Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ajándékot vagy pénzt adjak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ajándékot vagy pénzt adjak az esküvőn?

Figyelt kérdés
Hamarosan összeházasodik az egyik unokatestvérem a barátnőjével. NEm sokat tudok róluk pl. hogy hogyan élnek vagy milyen háztartási eszköznek örülnének, vagy mi hiányzik nekik otthonról. Arról már nem is beszélve, hogy én eddig akárhány esküvőn voltam sosem láttam, hogy konkrét ajándékot adtak volna a párnak (csak az amerikai filmekben:)) Anyagilag viszont nem állunk olyan jól a párommal: mekkora összeget illik adni minimum? Egyeltalán kell-e adnom külön? Mert apukámékkal együtt megyünk és ő végülis a család nevében ad majd egy bizonyos összeget. DE a pár persze tudja, hogy én külön élek. Szerintetek?
2009. máj. 7. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pénzt adjatok. Azt arra költik, ami tényleg kell nekik. Gondold el, ha vesztek nekik valamit és kapnak 3 másikat, vagy nem tetszik nekik...

Ha nem áltok valami jól adjatok abba, amit apukádék adnak és így nem tudják majd mennyi az, amit rájuk tudtatok szánni és ha a család nevében adják, akkor abba Te is/ Ti is beletartoztok!

minden jót!

2009. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen pénzt, így ők tudják beosztani, hogy mit vesznek belőle, esetleg félreteszik. Lehet kapni kémcső kinézetű kis hengert, abba teheted bele egy kis levéllel és még ötletes is.
2009. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzt adnék. Annak örülnek a legjobban, mert arra költhetik, amire akarják vagy megtakaríthatják. Neked is könnyebb, ha nem kell ajándék ötleten gondolkodni. Szerintem ha külön élsz, illik külön adni. Beszéld meg a szüleiddel, mert így nekik kevesebbet is elég adni és neked sem kell olyan sokat, mert végülis egy részről megy.
2009. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Pénznek biztos örülnek. Esetleg ha van valami, amit különösen szeretnek, és tudjátok róluk, akkor olyannal meglephetitek (pl. egy szép festmény egy kedvenc művésztől, vagy hasonlóra gondolok).

Nekem van egy egyedi ajándékozási lehetőségem, 10 éve énekelek, és én a megjelent CD-inket szoktam ajándékba adni alkalmakkor, akinek még nincs meg :-) De ezt persze akárki nem teheti meg, csak gondoltam, leírom, mert ez egy olyan ajándék, amit senki mástól nem kaphatnak, csak tőlem. Esetleg, ha nektek is van ilyen specialitás (van egy nagynéném, aki pl. babákat készít, és mikor kicsi voltam, saját kezűleg készített babát kaptam tőle), azt is lehet, mert egyedi dolog.

2009. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Akkor külön adok..de mennyit?
2009. máj. 7. 17:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz a kérdésed,mivel a család nevében mentek,de külön élsz. Szerintem nem az a lényeg h mennyit adsz,hanem h mennyire szívesen, és nem azon kell görcsölni h elég-e a fiatal párnak!A szüleid ígyis-úgyis kitesznek magukért tehát szerintem egy nagyon szép jelképes ajándékkal(ami nem használati tárgy hanem egy kedvesség amiról mindig megemlékeznek rólad-rólatok)v egy olyan összeggel ami nem dönti romba a te-ti megélhetéseteket egy ötletes csomagolásban átadni.Nem fognak megharagudni ha nem adtok sosk sok ezret szerintem nem az a lényeg hanem a gesztus!
2009. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én unokatesóimtól az esküvőnkön nem kaptunk külön ajándékot se és pénzt se, az anyukájuk adott 30.000 Ft-ot, pedig külön él mind a két gyerek már a családjával, engem nem izgatott, de szerintem szebb gesztus lenne, ha már tőled is kapnának egy kisebb összeget, szerintem 10.000 Ft ideális lenne, gondolom ez még annyira nem földhöz vágó összeg, de nem is kevés!
2009. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudom, lesz-e menyasszonytánc, én ahány esküvőn voltam, a pénzt mindig a menyasszonytáncnál adtuk oda, aki pedig tárgyi ajándékot is adott, az külön, mikor már a lagzi nagy része lement, kivéve, ha kórussal voltunk, és csak a templomi szertartásra voltunk hivatalosak (mi zenéltünk), olyankor pedig a templomi szertartás után.

Annyit adj, 10ezertől határ a csillagos ég, lehetőségedhez mérten adj. Úgyse azt fogják nézni, ha ott is úgy lesz, hogy menyasszonytáncnál.

2009. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Nálunk nem volt menyasszonytánc, de már jó előre mindenkinek "súgtuk", hogy pénznek jobban örülnénk... Ilyenkor sok esetben "össze-vissza" hoznak mindent; mi meg tudjuk, hogy mit szeretnénk a pénzből venni...:)

2009. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most megkérdeztem a párt, h minek örülnének, mondtak párat, és abból választunk, így meglepetés lesz valamennyire :) Én nem vagyok a pénz adás és kérés híve, mi anno interneten készítettünk listát, abból lehetett válogatni, így nem kaptunk semmiből 8-at.
2009. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!