Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kell a polgári esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell a polgári esküvőre előjegyzés, vagy rövid időn belül házasságot lehet kötni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Az eljegyzés csak kettőtök és a szüleitek közti esemény, formaság, ami nem kötelező, bár szép és megható. Nem hivatalos! Senki nem fogja tőletek megkérdezni az anyakönyvvezetőnél, hogy mikor és hol volt az eljegyzésetek :=)


Sok boldogságot!

2011. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy kell előjegyzés. Elmentek ketten az anyakönyvvezetőhöz, vele beszélitek meg az időpontot. Biztos, hogy településfüggő, de kb. 2-3 hónapra szoktak időpontot adni.
2011. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Tudomásom szerint 1 hónap a minimum, amolyan "gondolkodási idő", a hirtelen felindulásból elkövetett házasságokat kerülendő.
2011. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Be kell jelenteni természetesen. És ehhez képest legalább 30 napnak kell eltelni az esküvőig. Ettől eltérni csak különleges esetekben, kérvénnyel lehet.
2011. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem hirtelen házasságkötésről lenne szó, mert már 12 éve együtt vagyunk. :) De köszönöm a válaszokat, akkor utána kérdezek, hogy itt a városban hogyan kivitelezhető a dolog.
2011. júl. 20. 08:38
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk annak idején másfél hét volt. Több évi jegyben járás után terhes lettem (az esküvőt és a babát is amúgy pár évvel későbbre terveztük). Most nem részletezem az okokat, de akkor úgy alakult, hogy a baba születése előtt 1 hónappal még ott álltunk, hogy se házasság, se apasági nyilatkozat, és mivel nem akartuk, hogy a baba így szülessen, az anyakönyvvezetővel megbeszéltük, hogy 1 hét múlva összead minket. Ha jól emlékszem kellett hozzá jegyzői engedély is...de már nem vagyok benne biztos. Ennek lassan 5 éve :) Ja, és Budapest a város-ha ez számít.
2011. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Mi nem rég házasodtunk.

Nekünk 30 napot várni kellett.

Budapest.

2011. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
első vagyok. Szívből köszönöm, hogy segítő szándékú válaszomat - tény, hogy miközben a gyerekekre is figyeltem, félreolvastam és nem a kérdésre válaszoltam, sikerült nullára pontoznotok! Nektek is szép napot kívánok, rosszindulatú banda!
2011. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én adtam egy zöldet.::)

Nekünk is nemrég volt, Győrben, és kell a 30 nap várakozás. Szóval van előjegyzés, és minimum 30 nap.

2011. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, nagyon köszönöm! :=) Van az úgy, hogy az ember gyorsan akar válaszolni, egy betű elkerüli a figyelmét és máris egészen másképpen fest a kérdés :=)



Amúgy, van rá lehetőség, hogy - ha van szabad időpont - akár 1 héten belül házasságot kössetek, a jegyzőtől kell kérvényezni. Én 4 hónapos terhes voltam, amikor összeházasodtunk és 2 hetet kellett várnunk mindössze, azt is csak azért, mert 1 héttel korábbra nem volt már időpont.

2011. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!