Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy gond, ha én (és Párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gond, ha én (és Párom sem) nem szeretnék templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

eddig egyértelmű volt, hogy lesz, meg minden, de mostanában elgondolkodtam...

ha szeretnénk, az egyrészt nagy kiadás lenne:

a saját, plusz a két tanú keresztlevele (darabonként 40E FT) 160.000Ft, plusz fizessek templombért, plusz a papnak, plusz díszítés, plusz egyházadó...200.000 alatt meg sem állna

De ez még a kisebbik gond, mert ha vallásosak lennénk, kifizetnénk. Én még ugyan kisebb koromban (kb. 10 éve) rendszeresen jártam templomba a nagymamámmal, de aztán új papunk lett, egy kis fiatal suhanc, aki szó szerint Istennek képzeli magát... és ha ezt már 10évesen láttam, akkor nem hiszem, hogy most más lenne a véleményem. Párom anyukája pedig egy más vallásban hisz, szóval ő aztán egyáltalán nem vallásos.


Hinni hiszünk, csak épp nem abban, amit a templomban mondanak.


A kérdés pedig az, hogy ez nem lesz "megbotránkoztató"? Pécs mellett lakunk egy kisvárosban... Tegnap ezt az egészet elmondtam a nagymamámnak, akinek a reakciójától egyébként legjobban tartottam, és ő sem szólt egy szót sem. Persze nem biztatott, de megértette.


Szóval, nagyon cinkes lenne, ha csak egy polgári lenne (annak megadjuk a módját), és utána rögtön vacsi? Nem szívesen csinálnám...


2012. jan. 7. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Unokatesóék így csinálták, néhány öregasszony el se ment, mert szerintük ahol nincs templomi esküvő, az nem is esküvő. Szóval készülj fel a sértődésre és a vitákra. Amúgy nekünk is csak polgári lesz :) egyikünk sincs megkeresztelve, nem hiszünk semmilyen vallásban, teljesen felesleges öreg nénik kedvéért a legszebb napunkon azt hallgatni, hogy Isten meg Jézus.
2012. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 bánomisén ***** válasza:
100%
Nem mindenki tart templomi esküvőt, nem kötelező. Az önmagában úgysem hivatalos, csak megerősíti a polgári fogadalmat, de ha kihagyjátok, attól még ugyanúgy házasok lesztek.
2012. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Honnan szeded, hogy a keresztlevél 40ezer Forint darabonként? Mi égen földön 20ezer Forintot fizettünk a templomi esküvőért (2010ben) és abba benne volt minden! Sőt a tanúinknak csak a nevét kellett bediktálni előre, az ő keresztlevelüket nem is kérték. A díszítés persze szolid volt, de szép. Tehát ha egyedül az anyagi oka az hogy nem akartok templomit, a 20as még beleférne szerintem. De ha nem érzitek fontosnak, akkor szerintem azt a 20ast se költsétek rá. Az esküvőtök legyen olyan amilyennek igazán ti szeretnétek, ne olyan amit a környezetetek elvár!
2012. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

mondom, ilyen remek papunk van...nála van ugye a keresztlevél... na most nekünk 40E Ft kell fizetni darabonként azért, hogy megkeresse, lefénymásolja nekünk, majd egy nappal az esküvő előtt bemutathassuk NEKI...


:S

2012. jan. 7. 13:14
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy baj! Ha eddig nem jártatok akkor minek mennétek? Teljesen ki vagyok akadva, hogy sokan az esküvőjükön voltak először templomba, akkor is csak azért mert az olyan "hercegnős".
2012. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
55%
De hát abból nektek is kell lennie saját példányotoknak, nem?
2012. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
elvileg kellene, de (most kiderült) csak az enyém van meg
2012. jan. 7. 14:01
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Voltam egy esküvőn pár éve, ahol a pap olyan részeg volt, hogy nem lehetett érteni amit mond. Senki véleményével ne foglalkozzatok, ha nem akartok templomi esküvőt, hát ne legyen. Az a nap rólatok szól.
2012. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Úristen, hol szeretnéd az esküvőt? A Vatikánban?


Nekünk tavaly volt, nem kellett sem keresztlevél, sem semmi, csak bediktáltuk az adatokat, és ennyi volt, aztán mondta a pap, mikor kérdeztük, hogy mennyibe kerül, hogy ajánljunk fel 10.000 Ft--ot a templom javára, meg adtunk 5000-et az orgonistának.


Sürgősen keressetek másik templomot!

2012. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

mondom, nem a pénz a legnagyobb gond.

egyébként a szomszéd településeken is Ő misézik, szóval...


nem a Vatikán, Szentlőrinc, egy kis város Baranyában, Pécs mellett

2012. jan. 7. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!