Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet lefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet lefoglalni egy évvel előtte egy éttermet, zenekart, ha hivatalos időpontot az anyakönyvezetőnél csak max. Fél évvel előtte kapsz?

Figyelt kérdés

Annyira sok helyen olvasom, hogy már egy évvel előtte le kell, stb. stb. Nekem jövő májusban lesz, az étterem megvan de lefoglalni nem tudom, mert nincs konkrét dátum mivel nem tudunk időpontért menni még csak decemberben.


A zenekar, vőfély meg mind azt mondja hát nagyon tág fogalom a május, mondjunk konkrét időpontot...én már nem értem az egészet :(((


2011. júl. 7. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A mi esküvőnk is májusban lesz,szombaton megyünk beszélni az étteremmel,hogy írjanak be minket előjegyzésre arra a napra amit mi gondoltunk(mert mindenképp náluk szeretnénk tartani) és ha megvan az időpont az anyakönyvezetőnél,akkor foglalózunk,tehát fél évvel előtte.Mondjuk mi tudjuk a dátumot pontosan amikor tartani szeretnénk.
2011. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna ki a kérdést...

ugyan ebben a bajban vagyok, úgyszintén májusi esküvővel...:S


én olvastam valahol itt az oldalon, hogy ha bemész a hivatalba, akkor -ha rendesek- ceruzával beírnak a naptárba, és megpróbálják úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen


érdeklődd meg nálatok, de mindenképp személyesen. Szerintem, már hozzá vannak szokva a kétségbeesett menyafejekhez:)


Lili

2011. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
hm...nem rossz ötlet :)
2011. júl. 8. 11:44
 14/16 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy míg az étterem egy napon csak egy esküvőt tud tartani, a hivatalban félórás időközökkel akár 10-15 esküvő is belefér egyetlen szombatba.


A kompromisszum legfeljebb annyi lesz, hogy hány órakor tudnak szabad időpontot adni.


Viszont az éttermet/vőfélyt/zenekart ha lefoglalják aznapra, akkor másikat kell keresnetek, ezért kell őket hamarabb kiválasztani, mint a hivatali időpontot.

2011. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia.20:32-es vagyok.Ma voltunk 3 éttermet is megnézni és érdeklődni.Mind a 3 helyen,e-mailben küldenek árajánlatot és ha tetszik,már le is lehet "foglalni",beírják arra a napra,hogy számítsanak rá,aztán az esküvő előtt 2-3 hónappal pontosítunk és foglalót fizetünk.

Az egyik étteremben már jövő augusztusra 4 "foglalásuk" van.

Nekem furcsa,hogy az étterem beszélt le róla...Biztos jó hely?A mai gazdasági helyzetben inkább kapkodniuk kéne a vendégekért sztem.

Az egyik helyen nagyon rugalmasak voltak.Pl.lehet választani(megbeszélés)hogy menüt kérünk(leves,főétel)és akkor tányérszervizes kiszolválás v. pedig svédasztalt szeretnénk.Sőt,kérhetünk 4 személyes tálakat + levest,arra is írnak árat...

Szerintem nézelődjetek...

2011. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2012 júliusba lesz a lagzink.Az étteremnek még volt szabad helye, de a vőfély miatt az első kitűzött dátum csúszott 1 héttel, mert már le volt foglalva, a zenekarnak legkésőbb júli 30-ig kell konkrét választ adnunk.Minden meg van márcsak az anyakönyvvezető van vissza, de én is úgy tudom, hogy fél évvel előtte lehet,de bejegyzik általában mindenhol előre, ha van már időpont. Azért jó mindent időben elkezdeni, mert így még válogathatsz, és hozzád igazodnak, nem te hozzájuk!

2011. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!