Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol 'szokás' ilyenkor az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol 'szokás' ilyenkor az esküvőt tartani?

Figyelt kérdés
A vőlegény és a menyasszony az ország két ellentétes pontjáról származnak (szóval ott vannak a szülők, egyéb rokonok). Amúgy pedig mindketten a fővárosban élnek/dolgoznak most már. Ilyenkor melyik városban 'kell' tartani a 3omból az esküvőt, melyik a célszerű? Van erre valami szabály?
2011. jún. 4. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a menyasszony szülővárosában volt a lakodalom. Épp ilyen helyzetben voltak. A többiek az ország másik végéből jöttek autóval, vonattal.
2011. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát hagyományosan a lányos háznál volt a lagzi.De ilyenkor, jó kérdés.Első, milyen nagy az a lagzi?Mekkora a meghívottak létszáma az egyik részről, és mekkora a másikról?mert ha nem tudjátok őket elszállásolni, akkor inkább azt nézzétek, hogy hol kell kisebb költséget fizetni.Pl:ha neked 30 fő a meghívottad, kedvesednek 70 akkor inkább 30 embert vigyetek az ország másik végébe, mint 70-et.Meg azt is nézzétek, nektek hol olcsóbb a terembérlés, kaja stb.A fővárosban biztos nem.A budapesti meghívottak miatt ne aggódj, nekik nem lesz fáradság, ki vannak éhezve egy vidéki lagzira:)De igazából akinek fontos hogy ott legyen, annak nem lesz teher bárhol is tartjátok.Ilyenkor jó, hogy kisország vagyunk:)Sok boldogságot.
2011. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom szülővárosában volt a lagzi. Ő szolnoki, én pesti.

Azért választottuk ezt a helyszínt, mert lényegesen olcsóbb, mint ha Pesten tartottuk volna.

Plusz neki vannak idősebb rokonai, nekem már nincsenek, így ez is szempont volt, hogy ne kelljen őket is kocsikáztatni 40 fok melegbe másfél órát nyáron.

Mi inkább a szempontokat néztük, mint a hagyományokat.

2011. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Időhatékonyságot és igazságosságot szem előtt tartva legyen a lagzitok a két város közt. :)


Komolyan. Úgy mindenkinek egyformán kell utaznia, nem csak a fél násznép szív. :)

2011. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bátyámék esküvője a felesége szülőfalujában volt megtartva, mert a felesége családja nagyon hagyománytisztelő. Szerintem nem gond, ha valaki ilyen helyzetben nem ragaszkodik a hagyományokhoz. Pesten tartani, mint köztes helyen nem rossz ötlet, de ha az anyagiak is fontosak, akkor Pestet hanyagolnám, mert tényleg jóval drágább egy esküvő.
2011. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a párom borsodi, én pesti. borsodban lesz a lagzi, pont a fentebb említett okok miatt. részemről kevesebb meghívott, tőle több, könnyebb megoldani. mi az utaztatást nem tudjuk vállalni, de a szállás valószínűleg megoldható lesz:) egyébként fizetik ilyenkor az utaztatást, vagy szállás? vagy hogy működik? ez érdekelne engem is. mi a szállás mellett döntöttünk, egyrészt, mert lehet, hogy ingyen vagy kedvezményesen meg lehet oldani, illetve kevesebb embert könnyebb elszállásolni. meg ha valaki a lagzi után fáradt lesz, ne üljön már kocsiba, inkább pihenjenek, aztán utazzanak. egyébként ezt mások hogy oldották meg?
2011. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, legalább kaptam pár támpontot, hogy mi alapján kellene mérlegelni:) nekünk is a szállás a legfőbb gond... Az ugyanannyi utazás miatt (mindkét résztől kb ugyanannyi a meghívott, mindkét helyen van idős, fiatal) mi is gondoltunk Pestre, de itt a szállást nem hiszem, hogy meg tudnánk oldani. Utolsó, ezek engem is érdekelnének például:) sok boldogságot nektek!:)
2011. jún. 4. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Elfogadható mindkét megoldás, de szerintem tapintatlanság vagy mi a szállásról nem gondoskodni, akkor annyival csökkenteném a létszámot, hogy a kevesebbnek fizetni tudja.Voltam olyan esküvőn, ahova az ország pont legtávolibb részébe kellett mennem.Szállás 8000 ezer(a legolcsóbb) egy tizes az utazás, plussz ott a helyi taxifélét fizettem.Benne volt 30ba csak hogy odajutottam és ott aludtam pár órát.A nászajándékom is ennyibe került, így ez megdublázta az összeget amit erre szántam.Ezen kívül a szervezettség sokat lendít a hangulaton, hogy itt és itt fogtok aludni, mert ide foglaltunk, az is öli a jókedvet, ha valaki odaérkezik helyismeret nélkül, el kell találnia a helyszínre, kóborol stb, + meg kell szerveznie.Szóval ha tudtok úgy okosítani a dolgon, hogy beleférjen, akkor ezt a terhet feltétlenül vállaljátok át.Persze ha nem, nem aki megy az számol vele.
2011. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ott tartottuk ahol mi élünk. Vagyis budapesten. A rokonok feljöttek, mi fizettük mindenki szobáját (már aki hagyta :)).
2011. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van. Párom Balatoni én Szombathelyi, de most mind2en Budapesten élünk.

Mi az alapján mérlegeltünk, hogy hol lenne olcsóbb. Azért nem mindegy hogy 50 embernek vagy 150nek kell szállás.

2011. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!