Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok / asszonyok! Amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok / asszonyok! Amikor vkinek a lánykori neve is bonyolult, hosszú, nehezen kimondható, és a férjének is, akkor miért jó mindkettőt használni kötőjellel?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, csak szerintem nem túl praktikus. Persze mindenkinek saját ízlése meg szíve joga, csak kíváncsi vagyok, hogy mégis miért választják sokan mégis ezt a megoldást.
2012. jan. 25. 00:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom mert nem akar végleg megválni a különleges vezetéknévtől, de a férjét is használni akarja. Szerintem ez érthető. De még ha nem különleges, akkor is. Lényegtelen mi a praktikus.
2012. jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ennek általában nem praktikus, hanem érzelmi oka van. A saját identitását sem akarja feladni, de jelezni akarja azt is, hogy a férjével ők egy család.
2012. jan. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is kötőjellel vettem fel, bár csak a férjemé bonyolult. Sokkal jobban szeretem az új nevem, mint a régit, egyszerűen más lettem tőle. :)
2012. jan. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a lánykori nevem sem egyszerű, de mióta férjhez mentem azóta 4 szót kell leírnom, egyáltalán nem praktikus, viszont nagyon jó érzés, én is egész más lettem tőle. :)
2012. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Mert a többsége nem akar megválni véglegesen a nevétől.

Egyébként egyik ismerősömnek nagyon rosszul ejthető ki a vezetékneve és nagyon bonyolult, a férjének is bonyolult a vezetékneve de kevésbé. Így teljesen átvette az ő nevét és a régit nem is használja, mert az hosszú volt.

2012. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudok pontos választ adni, de ha én férjhez megyek, semmilyen formában nem fogom felvenni a párom nevét. És nem azért, mert nem szeretem, vagy nem vállalom fel...

Hosszú, ráadásul elég ritka vezetéknevem van, amit pont a ritkasága miatt szeretek. De mindig is utáltam, mikor van a kicsi rubrika, és muszáj beleférnie az aláírásodnak. Na, ezek nekem mindig küzdelmesek voltak, ráadásul simán leírni is kétszer hosszabb ideig tart, mint mondjuk egy Kiss Évát.

2012. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem fura vezetéknevem van. Mármint a lánykori. Telefonon érthetetlen is, mindig betüznöm kell, ha valami miatt fontos. De szeretem, és nem válnék meg tőle. Felvettem a férjem nevét is, szóval mindkettőt használom. És igen, nem praktikus, de hát nem lehet mindig mindent praktikussá tenni. Mellesleg, ha teljesen felveszem a férjem nevét, akkor hol vagyok én?
2012. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon ritka a vezeték nevem, sőt Mo-n akit szintén így hívnak, azok csak a rokonok. Irtó jó érzés tudni hogy ebben legalább kicsit különleges vagyok. Így mindig is tudtam hogy ha férjhez megyek megtartom a vezetéknevem. A férjemnek sincs épp tucat neve, és mivel a saját nevemtől nem akartam megválni és ildomos hogy felegyem az ő nevét így lett két ritka vezetéknevem. Bár az esküvő előtt mondtam neki mindig hogy ha nem viselkedik rendesen, akkor csak a kezdő betűjét veszem fel! (de persze csak poén volt)
2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy ez a névkérdés nektek mennyire fontos. Persze ez a természetes.

Nagy baj lenne, ha egyformák lennénk.

2012. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem győztetek meg :).

Az én szememben attól én még én maradok, ha felveszem a párom nevét (mert egyszerűbb és szebb, mint az enyém... utálom, mikor visszakérdeznek és betűznöm kell)

Akkor tartanám meg a lánykorit, ha vmi borzalmas neve volna életem párjának. Vannak fiú tesóim a családnevünk tovább örökítésére. Hiába, én már csak ilyen "gyakorlatias" vagyok ebben is.

2012. jan. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!