Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen negatív tapasztalatotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen negatív tapasztalatotok volt az esküvőtökön? Bár tudom, hogy elég lehangoló, de szeretnénk a legtöbb "bakit" kivédeni.

Figyelt kérdés
Minden rendben ment, vagy volt olyan szolgáltató aki átvert?
2011. dec. 12. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Mi voltunk olyan esküvőn, ahol volt vőfély. Nagyon szétszabdalta a lagzit. A vacsora fogásai előtt olyan hosszú rigmusokat mondott, hogy csak na. A vacsora után is többször megszakította a táncot, mert jött "valami", Menyasszony-, vőlegény-szöktetés, stb. Így kb 20- perces tánc blokkok voltak. Mire belelendült volna a násznép leállította.

Ha szeretnétek vőfélyt alaposan teszteljétek le.


A vacsoránál szerintem egy ültetett büfé a legcélszerűbb. Előételt és levest tudtok választani, utána a főételek és a desszert lehet svédasztalról. Így nem egyszerre rohanja meg a násznép a svédasztalt, ill. lehetnek változatos ételek. Nekem a különféle tálakkal az a bajom, hogy rendszerint mindenki ugyanazt akarja leenni róla, illetve hideg, mire az asztalra kerül. A svédasztalnál meg ételmelegítőben vannak az ételek.

Mi ültetett büfé mellett döntöttük, és nem bántuk meg.

Nem biztos, hogy drágábbra jössz ki. Én annó kaptam olyan ajánlatokat ételre, hogy csak ámultam, hogy egy egyszerű menüsoron mi kerül ennyibe. Aztán a végén egy különlegesebb menü olcsóbb volt.


Italcsomagnál szerintem nem rossz a korlátlan, csak figyeljetek oda. Mi a rövidet vihettük, abból volt 5 féle, míg az italcsomagunkban volt bor (fehér, vörös, rosé), sör (alkoholos és mentes, üdítő (szénsavas, rostos), ásványvíz, kávé és tea. Nem volt rossz áron.

Sok helyen olyan italcsomagot adnak, amiben megvan, hogy tételes 1 fő mit fogyaszthat. Olyat ne válasszatok. A maradék rövidet pedig hazavihettük.


Mindig kérj árajánlatot, és "verd ki" a szolgáltatóból. Ha nem ad, menj máshoz. Minket a virágos hitegetett, aztán olyan árat mondott, hogy azt hittem lefordulok a székről, pedig semmi extra virágot nem kértünk. Egy másik virágos feleannyiból megcsinálta.


Nem tudom milyen a két helyszín, de fontos, hogy legyen elég hely mindenre, és ne legyen senki túl közel a zenekarhoz/erősítőhöz. Célszerű egy légtérben leültetni a vendégeket, hogy ne legyen sértődés, hogy xy miért a kisterembe került, míg z a nagyba. Legyen elég számú mellékhelység is.


A mi esküvőnkön szerencsére minden flottul ment, nem vágott át senki.

2011. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

14:35-ös vagyok.

Még annyi, hogyha zenekart szeretnétek a szerződésben mindent rögzítsetek le (hány fő, szünet, extra idő, mit játszon, mit ne). Mi pl. kértük, hogy bizonyos dalokat maguktól ne játszanak, ha kéri valaki az más. Volt amit meg kifejezetten kértünk. Volt közte olyan is, amit nem ismertek, de megtanulták a kedvünkért. Azóta is játszák lagzikon. :)


Ha dj lesz v. csak lejátszót visztek, akkor is figyeljetek arra, hogy klasszikusabb zene is legyen. Én sem csípem a lakodalmas zenét, de bizonyos hangulat után ez is előjön, és ugyanúgy ropja rá a 60 éves, mint a 20. Szóval azt sem kell teljesen elvetni, csak figyelni kell mikor lehet bedobni.

Nekem nagy kedvencem a kacsatánc. Az is klasszikus esküvői, vicces volt látni, hogy riszálta mindenki. :)


Legyenek játékok, de ne vigyétek túlzásba. Ha leül egy kicsit a hangulat be lehet dobni.


Legyen egy forgatókönyvetek, de számítsatok arra, hogy borulni fog. Nem kell kétsége esni, ha csúsztok, de azért próbáljatok meg mindenre bőven időt hagyni.


A fotózkodás (csak a pár) legyen inkább a szertartás előtt, mert az legalább egy jó 2 óra.


Próbáljatok nem túl távoli helyszíneket választani, hogy ne az utazással menjen el egy csomó idő. Bármelyik anyakönyvezetőhöz mehettek, és az egyházi sincs lakóhelyhez kötve, ha lesz.


Sok boldogságot!

2011. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Na, eszembe jutott. Az étterem kapcsán fontos, hogy kérdezz rá miből-mennyi van a tálakon. A leves, pöri vagy amit szeretnétek adott, én most a vegyestálakra gondolok.

Általában 4 személyes vegyestálakat kínálnak az éttermek. Adott mondjuk 4-5 fajta hús a tálakon. Kérdezz rá, hogy ez mit jelent, fejenként mennyi jut egy adott fajta húsból? Volt olyan hely, ahol ezután elkezdtek makogni, hogy hát olyan 2,5 szeletet hoznak ki 1-1 fajta húsból. Találtam olyan helyet, ahol 5 fajta hús volt a 4 személyes vegyes tálon és fajtánként megvolt a 4 szelet, tehát 20 szelet hús volt a tálakon, mindenkinek jutott minden fajtából 1-1 szelet.

Árban egyébként nem sok különbség lesz éttermeknél az esküvői menük kapcsán, de ezt nagyon szeretik elhallgatni és szerintem nektek sem mindegy, hogy a pénzetekért mennyi kaját kaptok!

2011. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem áprilisban volt az esküvőm, és szinte minden tökéletes volt. :) Csak aznap reggel döbbentem rá, hogy esküvő van, és akkor kezdtem el rettentően izgulni, hogy minden rendben legyen. :D

Szóval, az egyetlen "rossz" az volt, hogy a zenésszel lebeszéltük, hogy milyen dalokat játsszon, és a tökéletes ellentétét sikerült kihoznia belőle. Talán félreértette, hogy "NEM AKARJUK ezeket:..." :) De sebaj, már persze nevetünk rajta, nem volt olyan nagy dolog, csak akkor tűnt annak. :P


Nyáron voltunk esküvőn, az kültéri volt. Ott viszont az volt a baj, hogy a zenészek (barátok -természetesen...) késve értek oda, nem volt idejük beállítani a hangfelszerelést, stb -mi álltunk neki!!- és így nem működött az egyik mikrofon, stb. :S De a hangulat jó volt. ;)


De szerintem minden esküvő tökéletes, nincs olyan, amiben ne lennének kisebb-nagyobb bakik, feldobja a hangulatot ;)


És sok boldogságot előre is! :)

2011. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. dec. 12. 19:01
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én mikor legutóbb voltam esküvőn nekem az étel volt az, ami nem nyerte el a tetszésem. Igaz bevallom ez az én hibám volt teljes mértékben. Leves valamilyen húsleves volt, mindenféle húscafattal meg belsőséggel. Hát nekem ez már úgy nem tetszett (egyáltalán nem bírom a belsőségeket) :D Utána nem a főételt hozták ki, hanem a meggyes-mákos rétest. Utálom a meggyet és a mákot is :D Főétel meg velővel töltött szelet volt. Hát az még annyira sem csúszott, mint a rétes :D Más kaja nem volt, úgyhogy egyáltalán nem ettem, de egyébként nem is voltam egyedül. Szerencsére később kihoztak több tortát, de szerintem, ha kaját választotok, akkor ügyeljetek arra, hogy legyen választék, és ne csak a saját kedvenceiteket tegyétek a nép elé, mert kinek a pap kinek a paplan.

2011. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!