Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Különböző vallású felek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különböző vallású felek tarthatnak egyházi esküvőt? Római katolikus és nem vallásos (de nem ateista)

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 13:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Különböző vallású felek= mindkét fél meg van keresztelve
2012. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

"A nem vallásos nem egyenlő azzal, hogy pogány. Engem megkereszteltek, konfirmáltam, de nem vagyok vallásos. Hiszek Istenben, de nem ülök ott a templomban misén. "

A meg nem keresztelt ember a pogány. Az istentelen meg az ateista. Ennyit én is tudok, képzeld.

Én is úgy hiszek, hogy nem járok misére. Isten számomra mindenhol ott van. Katolikusnak neveltek, de eléggé idegenkedem tőle. Viszont tiszteletben tartom az elvárásaikat, ezért nem tetszik, ha valaki pogányként elvárná, hogy őt csak úgy összeadják egy katolikus templomban.

2012. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
szerintem írd le, h a másik fél meg van-e keresztelve, vagy sem, mert kétérelmű amit írtál. ha megvan, akkor lehet templomi esküvő, néhol kell bérmálkozni, néhol nem, ezt papja válogatja. ha más vallású, ref. evangélikus, akkor ref, ev. templomban összeadnak titeket. ha pogány, akkor gyanús a szitu, de olyat is találni sajna...
2012. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
igen. abban az esetben ha a római katolikus teljes értéke ( tehát meg van keresztelkedve, elsőáldozva, bérmálkozva). nálunk is így volt. én római katolikus vagyok, a férjem pogány volt és gond nélkül esküdhettünk templomban. csak egy papírt kellett aláírnunk, hogy a leendő gyerekeink római katolikusok lesznek...na meg jegyesoktatásra kellett járni. ennyi. 27/nő
2012. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is meg kellett térnem, keresztelkednem, bűnvallást kellett tegyek az esküvő előtt, ezek kellenek hozzá, illetve ezt is csak tiszta szívből ajánlom, mert olyan utálatos dolognak tartom az egyházi esküvőt azoknak akik azért tartják, mert miért ne, jó buli stb stb.
2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megengedte a pap, pedig a férjem meg sincs keresztelve. Én viszont elsőáldozó is voltam.
2012. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, az előttem szóló jól mondja. Nem kell, hogy mindkét fél meg legyen keresztelve, elég csak az egyiknek, viszont ekkor a meg nem kereszteltnek reverzálist kell aláírnia. Így nem kell olyannak elkötelezni magát az Egyház mellett, aki amúgy nem tenné.
2012. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
48%
Ha katolikus esküvőt szeretnél mindenképpen kell hittanra járni néhány alkalommal és megkeresztelkedni.Ez egy pár alkalom csak. Az első áldozást akkor tudod elkerülni ha ismerős papnál tartjátok, és ő jófej, igy kevesebb a macera.Elvileg el tudná intézni bármelyik, de sajnos a katolikus vallás nagyon merev ilyen téren és hozzáköti az elsőáldozáshoz a templomi esküvőt.
2012. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#12 a pogany politeista vallasok gyujtoneve eredetileg. keresztenyek kezdtek hasznalni minden nem keresztenyre, mint ahogy a zsidok a gojt, csak az legalabb a sajat szavuk.
2012. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!