Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, nászajándék, menyasszo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, nászajándék, menyasszonytánc, szerintetek?

Figyelt kérdés

Párommal hivatalosak vagyunk egy esküvőre (közeli rokon, lemondás kizárva), azonban mondhatni nullán állunk anyagilag. Várunk egy nagyobb összeg érkezésére, de az legjobb esetben is az esküvő után fog megérkezni. Kölcsönkérni nem tudnánk, hitelt pedig ezért nem szeretnénk felvenni.

Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni? Nem állíthatunk be ajándék nélkül, és a menyasszonytáncnál is fizetni kell. Valakinek valami tanács?


2011. júl. 11. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg lehet beszélni velük, hogy most ez a helyzet, venni nekik valami olcsó jelképeset, és később odaadni a pénzt.
2011. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Mennyit szeretnétek adni?
2011. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha lemondás kizárva, akkor én is úgy gondolom,hogy beszéljétek meg velük,hogy kicsit felkeresnétek őket az ajándékkal, ezért meg azért. Amit persze illik is megtartani!
2011. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem tudom mennyit szeretnénk adni, nem konkretizáltuk le, talán pont azért mert jelenleg nincs is miből. Szerintem a probléma szempontjából az összeg mind1 is, mert kb. az esküvő után egy hónappal jön meg a pénz, a jelenlegi pénzünkre pedig szükségünk van, mert élnünk addig is kell.

Szerintem is meg kellene beszélnünk velük, csak baromi cinkesnek érzem, egyrészt, hogy nincs pénzünk, másrészt, hogy utána olyan mintha tartoznánk nekik vagy nem is tudom.

Azért még várok véleményeket!

2011. júl. 11. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Maximum elmondod helyzetet, felajánlod, hogy vagy nem mentek el az esküvőre, lakodalomra, vagy később fizetitek. Ha olyan smucigok, hogy ezért azt mondják ne gyertek, akkor ennyit érdemelnek.
2011. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adjatok valami jelképeset egy olyan kísérőkártyával, amelyben humoros formában szerepel, hogy az első házassági hófordulójukon feltétlenül meglepitek őket, mert mondjuk nagyobb ünnep, hogy egy hónapja már házasok, és ezért nagyobb lesz az ajándék is.
2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha hirtelen valaki nagyo-nagyon rosszul lenne?
2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hülyén fog hangzani, de ha végiggondolod, nem is olyan hülyeség, ha(!) BIZTOS, hogy kaptok pénzt


biztos van Neked is, Párodnak is értékesebb ékszere, amit erre a hónapra be lehet tenni zálogházba, és maximum 1-2E Ft-al lesztek mínuszban


de ez csak a végső megoldás legyen, ha máshogy nem tudjátok megoldani.

2011. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hirtelen rosszullevés a lehető legnagyobb kiszúrás a párral, mert az ételt-italt-süteményt az ő részükre is ki kell fizetniük, utolsó pillanatban már nem lehet lemondani! Ilyet ne is tanácsoljatok, ezért még morcosabbak lennének, mint egy csúsztatott, vagy jelképes ajándék miatt.


Az, hogy valakinek nincs pénze, az kellemetlen dolog, de semmiképp nem szégyen! Ha közeli rokon, én bizony leülnék és megbeszélném vele, hogy mi a helyzet. Az őszinteség a legjobb orvosság mindenre, ezt ők is értékelni fogják! El lehet nekik mondani, hogy ti is vártok egy nagyobb összegre, és utólag szeretnétek mindenképp meglepni őket valamivel, csak most sajnos így jött ki a lépés.


A menyasszonytáncot pedig úgy oldanám meg - hogy a nem beavatottak ne szóljanak meg érte -, hogy vennék pár sorsjegyet, és azt dobnám be. Elég sok helyen bevett szokás már, így összegben kisebb teher volna most Nektek, s később a nászajándékhoz hozzácsaphatnátok a menyasszonytáncba szánt pénzt is.

2011. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ez a legszánalmasabb, amikor az esküvő már a nyerészkedésről szól. Ha én kapnék egy 2000-ftos ékszertartót ajándékba annak is örülnék, ha egyszer valakinek nem telik rá nem telik. Jó esetben nem azért szokás vendégeket hívni az esküvőre h. minél nagyobb ajándékokat hozzon...
2011. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!