Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 50 fős esküvői vacsorára és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

50 fős esküvői vacsorára és mulatozásra mennyi tortát és süteményt érdemes rendelni?

Figyelt kérdés
Milyen ízűek legyenek a torták és milyenek az aprósütemények? Hányféle torta, hányféle apró édes és sós sütemény legyen?
2012. jan. 17. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 60 fős lesz a lagzi, mi kértünk 5db tortát, plusz a menyasszonyi tortát ami 3 emeletes lesz.

A többiről- nekünk a cukiban adtak útmutatást:10 főre 1 kg sós süti, fejenként 10 kis szelet süti.

Remélem segítettem!

2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok,azt elfelejtettem: a torták: dobos, fatörzs, dió, gyümölcsös-túró és feketeerdő torta lesz.

Az aprók: sztracsi szelet, lipcsei szelet, puncs szelet, kókuszkocka, lúdláb, citrom szelet, keksztekercs.

Lesz még sajtosrúd és sajtos pogácsa.

(De ez függ ugye a ti ízlésetektől)

2012. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 fúróferkó ***** válasza:
62%

A lakodalmaknál,szinte amiről hallottam ,mindig a sütemény volt túlméretezve.

Pedig előre szóltak a tapasztaltabbak ,fejenként egy darabbal kell számolni.Senki nem fog süteményeket magába tömni.Igazuk volt mindig ,de nem hittük el ,mert mit szól a Mari néni a szomszédból.Legyen csak jó sok.

Te is megkérdezed itt ,de nem fogsz a válaszokkal törődni,rengeteg tál sütemény fog készülni.

2012. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi az esküvői tortán kívül nem kértünk tortát. Tapasztalat szerint a plusz sütemény nagy része megy a kukába.
2012. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk se lenne plusz torta,de a szülők ragaszkodtak hozzá, hát lesz. Ami megmarad azt meg elosztjuk a vendégek között.
2012. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi több főre terveztünk, ezért nagyon sok süti maradt.


Amennyit körülbelül fejenként megettek:

- egy szelet esküvői torta (Eszterházy és citrom ízű)

- egy szelet sima torta (oroszkrém, feketeerdő, narancsos-csokis, gesztenyés, zacher)

- három pogácsa (nagyméretű tepertős és sajtos)

- két mézes puszedli


(Nálunk csak ezek a típusok voltak. Nem kell külön sütiket vinni! Tortából is elég a kevés. Sós mindenképpen legyen...erről sokan megfeledkeznek.)

2012. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: sztem ez a választék elég kicsi volt, nem? A torták mellé semmi más apró sütitek nem volt? És nem hiányolták a vendégek? Nálunk tuti hiányolnák!
2012. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia! mi 80 fővel indítunk, de lehet, hogy nem lesz ennyi :) nálunk nem lesznek plusz torták, minek, lesz aprósüti. Mi kókuszgolyót tervezünk, valami diós sütit, 2-3 féle sós süti, esetleg puszedli. Esetleg még 1-2 féle sima süti. Én is édesszájú vagyok, de esküvőkön én sem ettem sok sütit, mivel ott a rengeteg kaja, ami közte van, az meg lehet pogi, édes is lesz, sós is lesz, plusz a torta. szerintem ez elég. Legfeljebb nem csomagolok.
2012. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-esre a válasz:

Nem hiányolták, mert hatalmas adag ételt kaptunk (abból is szerintem a harmada megmaradt).

Az étel kezdődött a pogival, mint előétel. Aztán jött a jó gazdag húsleves (finom volt, annak ellenére, hogy utálom a húslevest), aztán jött a főfogás. Ebben ez volt: gombás natúrszelet, fokhagymás natúr szelet, sajttal és baconnel töltött sertéshús, töltött csirkecomb, rántott pulykahús, zöldséges rizs, steak krumpli, hasábburgonya, káposztasaláta, uborka (stb..nem emlékszem mindenre). Utána kávészünet, mert különben senki nem evett volna az esküvői tortából. :)

Így is még pár napig tortán éltünk utána.

2012. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3-4-5-ös válaszadóknak külön köszönet,hogy sikerült nekik a kérdésemre válaszolni!!! Sokat segítettek!!!

Nem értem az embereket,miért kell mindíg a negatívumot kihozni mindenből és miért nem tudnak a kérdésre válaszolni???

2012. jan. 20. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!