Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a jovendobeli ferjetek/fele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a jovendobeli ferjetek/felesegetek mas vallasu mind a sajat vallasok akkor atvenned a ferjed/feleseged vallasat vagy megtartanad a sajat magadet?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem mert en es a parom kulombozo vallasuak vagyunk, s hatarozatlan vagyok ebben a terben mert nem tudom hogy atvegyem vagy sem a ferjem vallasat

Koszi elore is a valaszokat


2009. ápr. 18. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Most vagy van vallásod vagy nincs?

Ha van, akkor miért változtatnád meg? Ha nem aszerint élsz akkor tökmindegy, a másikat se tartanád, ha pedig aszerint élsz, akkor nem változtathatod meg, mert ez a hited.

2009. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze h van vallasom, csak nem tudom mit tegyek varcsam meg a sajat vallasomat vagy atvegzem a parom vallasat
2009. ápr. 18. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Mi is kulonbozo vallasuak vagyunk a volegenyemmel, de ha meghazasodunk mindenki marad a sajat vallasanal, csak meg kerdes, hogy a gyerekunk milyen legyen?

Ha aktualis lesz, akkor majd kozosen dontunk! :D

Sok boldogasot kivanok barhogy is dontesz!

2009. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Pont azt próbáltam elmagyarázni, hogyha a vallásod jelent neked valamit, akkor eszedbe sem jutna megváltoztatni.

Ha pedig nem jelent semmit, akkor a másik se jelentene semmit, akkor meg minek változtatni?

2009. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Én azt nem értem, hogyha ragaszkodtok mindketten a vallásotokhoz, miért kellene feladnotok? Összeadnak akkor is, ha a párod más vallású. Tudom, mert rengeteg ilyen ismerősöm van. Milyen vallásúak vagytok, hogy ez ekkora problémát okoz? Tartsatok 2 szertartást, ha nem tudjátok eldönteni, hogy kinek a vallása szerint esküdjetek. Mégegyszer hangsúlyozom, ez esküvőhöz abszolút nem kell átvenni más vallását. A gyermekek vallásáról dönthettek együtt vagy pedig aszerint, hogy milyen nemű. Ez nem ritka dolog: ha lány, akkor az anyja vallását veszi át, ha fiú, akkor az apáét. Így nincs min vitatkozni.
2009. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 éve vagyunk házasok.A feleségem református, én katolikus vagyok.

Katolikus esküvőm volt, a feleségemnek mégsem kellett rekatolizálni, sőt vele szemben a szertartás folyamán egyéb engedményeket is tett a pap.

A keresztényeknél ez nem jelent problémát.

Más a helyzet ha keresztény-nem keresztény házasságáról van szó.

Kérdezd meg a papot, nekik van erről egy hivatalos táblázatuk...

2009. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Attol fugg milyen vallasrol van szo, es a paromnak mennyire lenne fontos ez!

Pl. ismerek olyan magyar not, akinek a ferje muszlim es a no is atvette a muszlim vallast, hiszen a ffi-nek ez nagyon fontos volt.

Nalatok milyen vallasrol van szo?

2009. ápr. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%
A reményeim szerint jövendőbeli férjem más vallású mint én, de mi olyan helyzetben vagyunk, hogy csak akkor lehetünk együtt, ha felveszem a vallását. Ha ti is így vagytok ezzel és te is úgy érzed, hogy ő a nagy Ő és bizony még akár ennél többet is megérne neked, akkor nem hülyeség, ha felveszed a vallását. Viszont ha így döntesz, akkor fontos, hogy őszintén higgy abban a vallásban és ne csak miatta tedd, mert ha csak miatta tennéd, anélkül, hogy komolyan hinnél annak a vallásnak a tanításaiban, akkor az nem lenne őszinte és így semmi értelme nem lenne az egésznek.
2009. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!