Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen érzés úgy melegnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés úgy melegnek lenni, hogy az új alkotmány a házasságot egyértelműen férfi és nő között létrejött "szerződésként" definiálja?

Figyelt kérdés

Nem rossz a tudat, hogy az országotok alkotmánya és vezetése szerint ha egy azonos neműt szeretsz, az kevesebbet ér mintha egy ellenkező neműt?


(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol a melegekről, hanem arra, hogy egy meleg pár hogy éli meg ezt, amikor ők valószínűleg úgy érzik, hogy szerelmük, kapcsolatuk ugyanolyan valódi és egészséges, mint a többieké?)


2011. szept. 11. 18:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
63%
nem vagyok meleg, de kit érdekel a házasság vagy hogy az alkotmány mit mond
2011. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez a legkisebb problémájuk, amíg a társadalom ilyen elutasító velük. Egyébként házasság nélkül is élhetnek normális kapcsolatban.
2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok meleg és semmi bajom velük - alapból nem érdekel más szexuális beállítottsága. Az viszont számomra mindig is egyértelmű és megkérdőjelezhetetlen volt és lesz, hogy a házasság az egy férfi és egy nő között jöhet csak létre. Legyen nekik hivatalos élettársi kapcsolat, valami olyan, ami egyenértékű a házassággal, de kicsit fura volna a menyasszony-vőlegény, vagy a férj-feleség megnevezés, vagy a névviselés - Tóth Istvánné Nagy Sándor???
2011. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%

Nem várhat többet az ember ettől a kormánytól, hisz ők "keresztény elveket" követnek, a KDNP nyíltan megvetik a melegeket...

Egyébként én nem vagyok meleg, de vannak meleg ismerőseim.

2011. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%

"Én nem vagyok meleg és semmi bajom velük - alapból nem érdekel más szexuális beállítottsága. Az viszont számomra mindig is egyértelmű és megkérdőjelezhetetlen volt és lesz, hogy a házasság az egy férfi és egy nő között jöhet csak létre. Legyen nekik hivatalos élettársi kapcsolat, valami olyan, ami egyenértékű a házassággal, de kicsit fura volna a menyasszony-vőlegény, vagy a férj-feleség megnevezés, vagy a névviselés - Tóth Istvánné Nagy Sándor???"


Ez ám az érvelés! Miért kellene a melegházasságban egyik félt is -né-nek hívni, mikor férfi? Miből gondolod? Eleve csak Mo-n van ez a rag, egyébként egyre népszerűbb felvenni egymás vezetéknevét. Külföldön ez a megszokott.

Én meg tartom magam ahhoz, ha valakinek joga van akár 10-szer is megházasodni, az nem sért elveket? Ő azzal nem szentségtelenítette meg az eszmét? (és most nem vallási nézetre gondolok, úgy általában) Ezzel szemben egy meleg pár, akik hűek egymáshoz és szeretik egymást, nincs joguk törvényileg elismert házasságban élni?

2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, a házasság számomra is csak férfi és nő között jöhet létre.
2011. szept. 11. 18:28
 7/41 anonim ***** válasza:
61%
Jó, akkor tekintsünk el a né toldaléktól. Ettől függetlenül sem értem, hogy alapvetően mire lenne jó nekik a házasság.
2011. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok meleg, úgyhogy gondolom, kapom is a lepontozást. De azért leírom, mit gondolok erről.

Eleve a kérdés így hülyeség, mert a szerelem nem egyenlő a házassággal. Semmi és senki nem tiltja, hogy egy meleg pár szeresse egymást, még csak azt se, hogy együtt éljenek. De a házasság más dolog. A házasság eredetileg a kereszténységben a hét szentség egyike, egy férfi és egy nő "szövetsége", akik aztán majd közösen családot alapítanak. Ez már azelőtt is így volt, amikor az állami esküvőt és az anyakönyvvezetőt még hírből se ismerték. Ez egyértelműen így természetes, ebbe a meleg párok nem férnek bele. Mint mondtam, nekem semmi bajom azzal, hogy egy meleg pár szereti egymást, ismerek is meleg párt, jó barátaim. Csak ne akarjanak esküvőt, ennyi.

2011. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hetero, de ateistaként már az első mondat sem tetszik.
2011. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%
Az esküvő talán több dologra feljogosítaná őket. Gyerek örökbefogadása, öröklés, bár élettársi miatt már lehet,Ha valamelyiket baleset éri, mint rokon bemehet hozzá stb.
2011. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!