Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudnám lebonyolítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám lebonyolítani az esküvőmet, hogy szép legyen, de még se drága?

Figyelt kérdés
Párommal jövőre szeretnénk megtartani az esküvőt, de szeretnénk olcsón megúszni. Összesen 14-en lennénk, szűk családi kör. Nem szeretnék egész éjszakás bulit, mert a párom családjával feszélyezetten érezném magam.(tartok anyós és a sogornőmék kritikáitól) Kíváncsi lennék minden véleményre, ötletre, élményre stb.
2011. jún. 8. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Na, jól kezdődik... majd tedd fel a kérdést egy év múlva, ha egyáltalán még aktuális.
2011. jún. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Helyszínnek érdemes (mondjuk 4*-os) szállodákat megkérdezni. Általában rossz az étterem-kihasználtságuk, ezért örülnek a rendezvényeknek és jóval olcsóbbak, mint egy étterem, ám sokszor jobbak bulihelynek (elegáns, megoldott pl. a parkolás, árához képest nincs a világvégén).


Nálunk (30 fő) este 10-ig volt a buli, utána óradíjban állapodtunk meg. Leves volt és elég nagy választékú, nagyon ízléses svédasztal. És meg lehetett beszélni, hogy a tortát (cukrászda), alkoholt (örömapák), sütit (örömanyák) mi hozzuk. A dekorálást - festett kaspójú cserepes virágok, amit hazavihetett a vendég, néhány gyertya, ültetőkártyák - egy képzőművész barátnőmtől kaptam ajándékba. A zenét egy szintetizátoros bárzongorista szolgáltatta, nagyon jól nyomta, minden korosztály ropta rendesen. Plusz kaptunk ingyen nászéjszakás szobát is - full panorámával a 15. emeleten :)


Mi nagyon jóban vagyunk egymás rokonaival (is). De nem akartunk nagy felhajtást (egyikünk sem az a szereplős). És elég is volt így, hogy a városszerte, 2féle, kánikulában levezényelt szertartás után még nem kellett nyüstölni a borgőzös népet hajnalban óvódás játékokkal, meg hogy "várjatok, átöltözöm még egyszer...".


Ruhámat egyébként varrattam (kölcsönözni nem akartam és így is ugyanannyiba került), fodrásznak meg olyan lányt találtam egy fórumon, aki sminket is csinált, sőt kijött helyszínre.

És egy munkatársam fotózott (szakmája).


Mindenkitől borítékot kértünk ("nászútra"), így 3x több volt végül az esküvő bevétele, mint a kiadás. Ennek nagyon örülök azóta is, mert szerintem az anyagi helyzetünket kb. 3-5 évvel előrébb vitte (pl. később a baba is simán jöhetett...), mint saját erőből tellett volna.

2011. jún. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól indul.
2011. jún. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ülj le egy füzettel írd le kik lesznek meghívva, mit szeretnél, hol szeretnéd, mennyi pénzetek van rá. Ezután szép sorban felírod ami neked kell: ruha, virág, torta, helyszín, önkormányzat, templom, stb. Persze csak azt írd fel, amit te is akarsz, én csak felsoroltam pár dolgot. Ezután találd ki, hogy mire mennyit tervezel szánni. Amikor ez megvan akkor ezeknek az áraknak megfelelően tudsz helyszínt, ruhát akármit keresgélni. Interneten szinte mindent el lehet intézni, amit nem azt telefonon, így csak azokra a helyekre, és boltokba kell elmenned, amik valóban esélyesek nálad. Ne engedd ki az irányítást a kezedből mert saját tapasztalatból tudom, hogy más a te pénztárcádból baromi könnyen és sokat szeretne költeni, mivel nem az ő pénze...
2011. jún. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt te tudod, hogy mik a lehetőségeid, és mit szeretnél.

14 emberrel például én biztos, hogy nem mennék étterembe, sem szállodába. Igaz, nálunk egy kis családi összejövetel már lassan 20 fő. De kényelmesen elférünk az udvaron.

Ebben az esetben nyugodtan be lehet vonni anyukát, anyóst, hogy főzzenek, esetleg egy valakit fölveszel, hogy terítsen, tálaljon, de ennyi emberre tulajdonképpen még ez sem létszükséglet.

Ha nem ragaszkodsz az élő zenéhez, akkor azon is spóroltál.

Dekoráció készítésére ha van ügyes ismerősöd, nyugodtan megkérheted, még ha adsz is neki érte ajándékot vagy pénzt, akkor is olcsóbban jössz ki. Ez egy csomó mindenre igaz amúgy, haj, smink...

2011. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Először is: tényleg jól kezdődik, ha nem tudsz feloldódni párod családtagjainak jelenlétében.


Más: ez a Ti napotok, a Tied és Párodé. Ha te babarózsaszín body-ban mész férjhez, akkor abban. Úgy tervezd-szervezd, ahogy ti akarjátok, anyósnak is volt egy napja, sógornőnek meg vagy volt vagy lesz vagy nem.

Ne törődj, hogy ők mit akarnak, pl díszítés ilyesmi, mert nem ők mennek férjhez, hanem Te.

2011. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 20 fő volt 300 e -be került, ruhástól, gyűrűstől mindenestől, étterem minden benne van, csak magunknak csináltuk. Mindent!

Akkor már volt egy 11 hónapos lányunk így hajnal 1-ig volt "buli". 14 órakkor volt a szertartás, utána átmentünk és 1-ig ott voltunk.

Ha érdekel valami szívesen segítek, de felesleges még ezen agyalni ha csaj jövőre...

2011. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat...igen valóban még odébb van...1 év...de nagyon izgatott vagyok a témától,mert sokat jelent nekem,de egyúttal bennem van ez a megfelelni akarás is...
2011. jún. 8. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ne erőltesd a bulizást! :) Foglaljátok le a szertartások időpontját és a közelben egy megbízható, jó éttermet, akiknek van valami jól elkülöníthető része erre a célra, az asztalokra kicsi, ízléses díszek, hozzá illő szalvéta, és kész is a dekoráció. :) Az étteremmel biztos meg lehet beszélni, hogy valami kellemes, "aláfestő" zenét be lehessen tenni a vacsora ideje alatt, így a zene is megoldott.


Ha jól sikerül az este, jó sokáig ott maradhattok beszélgetni, ha rosszul, akkor meg - mivel nincs kötelező buli, program - bárki mehet, mikor úgy érzi.


Én ilyen helyzetben biztos nem bonyolítanám túl a dolgot, viszont a szép ruhából, jó fotósból, igényes meghívókból nem engednék, mert ezek megmaradnak emlékbe, anyós savanyú arcát meg úgyis elfelejted 1-2 nap után! ;)

2011. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez sokat segített. :) Nézegettem éttermeket.Furcsa nekem ez a korlátlan italfogyasztás.Ebbe bele tartozik a bor,pezsgő,jagermaister is. 3000 ft/fő

ez vacsi alatt értendő,vagy óránként...esetleg egyéb?

2011. jún. 9. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!