Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A tesóm bejelentette, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tesóm bejelentette, hogy "hirtelen" esküvőt akar, de nekem nincs nagy keretem rá, gáz?

Figyelt kérdés

Én még tanulok, most vagyok utolsó éves. Néha édesanyáméktól kapok pénzt, meg a tanulmányi ösztöndíjamból tartom el magam, dolgozni nem tudok az órarendem miatt, a záróvizsga miatt most pláne.

A tesóm bejelentette, hogy összeházasodnak a párjával (úgy volt, hogy 2 év múlva nyáron).

Nekem őszintén nincsen sok pénzem erre.

A párommal 4,5 éve vagyunk együtt, szeretnénk egy eljegyzést megejteni, több éve spórolunk gyűrűre, meg most úgy néz ki végre összejönne, nem tudom kiadni a kezemből most ennek az árát. Lehet önzőség, de évek óta most van lehetőségünk (illetve lesz nyáron). A tesómék nagyon jó anyagi helyzetben vannak, én épp egyik napról a másikra húzom, hó végére számolgatom, hogy még hány napig eszek zsíros kenyeret...Nem is baj ez, mert még kibírom ezt a pár hónapot, de a félretett pénzemet nem akarom kiadni a kezemből. Persze fogok adni valamilyen ajándékot, de a karikagyűrűink árát nem adom oda, ez most nagy pofátlanság ? :(


21-L


2012. febr. 27. 08:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A te ajándékod legyen nem pénzbeni.


Segits meghivót késztiteni,disziteni,meg amit kell.

Tanulsz még,nem várhastja el hogy pénzt adj.

2012. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

cseppet sem...ha azt nézem, hogy én vagy hugom lennénk ebben a helyzetben, mint te, biztos vagyok benne, hogy a házasulandó jo anyagi körülmények között élő testvér még a ruhát és más dolgokat is fizetne a te helyzetedben lévő testvérednek (remélem megérted, bár kicsit sikerült kacifántosan fogalmaznom...)....szoval valószínü, hogy ha jo a viszonyotok ebből nem h gond lesz, de még talán segit is:) nyugi:)

23L

2012. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A nem pénzbeli vagy "félig pénzbeli dolgok" megvannak, illetve majd kitalálok valami nagyon szépet nekik.

Elintéztem nekik a fotóst féláron alul (mivel a legjobb barátnőm párja fotós) és intézek nekik zenekart is áron alul.


Csak kicsit bűntudatom van...

2012. febr. 27. 08:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne pofátlanság? Ne haragudj, de mi köze a tesód esküvőjének a Te anyagi helyzetedhez?

Amikor az én esküvőm volt, az öcsém egyetemre járt, és fel sem merült, hogy bármit adnia kéne. Ő most nyáron nősül, és tőlünk is csak valami jelképeset kapnak. Pedig nagyon jó a viszonyunk, egymás tanúi voltunk/leszünk.

Biztos vagyok benne, hogy ha a tesód egy kicsit is normális, akkor nem hogy nem várja el, hogy odaadd a karikagyűrűd árát, hanem külön meg is kérne rá, hogy ne tedd.

2012. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Miért van bűntudatod?? Ne legyen, ahogy látom amit tudsz adni, azt szívvel lélekkel teszed, ezt kell nézni nekik is! Az pedig, hogy a kínlódva félretett pénzeteket nem adod oda, teljesen normális! Rá is csapnék a kezedre! :)

Az hogy bejelentették az esküvőt, szép és jó örülj neki és segítsd amiben tudod őket! Többet nem várhatnak el! Nekünk az esküvőnre nem adott senki pénzt, még a szülők sem, mert nincs. És nem haragudtunk, csak annyit kértünk, hogy örüljenek velünk a nagy napon!

2012. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. febr. 27. 09:03
 7/20 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod.


Én se adnám oda az összes pénzem ilyen esetben. Mi direkt nem kértünk annak idején semmit, pénzt se. A közvetlen családtagoktól is annyit, hogy segítsenek szervezni, torták, ételek, italok, díszítés...stb. Mindenkinek direkt felhívtuk a figyelmét, hogy NEM VÁRJUK EL, hogy hozzanak bármit is. Az más kérdés, hogy ettől függetlenül volt aki szívesen adott, és tudott is, de aki nem, az nem, mi ezzel tisztában voltunk, hogy senki sem milliomos a környezetünkben. Aki ezen fennakad, az minősíti magát.

2012. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem ezen miért kell ekkora problémát kerekíteni. Mi az hogy nem adod oda a karikagyűrűitek árát???

Egy karikagyűrű kerül 50-60 ezerbe, 2 db karikagyűrű 100-120 ezerbe!!!

Te ilyen összegben gondolkodsz? Miért kellene ilyen hatalmas összeget adnod??? Még azok sem engedhetik meg maguknak ezt az összeget akik dolgoznak, nemhogy te aki tanulsz!!!!

Ráadásul ha én meg is engedhetném magamnak, akkor sem tenném, nem adnék ilyen sok pénzt. Mégis minek?


Bőven elég ha valami kis ajándékot, vagy ajándékutalványt veszel nekik, de ne több tízezrekben gondolkodj!!!!!

2012. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor kezdtem megnyugodni.

Valahol nekem az volt a "normális" hogy nekik illene többet adjak, nem csak 10000 Ft-ot pl.


Ezek szerint a párom jól látta a helyzetet, mert kiakadt, mikor erről beszéltem :D

2012. febr. 27. 09:13
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kiakadtunk. :)))
2012. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!