Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi történik a barátainkkal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik a barátainkkal? Normális, hogy féltékenyek?

Figyelt kérdés
A párom idén megkérte a kezem, és nem sokkal ezután kiírtuk az időpontot, még az idénre. Az egyik legjobb barátnőméknek is idén lett volna (bár nekik csak 30-40 fős vacsi, nem lagzi), amit el kellett napolniuk anyagi okok miatt. Amióta bejelentettük, hogy összeházasodunk meg lagzi, azóta szinte semmit sem kérdez az esküvőről. A kérdés, hogy normális dolog ez, vagy azért nekem egy kicsit rosszul eshet? Én nem vagyok egy irigy típus, ezért nem értem meg. A másik meg a párom haveriköréből egy srác, bár nekik meg lesz tartva, előttünk pár héttel. Ő se nagyon kérdezgette mi van, szerintem az a baja, hogy azt hitte, ez a nyár most róluk szól, mi meg ebbe belekavartunk. Normális a haraguk, vagy szépen "osszuk" ki őket?
2009. jún. 8. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen normális. De ha tudod, hogy féltékenyek, akkor valószínű tudatosan tettétek az időpontot 2009-re. Nem volt szép dolog.
2009. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne osszátok ki őket. Legfeljebb ha nagyon feltűnő, rá lehet kérdezni, hogy: "nem érdekel" vagy "valami baj van?". Én is utánajárós típus vagyok, kipuhatolnám valahogy.
2009. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne osszátok ki őket, inkább hívd meg szépen vacsira a barátokat,és kezdeményezz egy beszélgetést a lagziról. Közös tervezgetés, egymásnak tanácsadás?!
2009. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképpen se oszd ki Őket, főleg, ha tényleg azok az okok, amiket írtál... nyilván az elmaradt esküvő elég szomorúságra adhat okot, gondolj bele, ha veled történne, lehet, hogy te sem tudnál felhőtlenül örülni. Nyilván nem vagyunk egyformák, jó barátok általában örülni szoktak a másik örömének, de ez egy elég spéci helyzet, hogy pont az lesz neked jó, ami neki nem sikerült. Nem feltétlenül irigység ez, inkább csak fájó pontjára emlékezteted őt. Az akinek előttetek lesz a lagzija, lehet, hogy úgy gondolta, amit írsz, de nem hiszem, hogy használna a barátságotoknak, ha emiatt megorrolnátok egymásra. Egy picit nézd az ő szemszögéből is a dolgot... képzeld el, hogy neked hogy esne fordított esetben, próbáld meg egy kicsit az ő személyiségével is nézni: bejelentette az esküvőjét a barátainak, mindenki nagyon örült neki és szurkolt, meg mit segíthet, milyen lesz, hogy lesz, izgalom, középpont, tervezgetés együtt. Aztán egyszer csak nem az a téma, hogy velük hogy lesz, meg milyen jó lesz, meg stb., hanem az, hogy nekünk is lesz, ilyen lesz, olyan lesz... Hát, nem tudom, lehet, hogy csak egy kis időre van szüksége ahhoz, hogy elfogadja, hogy szinte egyszerre lesz a nagy napotok, ami persze jó is lehetne pont ezért. (Tapasztalatok megosztása, stb.) De nézz egy kicsit magadba is, nem lett-e kisebb az érdeklődésetek az ő ünnepük iránt, mióta ti is tudjátok a a Ti nagy napotok idejét? Lehet, hogy már ti sem érdeklődtök annyira, inkább csak a magatokéról beszéltek?

No, mivel messziről nehéz ezt megítélni, főleg, hogy a másik verziót nem "hallja" az ember, de az biztos, hogy nem jó ilyen miatt egy barátságot feladni, még, ha jól is esne egy kis fejmosás!

2009. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltetlenul irigyseg ez. Miert, mit varsz? Hogy ezentul majd a te eskuvod lesz a napi tema? Szerintem ertheto, hogy nem szivesen beszel rola, meg, hogy rosszul esik neki a tudat, hogy neki is lehetne, de ez meg nem irigyseg. Az viszont onzoseg, hogy elvarod, errol beszelgessetek, mikor tudod, hogy neki is most lett volna az eskuvoje, de rajtuk kivulallo okok miatt nem lehet.


En a helyedben empatiabol szoba se hoznam a temat, nemhogy meg azon akadjak ki, hogy o nem kezdemenyez beszelgetest.

2009. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg ez tok ovodas viselkedes, hogy akkor most utaljuk ot mert az o anyukaja is pont olyan mackot vett neki :(

Ahelyett hogy orulnenek az oromodnek, meg egymasnak is segithetnetek amiben tudtok, ehelyett megy a morcoskodas.

Az ilyenek nem baratok.

Az en noveremnek meghalt a gyereke, es egy honapra ra szuletett egy baratjuknak es megse utalta oket ezert, sot majdnem az osszes gyerekcuccot nekik adta, meg elment meglatogatni meg segiteni a csajnak.

Akkor nehogymar egy sz@ros eskuvon besertodjenek, mert nektek is ezen a nyaron lesz.

Ha nem tetszik nem kell eljonni, kesz.

2009. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
16:29-es! Nem elvárom, hogy állandóan erről beszélgessünk, csak mondjuk 2 hónapnyi szervezés után kérdezze meg. Ezek szerint én nem értem meg irigységet. Őt egy év után eljegyezte a barátja, tudta, hogy arra vágyom én is, mi akkor már több mint két éve voltunk együtt az enyémmel. Én ettől függetlenül nagyon örültem neki, elmeséltettem töviről hegyire, hogy hogy történt. Tehát én nem érzem azt, hogy azért mert vkinek (pláne egy barátnőmnek) összejön vmi, ami esetleg nekem még nem, attól nekem rosszabb nem lesz!
2009. jún. 8. 17:29
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Te se örülsz igazán nekik, ahogy olvaslak. Mi lenne, ha nem várnád el azt, amit elvársz tőlük?
2009. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És igazából azt sem érzem, hogy el kellene tolnom. Mi együtt vagyunk a párommal már több, mint három éve, ők meg egy éve. A barátom haverját meg abszolút nem értem, hogy miért baj az, hogy nekünk is idén nyáron lesz. Teljessen különböző lesz a két lagzi. Eleve más városban lesz.
2009. jún. 8. 17:49
 10/15 A kérdező kommentje:
Minek nem örülök? Hogy eljegyezték? Miért ne örültem volna neki, hiszen tudtam, hogy engem is elfog előbb-utóbb jegyezni a párom. Más dolog lenne, ha mondjuk azért marad el az esküvőjük, mert szakítanak. Akkor megértem. Úgy látom, sok az irigy ember. Hála Istennek én nem gondolom, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is... Pláne, ha egy barátnőm boldogságáról van szó. Egy másik meg pont most terhes, mos "öljem meg" mert nekünk még nincs gyerekünk. Hát majd lesz. A barátság lényege, hogy vele tudjak örülni. Szerintem.
2009. jún. 8. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!