Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Baba miatt házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba miatt házasodni?

Figyelt kérdés
22 évesek vagyunk a barátommal, 3 és fél éve vagyunk együtt. 4-5 év múlva terveztük volna az esküvőt, de teherbe estem (most 8 hetes terhes vagyok). A baba miatt most ősszel úgy gondoltuk, hogy összeházasodunk. Az egyetlen gond az, hogy félek, nem lesz-e ennek rossz vége, hogy ilyen fiatalok vagyunk meg minden....mit gondoltok?
2010. aug. 26. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem lenne gond,egyaltalan
2010. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha szeretitek egymást, akkor miért ne? Csak azért nem kell félned, mert fiatalok vagytok. Csak ha nem jó a kapcsolatotok.
2010. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

azt nyilván senki sem tudja, hogy hogy változott volna e bármit a kettőtök kapcsolata a baba nélkül 4-5 év múlva.

viszont az, hogy már régebben is terveztétek az esküvőt, amikor még nem is volt szóban a baba, az azt jelenti, hogy a baba előtt is úgy éreztétek, hogy együtt akartok élni, vagyis nagy gond nem lehet, szerintem....

amúgy meg ilyenkor nem csak te félsz, hanem valószínű a párod is.

beszélj vele, mond el neki az érzéseidet, hogy mi az, amitől tartasz, és mi az, ami megerősít abban, hogy hozzá menj, hisz szeretitek egymást, nem igaz? :)

szerintem nincs okod aggodalomra :)

2010. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én is terhes vagyok csak én 17 hetes, és 25 éves.

nálunk a család van ezen a témán, én megmondtam h. pont azért nem megyek férjhez mert terhes vagyok, engem ezért ne vegyen el senki...

2010. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a kapcsolatunkkal nincs gond, mind a ketten egymással képzeltük el az életünket ezelőtt is, csak a hirtelen felelősségtől ijedtem meg egy kicsit, mert egy házasság nagyon komoly dolog, a baba meg még komolyabb... de köszi a megnyugtató válaszokat:)
2010. aug. 26. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

csak a baba miatt minek összeházasodni?

ha minden rendben a kapcsolatotokban, akkor hogy-hogy csak a baba miatt házasodtok össze?

Szerintem ilyen feltételek mellett felesleges, ha jó a kapcsolat ugyanúgy meg fog maradni, ehez minek házasodni?

Szerintem még fiatalok vagytok egyrészt a házassághoz, másrészt a gyerekhez is szerintem, de ami még intőbb, hogy mind a ketten nagyon fiatalok voltatok mikor megismerkedtetek, nyilván nem volt sok kapcsolatotok elötte, magyarán nulla tapasztalat, most meg baba és házasság is.

Sanszos, hogy nem maradtok meg örökre együtt, de őszintén kívánom, hogy sokáig boldogok legyetek, de mos tmár felnőttként, felnőtt szemmel, tudván azt, hogy sok minden benne van ebben a pakliban.

2010. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 2008-2009-re terveztük az esküvőt, de 2007 decemberében terhes lettem. Tartottunk egy szűk esküvőt (csak egy ebéddel) májusban, ekkor több mint fél idős terhes voltam. Ma már bánom, hogy nem a baba megérkezése után házasodtunk össze (mondjuk ezen a nyáron). Úgy jobban élveztem volna az egész ceremóniát stb...

"Az egyetlen gond az, hogy félek, nem lesz-e ennek rossz vége, hogy ilyen fiatalok vagyunk meg minden....mit gondoltok?"

Én úgy érzem nem csak az esküvőtől, hanem a baba érkezésétől is pánikolsz. Persze ez teljesen normális, én is bepánikoltam egy kicsit anno.

Szerintem csak akkor házasodjatok, ha egyébként is készen állsz rá, ne csak a baba miatt.

2010. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ahogy irtad terveztétek hogy megesküsztök majd.szóval,már ha egy kapcsolatnál már felmerül az esküvő gondolata akkor valószinű h komolyan gondolják a felek.mi is a férjemmel terveztük h lesz,csak mindig majd,majd.közbe teherbe estem(tervezett volt).nem voltunk megesküdve,ugyanugy tervbe volt ha lesz rá megesküszünk.de nem a gyerek miatt,hanem mert mi akarjuk.most volt a kisfiunk keresztelője nemrég,és akkor megvolt a mi esküvőnk is,igaz nem nagy,de a mienk volt.1 hónappal elötte töltöttem be a 23-at,férjem 27 éves.mi már majdnem 6,5 éve voltunk együtt mikor volt az esküvőnk.

szóval ha ugy érzitek nyugodtan esküdjetek meg,hisz gondolom(a leírtak alapján) nem csak a gyerek miatt akarjátok az esküvőt.

sok boldogságot nektek.

2010. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak mondom, hogy egy barátom is így volt.

Most a barátja otthagyta, verte, meg kiabált meg ilyenek, jelenleg egy albérletben laknak, a csaj pénztáros valami nagy boltban és ennyi a történetük. Jujjmicsoda élet!

Én is ilyet akarok!!!

2010. aug. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk most október közepén lesz az esküvőnk. Akkor eszek 6 hós terhes. Jövőre terveztük, de ahogy az egyik hozzászóló is írta, 2008 óta folyamatosan toltuk, hogy majd majd, s próbálkoztunk, s egyből baba lett. Így úgy döntöttünk, hogy lesz egy polrági, rendesen menyasszonyi ruha, talán fátyol is, gyűrűs párna, s csokor. Szűk családi körben leszünk. Polgári után lesz egy ebéd, mivel a vendégeket, szüleim messze laknak, s nem tudjuk elhelyezni őket. Azt itthon oldjuk meg, így kicsit gazdaságosabb. S idővel tervezünk egy nagyobb esküvőt is. Alkalmi jellegű ruhát akartam volna, emiatt, de mivel kérdéses a nagy, s nehéz volt találni olyan helyet, ahol kimondottan kismamáknak kedvez a ruha választásban, így maradt az igazi menyasszonyi ruha. S ha idővel mégse tudnánk megtartani, s na meg azt a pénzt inkább saját házba fektetjük, mert hiába van két ingatlanja is a páromnak, após kijelentette, míg él, addig nem költözhetünk el a másikba, mert az kell nyugdíjas korára, s ha kiköltöznénk, lakhatóvá kéne tenni, mivel eléggé le van amortizálva, s kibővíteni, mert még kettőnknek is szűkös, nemhogy gyerekkel. Amiben meg élünk, abból nem hajlansó előbb kiköltözni, arra hivatkozva, hogy nem tudna bejárni dolgozni a mhelyére. S mivel ővé a haszonélvezet, így nem tudunk mt csinálni, s úgy döntöttünk, ez is jobb megoldás. A gyereket mi azért nem toltuk, mert én 27, párom 28 éves, s nem akartuk nagyon kitolni.
2010. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!