Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjes, hosszú párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjes, hosszú párkapcsolatban élő tapasztaltak mi a véleményetek?!

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, igazából nagyon jól megvagyunk.

Relatíve türelmes velem, legtöbbször megértjük egymást , és amikor minden rendben nagyon jól megvagyunk. Olyan igazi első szerelem legalábbis részemről, mert nekem ő az első hosszú párkapcsolatom.

A lényeg amiért írok, hogy szegényemnek néha szinte elborul az agya. Sokszor nagyon apró dolgokon kapunk össze illetve húzza fel magát elképesztő mód. Olyannyira, hogy szinte tör zúz, ha nem a falat akkor saját magát.

Nagyon agresszív és ijesztő. Ilyenkor nem kifejezetten bánt-megüt hanem erősebben megfogja a karom, lefog, és nagyon csúnyán néz rám.

És ilyenkor úgy érzi, hogy én ezt direkt csinálom vele, direkt idegesítem fel, úgy érzi ellene vagyok.

Aztán ha lenyugszik, már valamennyire máshogy látja a dolgokat, tehát szinte ilyen dührohamot kap.

Megbeszéltük, hogy felkeresünk egy pszichológust, mert én ezzel képtelen vagyok együttélni.

Szerintetek ezen lehet segíteni?

Később nem fajulhat el nagyon?

Elsősorban olyanok válasza érdekel, akiknek volt hasonlóban részük és ez a viselkedés idő múlásával hogyan változott .

Tehát igazából Nagyon jól megvagyunk ezen kívül, és nagyon nem szeretném ha ez állna közénk...

( amúgy 21 éves én 20 )


Nagyon szépen köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!


2012. jan. 2. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én lelépnék azonnal, mert apám is ilyen volt anyuval a kapcsolatuk elején, aztán ahogy teltek az évek, úgy lett egyre agresszívabb állat...De ő depressziós is volt, nem szerette anyát, és orvoshoz sem akart soha menni.

Mindenképp forduljatok szakemberhez, tarts ki mellette, de csak ésszel, és a családalapítást se kapkodd el.

23/N

2012. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Férjem is hirtelen haragú és szeszélyes. Van hogy felidegesítem, vagy hisztizek, akkor ő is csúnyákat mond rám, vagy ha összeveszünk, akkor megfogja erősebben a karom. (igaz előtte elmondja 50szer hogy ne hisztizzek) Nálunk ez úgy változott hogy ha látom, hogy rossz passzban van, akkor hagyom, megvárom míg ő kezdeményez beszélgetést. Vagy ha összeveszünk, akkor is hagyom, had nyugodjon le, megpróbálok az első felszólítására észbe kapni és inkább mással foglalkozni. Tudom, hogy ilyenkor nem rám dühös, csak valami felidegesítette és én teszem rá az i-re a pontot. Rosszabb nem lett, 6éve együtt élünk, házasságban, van gyerekünk is (előtte nem vitázunk és normális apa, nagyon szereti a gyerekét)
2012. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az az egy jó, hogy belegyezett a pszichológusba, - ahogy mondják: a gyógyulás első lépése a betegség felismerése.

De ha nem megy, vagy nem veszi komolyan, hát én aggódnék, mert nem volna jó, ha úgy érezné, hogy így is lehet viselkedni. Nem lehet.

2012. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A férjem exfelesége most jelentette fel a "barátját", mert immár másodszorra törte be az orrát. (Fickó nagydarab, 100 kg körüli, a nő kis termetű, kb 50 kg).


A férjem mondta, hogy tény, hogy provokatív és idegesítő az exneje, néhányszor ő is ordított egy sort vele (és a válás se volt véletlen), de eszébe nem jutna egy gyengébbet megütni. Inkább rávágta az ajtót és elment sétálni, ha nagyon felhúzta, vagy kiabált egyet. Amikor nagyon tehetetlen és dühös volt, egyszer a földhöz vágott egy bögrét, de ez volt a legdurvább megmozdulása.


Velem is veszett már össze, de a legextrémebb megmozdulása az volt, hogy egy "te hülye vagy" mondat kíséretében rám csukta az ajtót és átment a másik szobába.



Az jó jel, ha hajlandó kezeltetni magát. De azért várj ki, mert akkor mondható gyógyultnak valaki, ha hónapokig képes dühroham nélkül létezni. Amikor gyógyultnak tűnik, akkor várj fél évet legalább, hogy valóban tartós-e a változás, illetve stresszes helyzetekben figyeld a reakcióját.

Nem szép dolog, de esetleg káromkodással is levezethetné a feszültséget.

Sokáig dolgoztam értékesítőként,nagyon stresszes munka volt. Nekünk külön tanították, hogy műmosoly, kedvesség, akkor is, ha tarkón vágnánk az ügyfelet. Aztán ha nincs senki a közelben, akkor vonuljunk félre és káromkodjunk egy jót.

Az irodában rendszeres volt, hogy elment egy kötözködő ügyfél, kolléga félrevonult (meggyőződött róla, hogy nincs bent ügyfél) és csak annyit hallottunk, hogy "a jó kva anyádat b..nád meg te f...pó g..i...ÁÁÁÁ!!!"

Aztán mosolygva visszaült a helyére :)

2012. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éltem én is ilyen kapcsolatban több mint 6 évig, első hosszú kapcsolatom volt, bár ő engem soha nem rángatott, vagy nem fogott meg erősebben, de tört-zúzott, ha hirtelen rájött az ötperc, ami olyan dolgoktól is rájött, amit más ember nem értett, hogy miért kell ennyire felkapni a vizet. Én rájöttem idővel, hogy ez egy betegség és soha nem fog kigyógyulni belőle, aminek következtében előbb-utóbb engem is el fog taláni a keze, vagy a lába, nemcsak a falat, vagy a vödröt, vagy épp a kedvenc légpuskáját, amit előtte úgy óvott a széltől is, aztán egy nap 2 perc alatt ripityára törte. Hát lehet, hogy egyébként nagyon jól kijöttök, mi is igy voltunk, de nekem köszönöm, nincs szükségem egy idegbeteg állatra, hogy aztán szép kék-zöld-piros-lila foltos legyek én is idő múltával. Ha psychologus kikezeli, az jó, ha nem, akkor menekülj és meg se állj, amíg jó messze nem kerülsz tőle.
2012. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is egy nagyon édes pasi! Semmi gáz nem lenne vele, ha nem lenne olyan hirtelen haragú..

Olyankor kiszalad néha olyan ronda dolog is a száján, ami miatt napokig lelkiismeret furdalása van. Van, hogy dühében megragad, erősebben a karomon, és olyan is elő szokott fordulni, hogy "megrángat".. Mondjuk, kb fél percen belül lehiggad. Eleinte ijesztő volt a dolog, de ma már úgymond megszoktam :) Tudom, hogy nem bántana..!


Az, hogy elmentek pszichológushoz, egy jó dolog. Meg az is, h beleegyezett. Ha megtanulja Ő is, meg te is kezelni ezeket a kirohanásait, akkor nem lesz semmi probléma. A kulcsszó pedig tényleg a kezelni. Én is kitapasztaltam, hogy hogyan tudom lenyugtatni a férjem 2 másodpercen belül :)

2012. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a téma hogy az ördögben van az esküvő rovatban??????
2015. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, hihetetlen hogy ilyen sok nő eltűri hogy a férjeik, élettársaik így viselkedjenek velük. Azonnal pakolnék és lépnék, még épp fel nem képelném az illető férfit. Hát mit képzel az ilyen. Hölgyek, legyetek már erősek és legyetek képesek nemet mondani! A viták normálisak, kellenek, mert az által lendül előre a kapcsolat, hogy egy újabb témán átrágtátok magatokat kettesben, de a vita kizáróla szóbeli és NEM FAJULHAT TETTLEGESSÉGIG, ha a két fél szereti egymást!!!!
2017. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!