Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan zajlik egy református...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik egy református esküvő? Az igaz, hogy ott nincs gyűrű húzás? Csak a polgárin?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, igazából ez nem is esküvő, hanem áldás a polgári frigyre.


Nekünk nem lehetett katolikus esküvőnk, így mentünk református templomba, de utólag már örülök, hiszen nekünk a lényeg az volt, hogy Isten előtt is megvalljuk szerelmünk, felesleges a sok ceremónia ami a katolikusoknál van, bár tény, hogy az is szép.

Református esküvőn a lelkész beszél, majd egymás előtt elmondjátok a beszédet a lelkész után és ennyi.

2012. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Egyszer voltam református esküvőn, és őszintén megmondom, hogy jobban tetszett, mint egy katolikus (ez vagyok pedig). Tetszett, ahogy a lelkész olyan szépen beszélt.
2012. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nincs gyűrűhúzás. Rövidebb, kb. félórás szertartás. Az eskü pedig nagyon szép, én elsírtam magam amikor mondtam. Bár lehet, hogy katolikusoknál is szép az eskü, de mire odaértek én általában már elbambultam az összesen amin voltam, annyira unalmas volt :(
2012. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Református esküvőm volt, és lehet kérni gyűrűhúzást. Nekünk volt, de kérni kellett!

Viszont fontos, hogy csak a polgári esküvő UTÁN lehet refi esküvő, mert a polgári házasságot áldják meg.

2012. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!