Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre mindenképp pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre mindenképp pénzt szokás adni?

Figyelt kérdés
mert mindenhol ezt látom, nekem meg kicsit olyan ez, mintha másról se szólna, mint hogy ki mennyit ad.. volt munkatárs esküvőjéről van egyébként szó
2011. szept. 27. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

én pénzt adnék. azt arra költi amire szükség...

És igen tényleg a pénzről (is) szól. Régi szokások szerint azért tartottak lagzit, hogy az ifjú párnak legyen induló tőkéje...

2011. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Mi még soha nem adtunk pénzt nászajándékba. Persze, ha kimondottan azt kéri az ifjú pár, akkor azt adnánk.

Eddig mindig sikerült vmi olyan ajándékot találnunk, amire vagy szükségük volt, vagy nagyon tetszett. Némelyiknél előzetesen egyeztettünk is.

A mi esküvőnk 6 éve volt. Fele-fele arányban kaptunk pénzt és ajándékot. Korábban nem éltünk együtt, így mindenre szükségünk volt az új otthonunkban. A mai napig meg tudom mondani, kitől mit kaptunk ajándékba. Számomra szép emlékek is egyben.

2011. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

ez tényleg így van. manapság már nem csak szinte, hanem ténylegesen elvárja sok pár hogy pénzt adjon a násznép, sokan egyenesen profitálni is akarnak a lagziból, ami szerintem elég gusztustalan dolog. persze az más, ha a meghívott megkérdezi hogy mit adjon, akkor persze lehet mondani az óhaj-sóhajt, de egyébként nem. szerintem. nekem ezek a meghívóba írt viccesnek szánt pénzkérő versikék sem szimpatikusak. minek kell beleírni?

oké persze, lehet mondani, hogy 100adik étkészlet, meg 10edik kenyérpirító (ezeket el is lehet ám adni). és ha nem hozott volna semmit? akkor lenne ok megharagudni? én nem hiszem.

2011. szept. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ. Mi például úgy vagyunk vele, hogy pénzt azt keresünk magunknak, de jó lesz 20 év múlva karácsonykor kitenni az ünnepi étkészletet és tudni, hogy xy nénikénktől kaptuk. Én kifejezetten mondtam, hogy nem akarok pénzt.
2011. szept. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Akkor most sokak szerint gáz pénzt kérni? Egy esküvő nem két fillér, általában a nászajándékból annyi jön "vissza", amennyibe került, sőt, ismerősöm még ma is fizeti vissza az esküvőre felvett hitelt. Családi körben szerintem a pénz jó dolog ajándéknak.

A munkatárs tök más, annak nem adnék pénzt.

2011. szept. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenképp, de igen pénzt szokás adni. És igen ez erről szól. De a pénzről szól minden más is, a gyerekszüléskor is pénzt kell adni, a munkáért is pénzt kell adni, a mozijegyért is pénzt kell adni....akkor mi a különös abban, hogy egy vacsorás, élőzenés, ceremőniás lagziért pénzt kell adni?


Ha nem akarsz, akkor egyszerűen ne menj el, csak küldj egy üdvözlőkártyát. (Azért is pénzt kell majd adni a postán...)

2011. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
én mindig pénzt adok. feltéve, ha nem tudok valamilyen nagyon speciális dologról, amiről tudom, hogy TÉNYLEG mind a ketten örülnének neki. az öcsémet pl. megleptük egy nászúttal, mert tudtuk, hogy nem lesz majd pénzük elmenni sehová. ismerem őket, tudom, mennyire szerettek volna eljutni Rómába, úgyhogy befizettük őket a férjemmel egy 1 hetes útra. de egy távolabbi rokonnál, vagy barátnál nekem a pénz a legpraktikusabb.
2011. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és kb. mennyit illik adni mostanában? tudom, hogy ez függhet sok mindentől, csak ez az első esküvő, amin nem gyerekként veszek részt, és tényleg fogalmam nincs, mit és hogyan szokás
2011. szept. 29. 07:54
 9/11 anonim ***** válasza:
attól függ: közeli vagy távoli rokon/barát?
2011. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tízezerrel már nem lógsz ki a sorból. Húsz ezerrel pedig már bőven hálásak lesznek.

Ennél többet csak családtagok adnak.

2011. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!