Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári vagy templomi? Melyike...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári vagy templomi? Melyiket választottátok? Sok vendég, vagy meghitt családi? Kerti party vagy beltéri?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha rajtam mulna akkor a 2 tanun kivul senki se lenne ott, de persze a csalad nagy, es mar azon is kibuktak, hogy a parom csak ugy, mindenfele felhajtas nelkul meglepett egy gyuruvel, ugyhogy mi most tereljuk a temat, ha a Mikor lesz a nagy nap? kerdesrol van szo.
2011. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Tudtommal templomi nem is lehet polgári nélkül. Mármint a csak templomi esküvő nem érvényes Magyarországon, és azt hallottam, hogy amúgy is előtte meg kell lennie a polgárinak. Ha van templomi is, akkor általában ott szokott több vendég lenni, a polgárit meg előtte két tanúval lerendezik.
2011. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Részemről: szigorúan csak polgári, nyáron, kültéri partival, egy várfal tövében ökörsütés, középkori muzsikusok, középkori táncok, laza öltözet vagy történelmi ruhák, max 50 ember, ajándékok és pénz nélkül:)
2011. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
A polgárit nem lehet megkerülni, vagyis vagy csak polgári vagy polgári + templomi. Nálunk egy napon volt a kettő, közepes méretű buli volt (család és barátok), kerti partinak indult, az étterem kertjében lett volna a szertartás is, de végül esett az eső, így odabent volt minden. De egyébként lehet külön is tartani a két szertartást, van olyan barátnőm, akiknél a polgári csak két tanúval volt, és a templomi után csinálták a banzájt. Meg elvileg azt is megteheted, hogy a polgárira meghívod az embereket, csinálsz utána egy partit, és később megesküdtök valami meghitt, eldugott kis templomban édeskettesben.
2011. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak polgári volt kültéri helyszínen, kertipartival. Nem volt sok vendég, de annyira szűkösen sem voltunk, 40-en. Csak a legszorosabb családtagok (ebből persze voltak konfliktusok a szülőkkel, mikor nem voltam hajlandó meghívni olyan rokonokat, akiket életemben nem láttam, vagy csak nagyon régen, és azt sem fogadtam el indokként, hogy dehát ő is meghívott minket a lánya esküvőjére - bocs anyu, apu, ez az ÉN esküvőm) és barátok, kollégák voltak meghívva. Azért is sakkoztunk a létszámmal, mert távol élünk, és mi finanszíroztuk a messziről érkezők szállását is.
2011. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

A polgári muszáj, a templomit választhatod.

Én mindenképpen templomi esküvőt szeretnék, kb, 50 fős vendéggel és az udvaron tartanánk a lagzit sátorban (nálunk ez a szokás). Illetve lenne vőfény is, aki levezeti az egészet :)

2011. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem muszáj a polgári, csak azt ismerik el törvényesnek. Nálunk mindkettő volt, aztán a "lagzi" szűk családi, baráti körben. Bent tartottuk, mert akkor már hideg volt. Kajáltunk egy jót, meg buliztunk.
2011. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 napietus ***** válasza:
27%
nálunk volt templomi és természetesen polgári is. a fogadás szabad téren volt (ahogy a polgári is), a lagzi bent. a lagzi közepes volt (80-90 fő), a fogadáson rengetegen voltak, nem is tudom, hányan. reggel hatig játszott a zenekar, nagyon jól sikerült.
2011. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Az első alkalommal amikor férjhez mentem polgári esküvő volt kis létszámmal.Talán ha 50-en voltunk.A lagzi anyósomék kertes házában zajlott le.5 évig jártunk együtt amikor a kis lagzi meglett végül.

A második házasságom 1 hónapos járás után történt meg.Gyors esküvő,szintén polgári,és az utcáról rángattunk be 2 tanút.Majd elmentünk Mexicóba nászútra.

Nemsokára ünneplejük a 10-dik házassági évfordulónkat..

2011. jún. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, akinek csak templomi volt. Jogilag így nem számítanak házasnak, meg azt hiszem, megígérték, hogy majd pótolnak mihamarabb. Amíg egyetemisták, azt hiszem, valamiért így jönnek ki jobban. Szóval lehet templomi polgári nélkül.
2011. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!