Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki kötött már házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki kötött már házasságot Bécsben magyarként osztrák állampolgárral? Milyen papirokaz kell beszerezni, mennyi ideig tart az ügyintézés?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
fordítva el tudom mondani, a párom szlovák állampolgár, itt lesz a lagzi. tehát nekünk a következő papírok kellenek, szeirntem kint is, támpontnak szerintem elég. kell a szül. anyakönyvi kivonatod fordíttatva, 1 tanúsítvány, (lakhelyed szerinti anyakönyvi hivatal adja ki) fordíttatva és a családi állapotod igazolása, fordíttatva. ha már voltál férjnél, akkor házassági anyakönyvi kivonat, illetve válási papír fordíttatva. ha 1. házasságod lesz, akkor csak annyi, h nem voltál férjnél, erről is ad igazolást az anyakönyvi hivatal. persze ezt is hitelesen kell fordíttatni. kint kérdezzetek rá a helyi önkormányzatnál, h kinél kell fordíttatni, mert itthon csak offi általit fogadják el, kint is gondolom van vmi állami fordítóiroda (v nincs). :)
2012. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megtaláltam a tanusitvány beadásának feltételeit,ugy tudom megigényelni Magyarországon az enyémet,ha a páromnak a a tanusitványát is meigényeljük Ausztriában,majd forditjuk magyarra,és csatoljuk még az anyakönyvi kivonatát,azt is forditani..majd ezután elküldik az enyémet..megkapjuk magyarul,majd németre forditani..nem értem a logikát,hogy a magyaroknak miért kell a párom tanusitványa,ha Ausztriában házasodunk,vagy nem jól értelmeztem,amit a neten találtam..de majd még érdeklödöm..sajna elég körülményes:(
2012. márc. 7. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:
hú itthon ennek vannak feltételei? te jó ég! én kint besétáltam az anyakönyvi hivatalba, mondtam a csajszinak, h kell a páromnak 1 tanusítvány, ha nem adnak ki, akkor 1 papír arról, h nem adnak ki tanusítványt. mondta, h ok, álljon meg érte a párom másnap, mert csak neki adhatja ki (személyi fénymásolattal fűzte le magának) és kész. ezt hoztuk haza, meg a többi papírját és ment a fordítóirodába. (vagyis megy holnap). részemről semmi papír nem kell, mivel én itthon házasodom magyar állampolgárként. (így nem értem, h a párodnak miért kell, hha ő otthon, osztrákként nősül, hiszen ő ott nyilván van tartva, bepötyögik a nevét, kinyomtatják a szükséges iratokat és kész). kérdezzetek rá kint, v esetleg írj 1 e.mailt nekik, biztos segítenek.
2012. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!