Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 17 évesen szülői bele egyezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 évesen szülői bele egyezés nélkül lehet házasságot kötni úgy hogy nagykorú és tőle jön a baba?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Ki nagykoru?
2011. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem, és ha a baba akkor születik meg, amikor még nem töltötted be a 18-at, akkor a szülők a gyámok.
2011. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én 17 évesen mentem férjhez a férjem 25 volt,kellett engedély de én nem voltam terhes.
2011. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Gyámhatóság hozzájárulása kell, ha valaki 18 éves kora előtt házasságot akar kötni. A házasságkötés ez esetben nagykorúsító tényező, vagyis 18 éves kora előtt már nagykorúvá válik az érintett. Szülői beleegyezés nem kell hozzá, de a gyámhatóság a szülőket is meghallgathatja, mikor az engedélyről dönt. Az, hogy a 17 éves esetleg várandós, önmagában még nem jelenti azt, hogy megkapja az engedélyt. A gyámhivatal döntésétől függ.
2011. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
juj.. amúgy kell.
2011. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Tudomàsom szerint, aki a 18-at nem tölti be, szüksége van szülõi beleegyezésre.
2011. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Sok szerencsét! :)
2011. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha férjhez mész, ehhez kell a gyámügy engedélye is, akkor nagykorúvá válsz.


menj be a hivatalba, és kérdezd meg, ők nyilván tudják, h ennek mi a menete, mi nem.


Ez is felnőtt képesség...

2011. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
70%

OFF:Nem értem, miért kell leszólni a kérdezőt. Nem arra kíváncsi hogy "szegény gyerek" vagy hogy "szánalmas ami történt" vagy ehhez hasonlók. Ott a baba a pocakban és ez már az ő döntésük. A kérdés teljesen másról szólt.

ON: Ha jól tudom, szülő nélkül nem lehet házasságot kötni. Őszintén gratulálok a picihez :)

2011. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 ava87 ***** válasza:
91%
Gyámhivatali engedély kell, és akkor adják meg, ha egyértelmű, hogy a házasság a kiskorú (azaz a 17 éves lány) érdekeit szolgálja, magyarul jobb neki, ha kikerül a szülői házból, és annál jobb színvonalon (nem csak anyagiakról van szó) tud élni a leendő férjével. Az önmagában nem indok, hogy terhes.
2011. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!