Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Sokan veszik fel a férjük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan veszik fel a férjük teljes nevét, vagy ez nem csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

A barátnőm fel szeretné venni a párja teljes nevét, tehát így nézne ki, hogy Kiss István Andrásné, a párja csak az egyik keresztnevét használja, tehát ő mondjuk Kiss István.


Nekem ez így furcsa, de ő ragaszkodik hozzá és nem tudom miért, mert a tényleg olyasmi a név amilyen példát írtam, tehát nem arról van szó, hogy a két keresztnév együtt olyan jól hangzik.


Nem akarom lebeszélni róla, vagy ilyesmi, csak szimplán érdekel, hogy ez gyakori-e.


2012. ápr. 6. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Hát nekem nagyon fura ez, hogy felveszik a férjük teljes nevét, és mondjuk életük végéig Kiss Jánosnéként élnek. Ez olyan mintha elveszítenék a személyiségüket, az énjük egy részét. Én soha nem venném fel senkinek a nevét, max. ha Harry herceg akarna feleségül venni.
2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos, hogy nem venném fel, vagy maximum a vezetéknevét, de a teljeset biztos, hogy nem. Ez nálam ilyen egyenjogúsági dolog:) Elnyomva érezném magam, ha csak -né lennék és "eltűnne" a saját nevem. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy butaság, de én így érzem jónak:)
2012. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

én nem venném fel...

Én így fogom felvenni a párom nevét.

Szemánné Oláh Brigitta és ez még jól is hangzik:))

2012. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, lehet, hogy a rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet...

Arra gondolok, amikor valaki felveszi a párja MINDKÉT keresztnevét, annak ellenére, hogy a fiú csak egyet használ a mindennapokban.

2012. ápr. 6. 12:22
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem hinném, hogy gyakori lenne :)

Mindenhol lehet találkozni Molnár Pálnéval, Kovács Péternével, de olyat még soha nem hallottam, hogy Nagy IStván Ferencné.

Pedig postás is voltam egy kis időben :)


Persze biztos akad, de hogy nem átlagos, az biztos.

2012. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
16 évesen, Brigi?
2012. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. Ha neki így tetszik, hát legyen :D Véglis kérdező nem te fogod ezt a nevet használni, hanem ő.


Egyébként szerintem semmi rossz nincs abban, ha mindkettő nevét felveszi. Talán az András jobban tetszik neki mint az István ;)

2012. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Én tuti lebeszélném! Bérszámfejtő vagyok és sok esetben találkozok azzal, hogy az apeh (mostmár nav) és egyéb hivatalok nem tudják kezelni a második nevet! Tehát akkor Ő Kiss István lesz. És fog menni az értetlenkedés, hogy miért nő!!! Szerintem ezt nem kéne. Találkoztam ilynnel, és ebből csak a baj van!!!!
2012. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
MEg aztán Kiss István miért igényel olyan TB ellátást, ami csak nőnek jár...
2012. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

A mindennapokban biztos ő is csak az egyiket fogja használni, csak meggondolja magát.

Amúgy aki úgy akarja felvenni a férj nevét, hogy a férj vezetékneve + a férj keresztneve + -né, akkor a férj összes keresztneve fog szerepelni hivatalosan az asszonynevében. Az már más kérdés, hogy a mindennapokban hányat használ. Tehát ha a férfinak 3 keresztneve van, a feleség nem választhat ki tetszőlegesen egyet vagy kettőt közülük a -né toldalékhoz, mind a három ott lesz az ő nevében + a -né. Nem lehet különböző a kettejük neve, csakis ugyanaz. Az már más kérdés, hogy hogyan használja a mindennapokban.

2012. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!