Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet azt elkerülni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet azt elkerülni, hogy ne kapjon az ember 3 evőkészletet,4 mikrót és 6 turmixgépet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Vannak üzletek, ahova beadhatsz listát, egészen a párszáz forintos krumplihámozótól a legdrágább háztartási dologig, és oda lehet irányítani a vendégeket, az üzletben pedig segítenek nekik, hogy mik keltek már el. De ez még ritka szolgáltatás, külföldön divat inkább. És nem is minden bolt kínál olyan cuccot, amik tetszenek esetleg.


Ezért kérnek manapság legtöbben pénzt. Mert abból nincs tévedés. Mert ugyebár kellemetlen megmondani a rokonoknak, hogy "légyszi ne vegyél semmi háztartási dolgot", de mondjuk ha már évek óta együtt éltek, akkor az értelemesebbje tuti nem fog étkészletet venni, mert gondolhatja, hogy már mindenetek van és magától is pénzt ad. Vagy mondjuk utalványt.

2012. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy amikor megkérdezik, hogy mit szeretnétek, akkor megmondjátok, hogy pénzt. Vagy amit még szoktak, írnak egy ajándéklistát és abból válogatnak (bár ezt kevésbé tartom jónak).
2012. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ok, köszsönöm. A háztartásunk teljesen be van rendezve, úgyhoyg marad a pénz. Nem bunkóság azt kérni?
2012. márc. 23. 16:07
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tartom helyesnek, az "ajándék" személyes jellegét veszíti el így - a nagymamádtól kapott váza vagy ékszer mindig Rá fog emlékeztetni, de ha pénzt kérsz helyette, az ugye könnyen elmegy. Ettől függetlenül szokás pénzt kérni, most is esküvőre hívtak, ők kerek-perec leírták egy kör emailben.
2012. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
De akár a háztartási gép is lehet emlék, a turmixgépünket a Papám testvérétől kaptuk, és Anyukám szokta őt emlegetni, ha használjuk a 30 év után még mindig működőképes eszközt. :)
2012. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
de. Mondjátok a vacsorához kértek pénz hozzájárulást.
2012. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
amit utolsó írt, az marha szánalmas lenne.
2012. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 borcsi02 ***** válasza:
79%

Szerintem mindennek örülnötök kéne,mert szívből adják a szeretteitek,amit adnak,gondolkoznak az ajándékon,áldoznak rá.És ha több ugyanolyan dolgot kaptok,az is bármikor jól jöhet,akár többféle étkészlet,háztartási gép is.Ha majd a te gyerkőcöd költözik el otthonról,és önállósul,még a soha nem használt dolgok is jól jöhetnek például.

Szerintem a nászajándék nem arról szól,hogy válogassunk,én eleve nem várnám el senkitől,hogy költségbe verje magát az esküvőm miatt,és a menyasszonytáncot is pénzhajhászásnak tartom.Én bárminek nagyon örülnék,amit kapok,mert mindig arra emlékeztetne,akitől kapom,egy életen át.Egyébként manapság szerintem alapból nem turmixgépben meg hasonlókban gondolkoznak az emberek,hanem inkább valami egyedibb dologban,pont azért,mert mindenki tudja,hogy lehet,nagyon sok hasonló ajándék összejöhet,ha ilyen "sablonos" ajándékokat ad mindenki.

Pénzt kérni én képtelen lennék,szerintem ez nagyon ciki!Ha valaki magától dönt úgy,hogy azt ad,az más dolog,szerintem az ismerősök úgyis tudják,erre van-e szükségetek.

Persze mindenki máshogy van ezzel,mások a szokások,ez csak az én véleményem.

2012. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

inkább ilyet írjatok:

:Minden kedves vendég és rokon.

Kérünk benneteket hogy ne vegyétek zokon,

De hogy ne halmozódjon öt edénykészlet

Ennek elkerülése végett

Amit ajándékra szánnátok,

Inkább kezünkbe borítékba adjátok.

Ígérjük hogy nem vész kárba,

Előbb utobb befektetjük bútorba lakásba.


Kedves vendégeink. Ha szívünk szerint tesztek

nem kapunk tőletek se tányért se mixert.

S ha azt kérdezitek tőlünk, Örömöt mi szerezne

Mi borítékba kérnénk egynéhány bankjegyet.

Háztartásunk teljes nem is vágyunk másra

Közös életünk kezdetén egy kis támogatásra.

2012. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 borcsi02 ***** válasza:
64%
Ja,és még annyi,hogy szerintem a családtagoknak,barátoknak külön öröm az,ha utána járhatnak annak az ajándéknak,amit ők választanak ki Nektek,válogathatnak olyan dolgok közül,amik rájuk emlékeztetnek majd titeket a mindennapokban,mint az,ha odaadnak egy borítékot.
2012. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!