Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy gond, ha én (és Párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gond, ha én (és Párom sem) nem szeretnék templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

eddig egyértelmű volt, hogy lesz, meg minden, de mostanában elgondolkodtam...

ha szeretnénk, az egyrészt nagy kiadás lenne:

a saját, plusz a két tanú keresztlevele (darabonként 40E FT) 160.000Ft, plusz fizessek templombért, plusz a papnak, plusz díszítés, plusz egyházadó...200.000 alatt meg sem állna

De ez még a kisebbik gond, mert ha vallásosak lennénk, kifizetnénk. Én még ugyan kisebb koromban (kb. 10 éve) rendszeresen jártam templomba a nagymamámmal, de aztán új papunk lett, egy kis fiatal suhanc, aki szó szerint Istennek képzeli magát... és ha ezt már 10évesen láttam, akkor nem hiszem, hogy most más lenne a véleményem. Párom anyukája pedig egy más vallásban hisz, szóval ő aztán egyáltalán nem vallásos.


Hinni hiszünk, csak épp nem abban, amit a templomban mondanak.


A kérdés pedig az, hogy ez nem lesz "megbotránkoztató"? Pécs mellett lakunk egy kisvárosban... Tegnap ezt az egészet elmondtam a nagymamámnak, akinek a reakciójától egyébként legjobban tartottam, és ő sem szólt egy szót sem. Persze nem biztatott, de megértette.


Szóval, nagyon cinkes lenne, ha csak egy polgári lenne (annak megadjuk a módját), és utána rögtön vacsi? Nem szívesen csinálnám...


2012. jan. 7. 12:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond. Én azt gondolom, elég farizeusi amikor nem hívők, akik be nem tennék lábukat máskor templomba, meg nem is hisznek, az esküvőt templomban tartják és elismételnek egy olyan fogadalmat, aminek az egyik felében már alapból nem is hisznek.


Én voltam hívő is, most épp nem hívő vagyok...látom mindkét oldalt.

Ha hívő lennék, akkor se házasodnék olyan helyen, ahol az egész ennyire anyagias.

Ahova jártam gyülekezetbe, ott ingyen volt az egész esküvő, az ifjú pár megvette a virágokat a templomdíszítéshez, mi fiatal lányok kidíszítettük az egész templomot. Jutott egy gyönyörű oázisos csokor a szószékre, és minden padsor szélére ragasztottunk egy egy szál virágot szalaggal, rezgővel. Csodálatosan szép volt.

A gyülekezet működtetett egy rehabilitációs intézetet, annak a konyháján a szakácsnő megfőzte a hozott alapanyagokból a lagzira a kaját, a felszolgálásban, terítésben is a gyülekezeti tagok segítettek. Az esküvő alatt az énekkarban énekeltünk, majd sorfalat álltunk és tapsoltunk, énekeltünk, amíg a fiatal pár és a násznép felvonult a lépcsőkön az ebédlőbe.

Ennek én így látom értelmét. Mindent ingyen segítettünk, és tudhattuk ha nekünk lesz esküvőnk, nekünk is lesz ingyen aki termet díszít, főz, felszolgál, mosogat, énekel...

Ha még hinnék, nekem is ilyen esküvőm lenne májusban.

Sajnos történt sok olyan tragédia a családomban, ami miatt én már nem tudok és őszintén szólva nem is akarok hinni. Nem tudom elképzelni, hogy azt mondjam az eskü szövegeként: "Hiszem, hogy Isten kötötte össze életünket..." Nem hiszem, ezért nem mondhatom. És ezért nem lesz nekem templomi esküvőm.

2012. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!