Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most lenne nyár végén az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lenne nyár végén az esküvőm de most tudtuk meg hogy ha az egyik fél (vőlegényem) már házasságot kötött templomba második már nem lehet templomi. Nem lehet ezt megoldani valahogy?

Figyelt kérdés
Most lenne nyár végén az esküvőm de most tudtuk meg hogy ha az egyik fél (vőlegényem) már házasságot kötött templomba második már nem lehet templomi a vőlegényem nagyon szeretné ha ott vehetne el és persze én is Nagyon sokat szenvedtünk egymásért Nem lehet ezt kiküszöbölni valahogy? Tudom nem szép és ha nem említjük az atyának? Hogy elvált? Rájönnek? Nem vagyunk hazug emberek csak ez olyan igazságtalanság
2011. máj. 10. 10:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
12%

Ezt vele kellene megbeszélni. De úgy tudom, ha pl. a másik fél hűtlensége miatt váltak el, akkor engedi az egyház.

Református vagy katolikus esküvő lenne? Mert a reformátusok ebben is lazábbak.

2011. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
42%

Az a legszebb templomi esküvő ahol hazudik az ember...

Egyházilag is el lehet válni, kérvényezze a párod!

2011. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Ha ennyire ragaszkodtok ehhez akkor ez azt jelenti hogy hívő emberek vagytok. És ha hívők vagytok akkor lehet , hogy az atyának hazudhattok de az Istennek viszont nem. És ha csak divatból akarjátok mert mindenki ezt csinálja akkor nem kell erőltetni.
2011. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, hogy más vallásban ez hogy van, de a katolikusoknál a templomi esküvő egész életre szól. Ha nem említitek, azzal magatokat csapjátok be. És sokkal nagyobb gáz az, ha valaki más mondja meg, esetleg a szertartás közepén (amikor megkérdezi a pap a jelenlévőket, hogy tud-e valaki valami akadályt az esküvőben)... Ne felejtsétek el, hogy a meghívottak között biztosan lesz olyan, aki a vőlegény első esküvőjén is jelen volt.
2011. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
Az érdekes ha a vőlegény elfelejti, hogy volt már templomi esküvője :D :D :D :D
2011. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

Templomi házaságot csak a pápánál lehet kérvényezni hogy ö bontsa fel. ez rettentöen hosszú idö, úgy tudom akár évekig is eltart mire elbírálják. na akkor lehet újbol házasodni.


Az hogy nem említitek az atyának, lehet müködik, de akkor annak meg semmi értelme sincsen, mert egyházilag az nem elfogadott. vagy is hazudtok a templomban, vagy is már az egész olyan furcsa nekem, hogy de szentek vagyunk templom meg minden, de azért nagyokat hazudunk. de nektek kell ezt eldönteni.


ha csak a kinézetért akartok ott házasodni vagy is nem a jelentése miatt akkor keressetek olyan templomot ami nem templomként müködik már, és ott tartsátok. pl budán van egy ilyen még discot is rendeznek benne, mert nem templomként müködik már nagyon régóta.

2011. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 napietus ***** válasza:
69%
az egyházi anyakönyveket ugyanolyan pontosan vezetik, mint a világiakat, integrált nyilvántartás is létezik, szóval kiderül. ha katolikusok vagytok, akkor az első házasságának érvénytelenítésével lehet próálkozni (a katolikus egyház NEM választ el), de kizártnak tartom, hogy ez nyár végéig sikerülne. érdeklődjön a vőlegényed a püspökségen a menete felől. de nem egyszerű, azt most mondom. igazolni kell, hogy miért volt érvénytelen a házasság (pl. nem volt meg a szabad akarat vagy ilyesmi).
2011. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 napietus ***** válasza:
66%
"amikor megkérdezi a pap a jelenlévőket, hogy tud-e valaki valami akadályt az esküvőben" ilyen a szertartás alatt már régen nincs :) 3-szor hirdetik őket a templomban, és ez alatt az idő alatt szólhat a plébánián, aki olyan körülményről tud, ami lehetetlenné teszi a házasságot.
2011. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk olyan pap volt a faluban,aki bárkit összeadott bárkivel,bárkit megkeresztelt,mindent elvállalt. Nem pénzért,hanem mert egy nagyon vaj és aranyszivű ember.Ilyen papot ti nem tudnátok találni valahol?
2011. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%

Ad1 ennyi idő alatt nem érvénytelenítik a házasságát, ad2 igaza volt a válaszadónak, hazudni és közben templomban esküdni? Nem beszélve arról,hogy a vőlegény rokonai gondolom tudják,hogy volt templomi esküvője, nem szívesen hallgatnám, amit a egy-két rokontól kapni fogtok.

Divat lett mostanában, a templomi esküvő,mert az olyan "szép", de szerintem inkább felejtsétek el.

2011. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!