Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik-e a leendő nászasszonyna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik-e a leendő nászasszonynak az első bemutatkozó, ismerkedő látogatáskor egy szál virágot vinni, ill. ugyanekkor a nászurat figyelmességből célszerű-e valamivel köszönteni a másik nászpárnak?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat, kár hogy nincs egy minden hasonló kérdésre kiterjedő átfogó illemkódex.
2009. febr. 12. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kedves gesztus.Én úgy gondolom,hogy mindkettőt a férfinak illik átadni.A virágot a nászasszonynak,és mondjuk egy üveg italt a nászúrnak a bemutatkozáskor.
2009. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Még sosem hallottam róla, hogy a mai világban ilyen formális keretek között ismerkedne meg a két szülőpár. Nálunk, és az ismeretségi körünkben mindenkinél spontán ment az ismerkedés, ráadásul jóval korábban, mint hogy násznak nevezhették volna egymást.
2009. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha ők látnak vendégül nyilván visz valamit az ember de egyébként nem kell.
2009. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
de igen is van formalítás, ahol egy faluban élnek ott ilyen gond nincs mert mindenki isemr mindenkit, de ha föleg akár több száz kilóméter választja el a két szülöt, ott kell egy megismerkedés. Nálunk is már elötte megtörtént a bemutatkozás, de mikor a lánykéö volt ott az aposóm hozott egy csokor virágot anyunak apunak meg valami bort. De nekem a családomban meg a barátaim körében divat is ha csak látogatóba is megyünk hogy viszünk minimum egy virágot.
2009. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kereszttesóméknál ismerkedtek hasonlóan a szülők.Többszáz kilométerre laktak egymástól.Eljegyzéskor jöttek el először a fiú szülei.Mamának csokor virág papának egy üveg ital, aztán esküvő előtt a lány szülei mentek el hozzájuk megbeszélésre és ugyanúgy vittek egy csokor virágot, meg egy üveg italt.Azóta már majdnem 20 éves házasok az akkori fiatalok.Szerintem ebben a mai világban is azért ekkora gesztusnak értéke van
2009. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem kedves gesztus! Nálunk is így történt. Ez már eleve elindíthat egy kis ismerkedést..."Jaj, de kedves, igazán nem kellett volna...!""Akkor ezt most meg is kóstoljuk!Gyertek beljebb!"...stb. Remélem érted mire gondolok... Sztem ezzel csak nyerhettek, hátrányotok biztos nem lesz belőle!
2009. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eljegyzésre, ismerkedős ebédre/vacsorára megy a vőlegény, és az a lányos háznál történik (ahogy az eredeti hagyományok szerint is volt), akkor az örömanyának és a menyasszonynak is illik virágcsokrot (nem kosarat, nem egy szálat, csokrot) vinni. Ez a minimum. Emellett, lehet vinni a nagymamáknak is egy kisebb csokrot vagy egy szálat, ha jelen vannak... És ha már ennyire gálánsak vagyunk, az örömapáról se feledkezzünk meg! Egy üveg jófajta bor szerintem teljesen megfelel a célnak...


Ha pedig étteremben zajlik az étkezés, akkor én minden hölgynek (értsd menyasszony, örömanyák, nagymamák) vinnék virágot...


(Lehet, hogy régi vágásúnak tartotok, de mi mindig viszünk virágot vagy bonbont/csokit a háziasszonynak, ha meghív ebédre minket, még ha csak egy hétköznapi baráti ebédről is van szó... Persze, nem megyünk minden héten ilyen ebédre, csak néhány havonta...)

2009. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!