Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a polgári esküvő eskü szövege?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a polgári esküvő eskü szövege?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Polgári esküvőn nincs eskü. Az anyakönyvvezető megkérdi, hogy "akarod-e", és ha igennel felelsz, kijelenti, hogy a törvény értelmében házasok vagytok.
2009. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Mármint mindkét felet megkérdezi és ha mindketten igennel válaszolnak, és ehhez az aláírásukat adják, valamint a két tanú aláírásával igazolja, akkor számítanak házasnak. Csak az igentől még nem :)
2009. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kijelenti -e ön, XY, hogy az itt megjelent ZZ-vel házasságot köt? Ha igen, kérem, feleljen hallható szóval.

Kijelenti -e ön, ZZ, hogy az itt megjelent XY-nal házasságot köt? Ha igen, kérem, feleljen hallható szóval.

A Magyar Köztársaság által rám ruházott hatalmamnál fogva kijelentem, hogy XY és ZZ a Magyar Köztársaság [...] családjogi törvénye alapján házastársak.


De előtte, vagy valahol még azt is közbeszúrja, csak arra nem emlékszem pontosan, hogy "az itt megjelent felek házasságának jogi értelemben akadálya nincs" - az egész szertartás elején.

Sok esküvőn vettem már részt, így emlékszem rá, valaki, akinek a közelmúltban volt esküvője, kijavíthat.

2009. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy van az a szöveg, hogy az Önök által bemutatott okiratok alapján a házasságnak törvényes akadálya nincs.


Amire te gondolsz, az az amerikai filmekben szokott lenni, de ott az egyházi-polgári szertartás és nem egyenlő a magyar polgári szertartással.

Ha akartok egymásnak valami esküfélét mondani, akkor azt a gyűrűfelhúzás közben tehetitek meg. Ez lehet előre megbeszélt szöveg, de lehet meglepetés is.

2009. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=bgmYmJGRc-E&feature=related


ezen a videón hallgasd meg, de kereshetsz más videot is. :)

2009. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a hétvégén mentem férjhez...

a polgárin nincs róla szó:)

viszont a templomi szertartáson igenis megjelenik a hüség szó :)

24L

2013. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

upsz....ez nem ide bocsi:) másik kérdéshez akartam! :)

24L

2013. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azt lehet felfogni "eskünek", hogy betartod a családjogi törvényt!!!! [link]
2015. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az Anita azért elég kétkedve nézett a vőlegényre az esküvőn. Mintha félne, hogy nem biztos, hogy az igen jön a szájára :D Nyilván csak vicc. Sok voldogságot nekik!
2018. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rebela1228 válasza:
Sziasztok nekem 2020 jun. volt és meg mondom őszintén nekünk az anyakönyv vezető nagyon kedves és aranyos volt meg kérdezte szeretnénk e fogadalmat mondani és el mondtunk neki hogy egyikünk se tudná végig mondani és fel ajánlotta hogy ha szeretnénk akkor fel olvassa helyettünk vagy irunk egyet közösen és azt mondja el és szerintem nagyon szép volt és hátérzenénk is volt.
2020. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!