ezután.

2011. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem a kor számít. Akár 20 évesen is esküdhettek, ha előtte igen is kipróbáltátok az együtt élést hosszabb, egybefüggő ideig.
2011. máj. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Ha szeretitek egymást, és biztosak vagytok a kapcsolatban, és ezt szeretnétek, na meg persze van anyagi háttér, miért ne? Én nem hiszek ebben a "kiélésben", egyrészt, szórakozni ketten is lehet, másrészt, valakinek fontosabba minőség, mint a mennyiség. Én irigylem azokat a párokat, akik elsőre megtalálják egymást :) Nem értem, miért tartják egyesek törvényszerűnek, hogy az igazi előtt muszáj túllenni x darab szar kapcsolaton, meg y darab egyéjszakás kalandon. EZ hülyeség! Ha érzelmileg, intellektuálisan, szexuálisan, értékrend szintjén stb. mindenhogy harmónia van köztetek, miért ne házasodhatnátok össze?
2011. máj. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

Ohh, hát természetesen te döntesz, de nem veszítesz semmit, ha vársz még vele néhány évet. Szóval az (ellen)érveim:)

1. Házasság csak akkor, mikor már mindkét fél személyisége kialakult. Nyilván életünk végéig formálódik a személyiségünk, de 23-25 éves korra már legalább nagyjából megismeri a saját céljait, igényeit és úgy általában önmagát az ember. Ehhez sokféle helyzeten keresztül kell menni, sok problémát megoldani, sokféle embert megismerni, stb.

2. Együttélés nélkül semmiképp! 1-2 év mindenképp! És senki ne gondolja, hogy majd esküvő után másképp lesz, megkomolyodik a partner.. ahhoz az emberhez menj hozzá, akit ismersz, és ne ahhoz, akivé formálni szeretnéd!

3. 20 évesen nagy valószínűséggel még nem nincs túl olyan év a hátatok mögött, mikor önállóan kellett volna megállnotok a lábatokon, munkából, szülő segítség nélkül, saját háztartással, számlákkal, munkahelyi gondokkal, anyagi válságokkal. Mert együtt élni a szülőknél nem függetlenség, nem önállóság.. Igazából szerintem addig házasodni is felesleges, ameddig nem képes a saját szükségleteit anyagilag finanszírozni az ember. Persze ha az a cél, hogy a két-három generáció megférjen békésen egy tető alatt, az is elfogadható, de nem ideális. Mindig bajok vannak ilyen esetben..

3. A házasság elhamarkodott döntés néhány munkában töltött év nélkül: a munka az, ami felnőtt korban a leginkább formálja a jellemet és célokat ad az embernek. (Nem csak karrierre gondolok, hanem pl. hol szeretne élni, hány gyermeket szeretne vállalni - ezek mind függnek a munkától is)

4. Az esetek igen elenyésző számában lesz egy félig gyerekkorban megismert személyből életre szóló társ. Ha ti lennétek a kivétel, akkor sem nyertek semmit vele, ha most esküdtök, ellenben veszíteni veszíthettek vele, ha rossz döntésnek bizonyul később..

Én az hiszem, ha ezeket a szempontokat figyelembe venné minden házasodás előtt álló pár, a válások száma negyedére csökkenne..

2011. máj. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én is 20 éves vagyok. Júliusban lesz 5 éve, hogy együtt vagyunk. Ebből 3éve már együtt élünk. Egyszerűen nem változott semmi, így tudjuk, nekünk nem fog gondot okozni, hogy van e ott egy papír, vagy nincs. Mi mégis inkább várunk még vele! Egyébként a barátom is 20éves, szóval ugyanaz a helyzetünk! :D
2011. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 napietus ***** válasza:
81%
20 éves lánynak talán nem korai, de 20 éves fiúnak az. leírtam már máshol is: a házassághoz kell a szerelem, de kevés CSAK a szerelem. a férjeddel "egy cég" lesztek. egymásra lesztek utalva, együtt kell boldogulnotok. a kettő közül legalább az egyik kell hogy rendelkezzen valamennyi élettapasztalattal és józan ésszel (nem ismerem a barátodat, de utóbbi a 20 éves fiúkra nemigen jellemző. tudom, hogy "ő más". Neked. de azért kérdezd meg erről apukádat is...), mert enélkül az a szekér nem fog menni.
2011. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

szerintem ez 2 dologtól függ azon kívül hogy szeretitek egymást:

1) éltetek-e együtt már legalább 1 évet, ez nagyon fontos

2) önállóak, "felnőttek" vagytok-e. értem ezt úgy, hogy dolgoztok, önmagatokat tartjátok el. mert aki a házassághoz elég érett, azt nem a szülei tartják el (az én kis ideális világomban legalábbis fura, ha közös kis fészket a zsebpénzetekből alakítjátok ki)


ha ez megvan akkor sok boldogságot! ha nincs, akkor kicsit elhamarkodottnak érezném, akkor sem lesztek elkésve ha később kerítetek erre sort. maga a kor nem annyira mérvadó.


21n

2011. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!