Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Manapság, ha egy pár fiatalon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság, ha egy pár fiatalon kerül össze és évekig járnak, majd összeházasodnak, az mennyire bizonyul tartósnak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mindenki azt mondja, hogy több kapcsolat is kell, mert ha nem volt nincs viszonyítási alap, így nem tudhatjuk, hogy akivel vagyunk az igazi-e.

Bár azt az ember érzi, nem?

Szóval kinek mi a véleménye, tapasztalata?

(6 éve vagyok a barátommal és 17 éves korunk óta, mindegyikünk első volt a másik életében.)


2009. jún. 5. 08:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lehet nem jó helyre írtam ki a kérdésem, de jobb nem jutott eszembe!:S
2009. jún. 5. 08:03
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a tartóssághoz nem kell több kapcsolat.Régen sok jó házasság volt,ahol nem voltak előző kapcsolatok.

A tartós,jó kapcsolathoz szeretni kell egymást,törődni kell a másikkal,meghallgatni a véleményét, a nézeteltéréseket tisztázni még időben,nem csak azzal törödni,hogy én mit akarok,nekem mi a jó,hanem a másiknak mi a jó.Egy régi mondás szerint,akkor kapok,ha én is adok.És egy kapcsolatot folyamatosan ápolni kell.Mielőtt összekötik az életüket,ismerjék meg jól egymást.Nem csak az ágyban kell jól érezniük egymást,hanem a szürke hétköznapokban is.És mielőtt gyereket vállalnak,nem árt,ha együttlakva teszik ezt.Más dolog időnként találkozni,amikor akaratlanul is mindketten a legjobb formájukat mutatják,és más dolog együttlakva szembesülni a napi problémákkalés megoldást keresni azokra.

2009. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Az,hogy mennyire lesz tartós egy kapcsolat,az csak a 2 embertől függ,és nem az évek számától.Vannak olyan emberek akik hamar megtalálják a párjukat,és együtt is tudnak maradni egy életen át...De vannak olyanok akiknek több kapcsolat kell,hogy végre eljöjjön az igazi.Nekem nem jött be az első házasságom,de úgy érzem,hogy a második az igazi...
2009. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs mindenkire érvényes szabály. Akinek az igazi nem az első kapcsolata volt, az erre esküszik, akinek eljött elsőre, (mint pl. nekem), az arra. Nincs recept. A "viszonyítási alap" azonban egyértelműen hülyeség, mert mit csinálsz akkor, ha viszonyítasz jó sokat, aztán kiderül, hogy mégis az első volt az igazi, ahogy azt akkor is érezted?


Nagyon sok boldogságot kívánok nektek, és csak csendben jegyzem meg, hogy a fanyalgók általában csak irigykednek.

2009. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Én már 9 éve vagyok együtt a párommal, aki tavaly óta a férjem. :) 14 éves voltam amikor megismerkedtünk. Azóta együtt vagyunk és még most is olyan jó minden mint az elején. Egyikőnknek sem volt senki előtte. Nekünk is mondták már ezeket a dolgokat, hogy nem kellett volna lekötni magunkat, ki kellett volna próbálni mást is. Úgy gondolom, hogy ezt mindenki a saját fejében eldönti, hogy neki mi a jobb. Az meg, hogy neked ő e az igazi, már egy 6 évig tartó kapcsolat alatt úgy is kiderül mert ennyi idő alatt annyi minden történik veletek, nem? :)
2009. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 15, a férjem 21 volt, amikor összejöttünk (ő volt az első). Én most 27, ő 33, van két gyerekünk, és szeretjük egymást. Úgyhogy nem ezen múlik.
2009. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez a felfogás honnan jött, de nekem pl. egyetlen férfi volt az életemben, mégis boldog vagyok. Ha valaki kapcsolatból kapcsolatba megy, akkor az nekem inkább azt jelzi, hogy nem találta meg elsőre az igazit, hisz ezért hagyta ott az előző kapcsolatát, nem? Szerintem meg tök jó, mikor valaki olyan szerencsés (mint én is), hogy elsőre megtalálja az igazit. Ha pl. van 5 rossz kapcsolat, akkor szerinted az milyen viszonyítási alapot ad? Nem a kapcsolatok száma határozza meg, hogy milyen lesz a kapcsolat. Max. akinek már volt kapcsolata, az jobban tudja, hogy mire kell odafigyelni, de minden kapcsolat olyan más, hogy ez úgyis egyénenként változó. Én azt javaslom, hogy ne azon gondolkodjatok, hogy számotokra a másik az igazi-e, mert ezzel csak kételyeket teremtetek. Az élet úgyis meg fogja mutatni, hogy egymáshoz valók vagytok-e. Akik túlkombinálják a dolgokat és sokat agyalnak ilyeneken, általában nem járnak jól ezzel.
2009. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom...

Volt egy hozzászóló, aki azt írta, hogy mi van, ha elkezdesz hasonlítgatni, aztán jó pár "hasonlítgatás" után jössz rá, hogy az első volt az igazi?

Én speciel így jártam, mert nem voltam benne biztos, hogy az első nővel akarom leélni az életem, és sok év járás után szakítottam, mert bizonytalan voltam, hogy most ő az igazi?

Viszont volt benne ráció, mert tényleg nem tudhattam... Mert mindig ott a kisördög...

Paul Newman mondása volt, hogy "miért ennék máshol hamburgert, ha otthon steak vár?".

Ez viszont azt jelenti, hogy a steak előtt ő már evett hamburgert...

Mert addig nem tudhatom, hogy steaket eszem vagy hamburgert, amíg nem ettem mind a kettőt!

Nekem nem jött be a hasonlítgatás, de ettől még lehet, hogy másnak igen. Nem tudom.

2009. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nos a férjemmel 5 éve vagyunk együtt, két éve házasok, mindkettőnknek voltak korábbi kapcsolatai, tapasztalatai, DE szerintem ettől teljesen független, hogy néha kíváncsiság tör az emberre, hogy milyen lenne mással, pl megbámulok egy pasit a buszon, esetleg van egy-két szexuális fantáziám, ami nem létező személyhez kapcsolódik. Szeretem a férjem, hű vagyok hozzá, jó együtt, mégis felmerül néha, hogy volt-e elég tapasztalatom. Tudom, hogy volt, de néha hiányzik az az időszak...de csak rövid időre, mert házasságban, biztonságban, valódi szeretetben sokkal jobb.Akinek nem volt több kapcsolata, ezek az érzései biztosan még erősebbek, de ez alapvetően nem baj, tűnődni lehet. Szeressétek egymást!
2009. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az együtt töltött éveknél sokkal fontosabb, hogy lakjon együtt valaki a párjával az esküvő előtt. Nagy igazság, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat. Nekünk elsőre bejött a választás, nem bántam meg. De tényleg tuti nincs recept.
2009. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!