Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fontosnak tartjátok azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontosnak tartjátok azt a hagyományt, hogy a menyasszonyt kikérjék a családos háznál az édes apjától?

Figyelt kérdés
Mi 40 km-re lakunk a szüleimtől így nem megoldható, de a szülők viszont szeretnék. De én nem akarom feleslegesen utaztatni a vendégeket oda vissza ami kb. 2 óra.

2012. márc. 7. 07:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
eszembe sem juotott. nekem meghalt apukám, de ha élne, akkor sem lenne ilyen felsleges kör, mivel évek óta külön élünk.
2012. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
HA egy városban, faluban élünk igen. Ha körülményes, nem.
2012. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

A férjem a hagyomány és a "poén" kedvéért kikért. Mivel 300 km-es távolságról van szó, telefonon. Nálunk még viccesen is jött ki, mivel apám azt hitte, hogy viccelődik, ezért ő is viccesre vette a figurát és nyektette, hogy jó-jó, de hol a birtok és a jószágok? :)

Aztán este hívott vissza minket, hogy anyám meggyőzte, hogy nem tréfa volt, úgyhogy elnézést kér a bohóckodásért és persze, örül nekünk :)

2012. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az esküvő előtt a szüleim is a lakodalmas háznál voltak. Ott kért ki a szüleimtől a vőlegényem. Nem utazgattunk fölöslegesen.
2012. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk az esküvő napján lesz. Remélhetőleg 30 percben lezavarják az egészet, mert szoros az időbeosztás a lányunk miatt.

Egyébként a rokonaim/barátaim mind 120 km-ről arrébb jönnek, így egyértelmű, hogy nem utazgatunk fel s alá azért, hogy 3 vers el legyen mondva.

Én egyébként sem akartam ekkora felhajtást, mint ez a kikérős rész, de én hiába mondom mit szeretnék, kezdem úgy érezni, hogy senkit sem érdekel! :)))

De ez már a mi problémánk ..

2012. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

nem,sőt,nem is örülnék neki.

Engem kérjen meg,el tudom dönteni mit akarok.

2012. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 fúróferkó ***** válasza:
27%

Az #5 -ös fogalmazta meg a legjobban lényeget.


Nem kell problémát csinálni ami nem az.A hagyományokat ápolni kell.Ha régen így szokták ,akkor úgy kell csinálni.

A lényeg hogy a rituálé meg legyen.A menyasszonyrablásnál sem kell a kalocsai női börtönig menni az asszonyért,csak a másik szobáig.

Sok mai asszonyjelölt hófehér menyasszonyi ruhában pöszén nézne ,ha az anyakönyv vezető szobája előtt egy szűzesség jelző szkenner-vetkőztető automata lenne.

Az automata kar lerántaná a fehér ruhát az arra érdemtelenekről.

2012. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom fontosnak, mivel nem olyan szoros a kapcsolatom az apámmal, meg évek óta elköltöztem már otthonról. De aki fontosnak tartja, az miért ne csinálná?
2012. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 fúróferkó ***** válasza:
23%

Kedves Öntudatos Menyasszonyok!

Mindenki tudja,hogy az esküvő és általában azt követő dínom-dánom elsősorban a pár magánügye! Hisz ők kötnek egymással szerződést ,jó esetben egy életre.

De vegyétek tudomásul végre,hogy ti részetek csupán a szerződéskötés tanustól,a törvény,az Isten előtt véget ér!


Minden utána következő rituálé kikéréstől,a főzésen át a vendégek jóltartásán keresztül a lagzi utáni összeveszésig az örömszülők dolga,jó esetben a büszkesége.

Általában az ő pénzükre van szükség,hogy "emlékezetes"nap legyen.Ne akrjataok ebb beleszólni,hogy "az én esküvőm ,majd én megmondom hogy legyen"

A szüleitek (szintén jó estben) a legjobbat szeretnék nektek .(Sajnos néha többet akarnak kifelé mutatni mint amire képesek.)

Egy apa ,aki "odaadta kikérésnél" 2 lányát.

2012. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!