Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek tetszik ha egy nő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek tetszik ha egy nő a házasságkötés után XY-né lesz? /pl: Kiss Krisztiánné/

Figyelt kérdés
Szerintem ez már eléggé régimódi.
2012. máj. 2. 20:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem tetszik. Ha férjhez megyek ezt a verziót választanám:

férjem vezetékneve - én vezetéknevem Réka :D

2012. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

nem


Ezért lettem X-né Kiss Krisztina (példanév).

A kötőjeles variáció is tetszik, Tóth-Kiss Krisztina, csak a mi nevünkkel az nem hangzott volna jól.

2012. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Nekem az is jó lenne, csak feleségül venne. :D
2012. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem, mert nem lehet tudni a keresztnevét, és amilyen hülyék, képtelenek bemutatkozáskor mondani.


A legjobb a Kovácsné Kis Piroska verzió


Nekem a csúcs a dr Nagyné dr Maczó Ágnes illetve a Deutsch-Für Tamás :D

2012. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez elbújás vagy felkapasztkodás valakinek a hátára.:) Nincs saját jogon semmije biztos, amit megszerzett, mert pl. ha nekem fontos, hogy óvoda óta miket tettem le az asztalra, akkor fontos az is, hogy felismerjenek a nevem alapján, hiszen az a kapcsolati tőkém része, hogy pl. milyen jól szavaltam az óvodai ünnepségeken, és emlékeznek rám, és akkor a nevem alapján előnyben részesülök egy álláspályázatnál, vagy máshol.

Nem is beszélve az óvodától mostanáig szerzett eredményekről.:)

2012. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
Micsoda dolgokat látnak bele ma az emberek holmi nevekbe, csak megkülönböztetésre vannak, a nevednek nincs köze ahhoz amit elértél, az attól megmarad, csak egy cikkszám vagy a sorban, hogy ne keverjenek össze....ettől függetlenül én pl a Kissné Tóth Ildikó vagy a Kiss Krisztiánné Tóth Ildikót szeretem jobban. A kérdező által megadott névfelvétel csak jól hangzó neveknél tetszene.
2012. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

"csak megkülönböztetésre vannak, a nevednek nincs köze ahhoz amit elértél, az attól megmarad, csak egy cikkszám vagy a sorban"


És akkor mondjuk hogy fognak felismerni azok az emberek a nevem alapján, akikkel eddig dolgom volt, ha Kovács Zsoltné leszek?

Pont ez az, hogy nem tudnak beazonosítani!

2012. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk amikor KEresztes Ildikó vagy Angelina Jolie férjhez ment, nem vették fel a férjük nevét, mert ők _A_ Keresztes Ildikó, és ő _AZ_ Angelina Jolie. Képzeld, mekkora kavarodást okozna az életükben, ha hirtelen Mrs. Brad Bitt és Kicska Lászlóné lennének!

Te tudnád, ki az a Kicska Lászlóné?

Melyik kiadó válaszolna egy olyan megkeresésre, hogy Kicska Lászlóné szeretne egy lemezt?:)

2012. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is régimódi, nem szeretem a "-né"-s névfelvételt. Nem szeretnék birtokosjelző lenni :) Plusz én is orvos leszek, a párom is, így meg nagyon hülyén hangzana a két Dr., ezért veszem fel majd kötőjelesen.
2012. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem tetszik nekem személy szerint. Mégpedig azért nem, mert számomra ez így azt sugallja, hogy teljesen feladom saját magam és én innentől már csak a férjem "tulajdona" vagyok, alárendelem magam neki. Nekem viszont a házasság nem ezt jelenti, hanem közösséget, ahol mindkét fél egyenértékű, senki sem áll a másik fölött.
2012. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!