Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövőre lesz az esküvőm, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövőre lesz az esküvőm, de van vele egy kis gond. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz az esküvőnk, szeretnénk polgárit és templomit is, viszont nem vagyok megkeresztelve. Természetesen nem csak az esküvő miatt szeretném, már korábban is szerettem volna, csak valamiért mindig elmaradt.

Ahol lakom, ott azt mondta a pap, hogy 3 év múlva tud csak megkeresztelni. Ez igaz? De miért? A babáknak sem mondják, hogy 3 év múlva... És kell első áldoznom meg ministrálnom? Mennyibe kerül a keresztelés?


2011. szept. 28. 08:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
az elsőáldozás és bérmálkozás nem kötelező, a többit nem tudom.. Próbáld meg másik városban :)
2011. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

A párom egy évig kellett, hogy hittanra járjon mielőtt megkeresztelte a pap. Minden 7en 2 órát járt, vizsgát tett, utána az elsőáldozás, bérmálkozás és keresztelés egyben megvolt. Közben kellett járnia misére.

Szerintem ha mostantól nagyon szorgalmasan jász misére, eljársz hittanra és jegyesoktatásra, akkor a pap meg fog keresztelni :D

2011. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
55%
ha katolikus vagy akkor áldozol,de nem kell 3 év,keress másik papot,a keresztelés nekünk ingyen volt.
2011. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
keress fel másik papot, nincs ilyen szabály, hogy 3 évnek el kell telnie, a paptól függ. mint ahogy az is a paptól függ hogy elég-e megkeresztelkedni, vagy kell a többi is.
2011. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Templomi esküvőd csak és kizárólag úgy lehet, ha megkeresztelnek, elsőáldozó és bérmálkozó is leszel. Ez az alapja a katolikus vallásnak!

E nélkül sehol sem egyetlen katolikus pap sem fog összeadni templomban.


Keress egy másik papot, aki segít hogy azért jövő tavaszig sikerüljön elvégezned ezeket!

2011. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Egy kis "borravaló" megteszi a hatását hidd el.
2011. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó vagyok.

Ez lemaradt: a ministrálás nem feltétele semminek! Ezt csak a segítő szándékú gyerekek végzik. Neked nem kell!

2011. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis lehet templomi, ha a párod megvan keresztelve te meg nem. Csak aláírsz egy papírt amibe vállalod, hogy a gyerekeidet keresztény vallás szerint neveled, stb..

De az egyik félnek mindenképp meg kell, hogy legyen keresztelve!!

2011. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez olyan mint bármi más.

Adj neki pénzt és holnapra meg leszel keresztelve.

2011. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Na szóval, eygetértek azokkal akik azt mondták, hogy válts papot. A másik is igaz, hogy egy kis pénz csodákra képes. Annyi, hogy néha majd be kell járnod, de nem vészes. Ja és elsöáldozónak és bérmálkozónak nem muszály lenned.


Sok boldogsáág

2011. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!