Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mire kell pénzt költeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire kell pénzt költeni egy esküvőn? Mit hagytam ki?

Figyelt kérdés

menyasszonyi ruha, kiegészítők

menyecske ruha, kiegészítők

fodrász, smink

vőlegénynek ruha, kiegészítők

jegygyűrűk

menyasszonyi csokor

dobó csokor

autódísz

virág dekoráció

egyéb dekoráció

étterem

fotós

meghívók

torta

süti

röviditalok

dj

anyakönyvvezető


2011. nov. 1. 18:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%

Dobó csokor mire kell? Ez valami újabb átvétel Amerikától?

A jegygyűrű pedig már az eljegyzés óta meg szokott lenni.

Az étel-italsort kihagytad.

2011. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

templomdíszítés+pap+kántor - ha egyházi esküvőd is lesz

koszorúslányok ruhája+csokor

nagyvőfély virágdísz

ha sokan lesztek, akkor szoktak emlékként kis virágkitűzőt adni a lányoknak, zsebkendőt a fiúknak

szülők köszöntése csokor (vagy egy-egy szál virág)

2011. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

Vőfély?

Ital?

Étel?

2011. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

Az étterem alatt csak a kaját-piát érted, mert még hozzájön a bérleti díj is.

Zenekar, vagy dj, vagy egyéb zeneszolgáltatás?

A kocsi saját, vagy bérelt? Ki vezeti?

2011. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az étel-ital sor egyenlő az étteremmel. A dobócsokor még nem biztos, azért kell, mert lehet, hogy nem akarom majd eldobni a sajátomat.
2011. nov. 1. 18:54
 6/23 A kérdező kommentje:
Koszorúslány a lányom lesz, egyházi esküvő nem lesz, vőfély nem lesz
2011. nov. 1. 18:55
 7/23 A kérdező kommentje:

Étterem bérleti díj nincs, csak maga a kaja meg az ital/fő, pusz a székszoknya. Dj-t írtam.


A szülőköszöntőt felírom, köszönöm!


Az autó elvileg ingyen lesz.

2011. nov. 1. 18:57
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Esküvőszervezőként így első olvasatra tetszik a listád, talán a videóst is hozzáveheted, bár ezt sokan megspórolják.


Látom, zenekar helyett DJ lesz, nem rossz választás az sem és ráadásul kedvezőbb az ára és biztos, hogy nem reked be :-)


Viszont semmiképpen sem hagynám ki a VŐFÉLYT/CEREMÓNIAMESTERT, kivéve, ha a létszám nem több, mint 30 fő. Az násznépet jó, ha valaki terelgeti, jó, ha valaki összefogja az estét, figyeli, hogy mikor mi jön, szórakoztatja a násznépet, akár meg is táncoltatja a facér nőket :-)


Vendégként voltam olyan esküvőn, ahol nem volt senki sem, aki összefogta volna az eseményeket (a vőlegény gondolta, hogy Ő majd betölti a házigazda szerepet) és a násznép fele (köztük én is) lemaradt a csángó-néptánc oktatásról, a tortavágásról és még ki tudja milyen poénokról, mert kinn ültünk a teraszon és senki sem szólt, hogy történés van :-(.


Egy esküvői állófogadáson az ifjú férj barátját kérték meg, hogy legyen Ceremóniamester, de hamar kiderült, hogy nem alkalmas a rábízott feladatra (hiába a legmagasabb a teremben) végül átvettem az irányítást, még a tortát is én vágtam végül fel a 120 főnek :-))


Szóval ezen egy fillért sem spórolnék, utólag rájössz, hogy megérte.


Még annyit róluk röviden, hogy a vőfély általában rigmusol, mindezt magyaros ruhában, vagy csak ingujjban, míg a ceremóniamester öltönyben, nyakkendőben szép kerek mondatokban beszél. Esküvő függő, hova melyik a jobb.



Jut eszembe, ami még fontos, hogy legyen, bár pénzbe nem kerül:


- A NAP FORGATÓKÖNYVE (én 15 perces bontást szoktam alkalmazni) Ebből kap egy-egy példányt minden szolgáltató, mert nagyon fontos, hogy a szolgáltatók (fotós, DJ, étterem dolgozói, vőfély, ceremóniamester esküvőszervező, dekoratőr stb. tudják, hogy mikor mi lesz. Így lesz gördülékeny a nap :-)


- EGY LISTA ARRÓL, HOGY MIT NE FELEJTS OTTHON, hogy mit ne felejts otthon :-) (pl. gyűrű, iratok, és ha terveztek játékot, akkor azok kellékei)


- TÚLÉLŐCSOMAG (pótharisnya, fájdalomcsillapító, tampon, intimbetét, tű, cérna ruhák színében, gyógyszerek amiket szedtek, folttisztító, hajlakk, smink, frizura javításhoz kellékek stb.)

Vérmérséklet kérdése, hogy mit raksz el. Ragtapaszt és hajlakkot esküvőszervezőként már kellett adnom vendégnek :-)



Remélem tudtam segíteni,


Rózsáné Orsi

esküvőszervező

2011. nov. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

székszoknya,


esküvői extrák (jégszobor, kívánságlámpás, szívszemüveg, csoki szökőkút),


fellépő: táncbemutató, mentalista, bűvész,


zenék listája a szertartásra

nyitótánc zenéje (általában keringő vagy lassú tánc) (tánctanár, ha betanultok valamit)

gyertyafény keringő zenéje

gyertyák a gyertyafénykeringőhöz

átöltözés utáni tánc zenéje (általában lassú szám)

2011. nov. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon kimerítő és hasznos volt! Hozzánk inkább a ceremóniamester illene. Kb. 80an leszünk és mások beszéltek le róla, merthogy 100fő alatt felesleges. Egyébként ők óradíjban dolgoznak? Kb. mennyiért?

Videóst nem szeretnénk, mert az a tapasztalat, hogy utána az életben nem lesz megnézve. Magunkból kiindulva. A képeket viszont szívesen nézegetjük.


Utolsónak:

Nem tervezünk ilyen extrákat, mert nem engedhetjük meg magunknak. Székszoknya is hozzátartozik nálam az étterem menüponthoz.

2011. nov. 2. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!