Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Így felvehetem majd a vőlegény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így felvehetem majd a vőlegényem nevét? Vagy nem szabad? :S

Figyelt kérdés
szóval ha a férj neve mondjuk Kovács Géza akkor a feleség az lehet Kovács Gézané Jolán? vagy csak tul buzgó a fantáziám és ilyen séma alapján nem vehetem fel a vőlegényem nevét?
2011. szept. 25. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Legyél inkább Kovácsné Jolán
2011. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem lehet. Kovácsné Jolán biztosan, de szerintem Kovács Gézáné Jolán is lehet :)
2011. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kovácsné Jolán azt nem szeretném mert ojan neveink vannak hogy máshogy összetéve kifejezetten rosszul hangoznának:S

szóval ha így nem lehet akkor maximum Kovács Gézané leszek:P az is aranyos szerintem, mert mostmár kicsit régiesnek mondható szóval nem szokványos a mai fiatalok körében:)

2011. szept. 25. 16:08
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy Magyarországon ez megtehető, sajnos. Szerintem olyan mintha azt írnád le Kovács Géza tulajdona. A förtelem csúcsa, amikor az ilyen nők úgy mutatkoznak be, hogy a keresztnevüket nem is mondják. Mintha a személyiségük megszűnt volna létezni. Miért nem lehet Kovács Jolán? Sőt miért kell egyáltalán lemondani arról a vezetéknévről, mely a részed kellene hogy legyen már 20-30 éve?
2011. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
KOvácsné Nagy Jolán vagy Kovács Béláné, vagy Kovács Jolán, lehetsz csak - KOvácsné Jolán max. szóban, de hivatalosan nem. Kovács-Nagy Jolán van még.
2011. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó talán mert így tetszik nekik?
2011. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Ismerek olyat aki így vette fel a nevét, szóval miért ne? :)

Én amúgy megtartottam az eredeti nevem... ez persze nem jelenti azt, hogy mindenkinek így kell cselekedni :D Mi kölföldön esküdtünk, itt is élünk... talán ezért. Ha otthon tesszük ugyanezt nem tudom hogy döntöttem volna.

2011. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Külföldön
2011. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a keresztnevedet nem rakhatod a -né mögé.

vagy Kovácsné Kis jolán, vagy Kovács Gézáné Kis Jolán, vagy Kovács Jolán, vagy Kovács-Kis Jolán.

Vagy Kovács Gézáné

2011. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

De rakhatja a né mögé.

Ismerek Kovács Gézáné Jolánt. Ez így teljesen szabályos.

2011. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!